1 червня 2008, 23:50

Коротка історія викопування Криївки

Час: На початку весни

Місце: Десь на площі Ринок

Oдин рік назад

На початку весни, близько року тому, знову ж таки, десь на площі ринок у Львові, троє молодих підприємців, а в душі повстанців були у стані непереборного бажання, зважаючи на свій успішний попередній досвід, створити власну компанію, яка, перш за все, базуватиметься на принципах та цінностях, які поділяють власники. Один з них виступив в ролі інтегратора, оскільки зумів об'єднати різних людей разом.



Дійові особи (в силу специфіки діяльності подаємо лише псевдо):

1. "Lion" – один із кращих інвестиційних менеджерів країни, жорсткий стиль управління, стратегічне мислення, хороше бізнесове чуття та неперевершене відчуття лідерства, що, не в останню чергу, й дозволяє йому досягати успіху. Любов до Феррарі та червоних кросівок.

2. "Petrovich" – довгі роки успішного управління великою компанією створили дуже доброго операційного менеджера. Специфіка: маркетинг, продажі, операційна діяльність, технологічність. Спокійний характер та життєва миролюбність дозволяє завжди займати відсторонену третю сторону у будь-яких питаннях, а в конфліктних знаходити компроміс. Одним словом остання інстанція істини. Спокійний сім'янин на економному авто.

3. "Defender" – досвід робити у медіа бізнесі, політиці та інших сферах, котрі, насправді, всупереч різним концепціям, важко назвати бізнесом. Невдала спроба організувати власний бізнес дала чітке розуміння, що основою для будь-якого партнерства має бути спільна система цінностей і тоді, напевно, щось вийде. Маса нових та інколи добрих ідей заважає йому спати, що перешкоджає зранку бути добрим адміністративним менеджером. Митець на великих колесах.

Те, що відбувалось до того (або пролог)

Отож, близько року тому, хлопці домовились, що будуть працювати разом та творити власну, наразі, ресторанну компанію. Перша ідея запропонована Дефендером було створення справжньої бандерівської Криївки в центрі міста. Рішення було прийняте надзвичайно швидко, що свідчить про, великою мірою, інтуїтивність процесу.

Все було швидко та правильно. По вечорах писали бізнес-плани та оцінювали ефективність тих чи інших ідей. Одразу знали, що багато цифр є не до кінця коректними, проте наполягали на створенні хоча б умовного планування.

Далі – пошук місця, попереднє творення команди, лого, матеріальні засоби, все як ведеться при створенні нової компанії.

Замальовка із творення команди

Обід. Один із двориків Старого львівського будинку на площі Ринок. Співбесіда. Для того щоб потрапити на співбесіду потрібно було знайти потрібний номер на порталі будинку, а потім, пройшовши темний коридор, сходи, вийти у старе львівське подвір'я по обох боках котрого стоять середньовічні стіни, місцями на них ростуть дерева та інша віртуальна зелень. У дворику криво покладена бруківка, що зумовлює виникнення несподіваних калюж. Час від часу подвір'ям проходять місцеві мешканці з сумками та здивованим обличчям (більшість із них все ж страждає від тривалої ізоляції в середньовічних будинках, що творить на них невідворотний психологічний вплив). Посеред подвір'я стоїть старенький стіл за яким сидять троє засновників компанії та із запалом в очах розповідають про унікальну можливість стати при витоках однієї із найбільших ресторанних компаній в цій країні. Особливої родзинки переговорам надавало несподіване, проте регулярне, пришестя місцевих гризунів, які вражали величезними розмірами, спокійною вдачею та очевидною зацікавленістю місцевими бізнес-процесами.

Проте не зважаючи на всі місцеві натюрморти до команди Криївки приєднались хороші спеціалісти, що вже мали добру історію роботи в ресторанній галузі. Усі погодились на умови праці зважаючи на тогочасний стан справ компанії. Добра основа команди була зібрана. Тепер усі згадують ці моменти і дивуються, як вони у такій атмосфері погодились перейти із відносно доброї роботи до компанії у якої офіс без даху та з посторонніми створіннями.

Дія 1

З початком літа команда почала перші полігонні випробовування. На площі Ринок у Львові, біля фонтану Діана, повстав найкращий в місті літній майданчик. Стилізовані старі меблі, строге вбрання персоналу, правильна музика, ранішні яєчні кухаря з Польщі, дзвіночки на столах, чеське пиво, свічки по вечорах, джазмени по вихідних та щонедільна школа танго дозволила протримати фірму на плаву та провести генеральну репетицію перед відкриттям Криївки.

На початку осені будівельні роботи були на завершенні та після декількох відкладень дати відкриття – Криївку все ж знайшли. Перші клієнти зайшли самі без запрошення зі словами: Ви можете нас не обслуговувати, але ми вже стільки чекали, тому просто не підемо звідси – от так і почали працювати. Далі почалось таке від чого були в здивуванні всі працівники, включно із засновниками: кожного дня перед входом в заклад стояла черга відвідувачів, лише для того, щоб просто потрапити досередини. Криївка побила усі рекорди певно, що й України, а Західної України точно. Вітання вояка на вході "Слава Україні" повторювали навіть даїшники, котрі зупиняли працівників на машині після роботи. Відвідуваність закладу і сьогодні тримається понад тисячу людей щодня. За перші три місяці "Криївку відвідало понад сто тисяч гостей із цілого світу.

Основні цілі закладу: без власного остраху презентувати одну із найкращих сторінок української історії, а саме існування Української Повстанської Армії у формі відкритого музею, де кожен відвідувач може не лише подивитись, а й відчути атмосферу патріотизму, потрапити у такий собі заборонений світ. Попри те, що відвідувачі можуть чути добру патріотичну музику їсти та пити, стріляти з пістолетів та бігати у мазепинках, вони охоче прочитають присягу вояків УПА, побачать фото реальних людей та дізнаються про Шухевича та Бандеру не "пропагандну" правду. Ще одна ціль – це побороти дурнуватий міф Львова про радикалізм та нелюбов до "Москалів".

І останнє це наголосити, що УПА це добра та все ж історія України, – її потрібно гідно шанувати, проте жити сьогоднішнім, без використання та спекулювання. Це свого року гідне усвідомлення спільного європейської історії задля добрих уроків у майбутньому.

Вдалий піар зробив Криївку топ-новиною на всіх провідних мас-медіа трьох держав (України, Росії та Польщі). Інтернет і сьогодні переповнений дискусіями про моральність відкриття такого закладу, Криївка навіть відкрила власний блог на Українській Правді, щоб висловлювати власну позицію. В перший ж місяць комуністи погрожували подати до суду, а українські "патріоти" написали відкритого листа. Доволі кумедно що запеклі вороги об'єднались у спільних домаганнях.

Проте сьогодні і надалі в Криївку стоять черги тих, хто хоче побачити правдиве розуміння історії і, не в останню чергу через те, що цей заклад уже став невід'ємною частиною бренда міста Львова і приїхати до Львова, але не зайти до "Криївки" – то краще не їхати.

Далі буде...

01.06.2008 A.K. Lion & Yurko.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Історія про одну вчительку, чиновника та нові уроки у львівських школах

Історія, котра трапилася з нами нещодавно, нагнала на мене жаху чи не найбільше за останні роки. Точніше, навіть не сама історія того скандалу, реакція чи причини, а власне усвідомлення того, що ми починаємо жити в іншому світі, котрий є новим для нас, і ми ще поняття не маємо, як давати собі в ньому раду...

Вижити і не скурвитись. Два роки Львівської майстерні шоколаду в окупованому Донецьку

Бізнес в окупованому Донецьку українською мовою, на українському ПП, без рублів та оплати терористам, проте без швидких перспектив. Львівська майстерня шоколаду закриває свою кав'ярню в Донецьку...

про ГАЗ

мене вже реально дістає ця історія з політичним продуктом під назвою ГАЗ! реально забравши #Крим, який коштує Україні понад 100 млрд доларів США, розпочавши війну на Сході України, де гинуть наші українці – нам ще втискують свій газпромівський газ з шантажем! Та відкоючіть цей вентиль і забудьте за російський ГАЗ!!! Є європейський ринок – де можна купувати альтернативно, збільшуйте власний видобуток, запроваджуйте державні програми по переведенню споживачів з газу на альтернативні джерела енергії та електроенергію!!! Зрештою в України є транзитна труба, яка дає відповідь на шантаж цим ж вентилем! Я персонально прийняв рішення в нашій сім'ї газом не користуватися взагалі! І інвестував гроші в сонячні колектори, теплові насоси, електро- та твердопаливні котли! Я забув, що є такий продукт як ГАЗ! І це можна зробити державною програмою з метою скорочення споживання газу! І ми забудемо за цей кошмар під назвою російський газ! Треба просто ХОТІТИ і ставити собі таку ЦІЛЬ! а далі БЕРИ Й РОБИ!!! 16-07-2014 A...

Президентові України п. Петру Порошенку.

Вельмишановний Петре Олексійовичу. Користуючись нагодою, вітаємо Вас із обранням на найвищу, але й найвідповідальнішу посаду в нашій Державі...

Вова, не сцы

...

Сьогодні великий день – Львівській бізнес-школi УКУ 5 років!

Колись, в 2008 році група ентузіастів поставила собі ціль – створити бізнес-школу, яка б слугувала платформою для росту особистостей та бізнесу...