Податок на багатство як пігулка від "дикого" капіталізму
Жодна влада за понад 20 років не змусила великі компанії та заможних осіб платити податки
Тігіпко заявив, що знайшов джерело для фінансування соціальних ініціатив Януковича, – 14 млрд грн. уряд отримає за рахунок економічного зростання, 800 млн грн. – від податку на багатство. Словом, українцям знов пропонують подивитись на життя через урядові "рожеві" окуляри.
Економічне зростання – це міф, бо ж вся країна бачить, що економіка згортається, -закриваються малі підприємства, обмаль робочих місць, безробіття спричиняє масову еміграцію. Уряд нічого не зробив, щоб покращити умови для економічної діяльності, – звільнити підприємництво від тиску дозвільної системи та перейти – до реєстраційної, різко спростити систему адміністрування податків та зменшити їх обсяг, скоротити "контролерів", здійснювати політику протекціонізму щодо національного виробника та фермера. Уряд також палець о палець не вдарив, щоб стимулювати споживання української продукції на внутрішньому ринку, який на 70% окупований імпортом. Тоді б було створено умови не тільки для збільшення соціальних пільг, а й для різкого покращення життя українців. Так що, анонсоване урядом економічне зростання – це маніпулювання цифрами, – не більше.
Тепер щодо оподаткування багатства. Якби влада, дійсно, ввела податок на розкішні маєтки, приватні пароплави та гвинтокрили тощо, то зібрала б в бюджет не мізерні 800 млн грн. податку, а в десятки разів більше. Тігіпко обіцяє також зібрати 3 млрд грн. від оподаткування "офшорних" операцій та трансфертного ціноутворення. Однак це смішна сума порівняно зі справжніми обсягами таких операцій, які взагалі не оподатковуються. В Україні багаті так платять в бюджет, як мокре горить. За 20 років жодна влада не продемонструвала серйозних намірів оподатковувати великий капітал та заможних осіб. Бідні ж прошарки населення в Україні час від часу отримують пайку соціальних пільг, завдяки друкарському верстату та черговій хвилі інфляції. В той же час, в усіх без винятку західних країнах, саме через прогресивну систему оподаткування великих доходів та розкоші відбувається перерозподіл національного багатства на користь суспільного інтересу.
Нині, під час чергової хвилі фінансової кризи, Німеччина, Велика Британія, інші країни Європи заявили про наміри збільшити податки на багатих та зменшити – на бідних. Так, Британія планує встановити максимальну планку прибуткового податку 45% (раніше 50%) на доходи, що перевищують 150 тис фунтів стерлінгів на рік, та відмінити – на доходи до 9205 фунтів стерлінгів, а також підвищити гербовий збір до 7-15% на будинки, вартістю понад 2 млн фунтів. Коли це у нас таке робилося?
Залишається побажати уряду вивчити досвід цивілізованих країн ЄС та запровадити його в Україні. УНП, яка сповідує принципи економічного націоналізму (патріотизму), переконана, що Україна не може навіки залишатись заповідником "дикого" капіталізму, відірваним від європейської цивілізації. УНП радить багатому Тігіпку поїхати вивчити досвід Європи як обмежувати свої особисті статки на користь бідних.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.