Уряд має припинити газові переговори з ''Газпромом'' на кабальних умовах
Парламент має негайно зняти з розгляду законопроект про реструктуризацію НАК "Нафтогаз України", оскільки це призведе до поглинання української ГТС "Газпромом", а уряд – припинити переговори з Росією про надання міфічної 10% знижки на газ. Уряд не повинен погоджуватись на кабальні умови Росії, заганяючи Україну у безвихідь.
Росія пропонує 10% знижку на газ, щоб убезпечити себе від перегляду кабальних газових контрактів-2009 у Стокгольмському суді, зірвати створення газотранспортного консорціуму Україна-ЄС на умовах Другого та Третього енергопакетів, а також захопити за борги ГТС України.
Інакше, ніж свідомим маніпулюванням, не назвеш пропозиції Росії щодо зниження ціни на 10% – до 375 доларів за 1 тис кубометрів. Таким чином "Газпром", який надав більшості європейських країн таку ж 10% знижку, хоче продемонструвати міжнародній спільноті відсутність подвійних стандартів щодо України. Однак, навіть з урахуванням 10% знижки, ціна російського газу для України все одно залишиться найвищою в Європі. При цьому, Україна нестиме ще й багатомільярдні збитки через занижені тарифи на транспортування російського газу в ЄС, які в 2-3 рази нижчі, ніж в європейських країнах. В обмін на міфічну знижку "Газпром" хоче відібрати в України механізми міжнародного захисту, – а саме право звертатися в Стокгольмський суд для перегляду і газових тарифів, і цін.
Щоб швидше наростити газовий борг України, "Газпром" вимагає в обмін на 10% знижку закуповувати російський газ в законтрактованих обсягах згідно газових контрактів-2009. Ці законтрактовані обсяги ледь не вдвічі перевищують українські потреби.
"Газпром" також намагається зірвати переговори України з ЄС про створення газового консорціуму на умовах Другого та Третього енергопакетів. Комісар ЄС з питань енергетики Гюнтер Етінгер заявив, що ЄС надасть перевагу консорціуму на основі ГТС України, а не будівництву нових маршрутів по дну Чорного моря, – іншими словами, російського обхідного "Південного потоку". В національних інтересах України не погоджуватись на російські маніпуляції, а продовжувати переговори про створення двостороннього консорціуму з Брюсселем та після остаточних домовленостей – звертатися в Стокгольмський арбітраж. Це убезпечить Україну від будівництва Росією обхідних маршрутів газопроводів, сприятиме встановленню справедливих газових цін та тарифів, пришвидшить підписання угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі з ЄС, а також – допоможе налагодити стосунки з МВФ.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.