Дикунство XXI століття
Місцеві чиновники байдуже спостерігають за нищенням найсвятішого – власної землі. Чергова хвиля дикунства знову охопила Україну. Штучні пожежі, які називають боротьбою з бур'янами та шкідниками, наносять непоправної шкоди українським чорноземам та нищать все навкруги. Днями у Закарпатті через спалювання сухотрав'я згоріло більше 100 га виноградників. За останні три тижні таких пожеж було 302 (!) лише у цій області. Але у сполох ніхто не б'є – ні уряд, ні місцева влада.
Ще 1990 року Верховна Рада прийняла закон про охорону довкілля, яким заборонялося спалювання стерні та сухотрав'я, одним із співавторів якого був і я. Пояснення цьому дуже просте – вогонь знищує гумус, тобто органічну складову чорнозему, яка власне і забезпечує родючість. Окрім цього, пожежі масово нищать тварин, які є, знову ж таки, частиною органічної складової здорової екосистеми, та наносять непоправної шкоди живій природі. Вже сьогодні у більшості областей східної та південної України через регулярне випалювання майже повністю зникли штучно створені лісополоси, які виконували протиерозійну (вивітрювання) та вологонакопичувальну (затримка снігу) функції. Оголені пожежами поля стрімко втрачають родючість та ще більше заростають бур'янами. І на все це дикунство більше 20 років, попри наявність відповідного закону та кримінальної відповідальності за такі дії, спокійно дивиться українська влада – як місцева, так і центральна. Соромно визнати, але й ми – українці – байдуже спостерігаємо за цим варварством. Бо в українських ЗМІ такого роду події висвітлюються лише в контексті якоїсь людської трагедії (хтось загинув) або ж вогонь знищив не лише бур'ян чи лісополосу, але й цілий склад боєприпасів, як це недавно було в Харківській області. Не бачимо ми і мітингів, протестів з вимогами до правоохоронців припинити це беззаконня. А "супер-пупер" популярні телешоу чомусь старанно обходять своєю увагою цю тематику, попри той факт, що це тема і проблема, яка стосується здоров'я і життя усіх без виключення 46 мільйонів українських громадян!
Українська Народна Партія, яка доклала багато зусиль до формування в Україні сучасного екологічного законодавства та європейської природоохоронної практики, в чергове нагадує владі – заможне життя на випаленій землі неможливе. Панове урядовці, вчіться, врешті-решт, захищати українське. А воно завжди починається з рідної землі!
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.