Криївка "Криївка" – заклад розташований в підвалах навпроти Ратуші у місті Львові.

фЕСТИВАЛЬ ''ЛІВИЙ БЕРЕГ'' – новий клуб мистецького життя Львова!

03 березня 2009, 13:14

Дорогі Брати й Сестри, друзі та колеги!

Ми відкрили новий проект, в самому серці Львова – в підвалах Львівської Опери. Називається це все

– Відкритий Міжнародний Фестиваль Сучасного Мистецтва "Лівий Берег"!

Проект присвячений сучасному мистецтву та його демаргіналізації в сучасному суспільстві. Одним словом за допомогою ресторанної технології підвищити знання відвідувачів у сучасному мистецтві: музиці, малярстві, відео та інш.На стінах розміщений експозиційний простір, який буде використовуватись для змінних виставок, велика збірка доброї музики та найважливіше, що нарешті в місті нарешті з'явився музичний клуб європейського зразка, який маємо надію швидко стане осередком мистецького життя міста та найважливіше поширюватиме добре та корисне в маси! Саме тому це єдина кнайпа в світі, яка працює у формі щоденного неспинного та постійного фестивалю мистецтва, із своїми лауреатами, організаторми та приманному бардаку)

Отож запрошуємо до Львівської Опери underground та не пропустіть найближчі акції, адже стати свідком коли народжується нові проекти та ідеї можна тільки в затишному клубі.

ЛІВЕ СЛОВО

Красиве чи кориснеМісто й Село – два крила країни – красиве і корисне. Крім решти відмінностей, Місто різниться від Села наявністю Театру, що не несе жодної утилітарної функції – Театр не корисний, ба навіть шкідливий. Село живе за законами парафії, Місто ж цей суворий припис прагне подолати. Мистецтвом. Саме воно живить міську душу. Допоки городяни потребують мистецтва, доти Місто залишається собою. Як тільки художників, акторів та поетів забувають – Місто приречене. Воно одразу розвалюється на зліплені до купи села – Сихів, Рясне, Левандівку. І, ясна річ, село з назвою "Центр".

Допоки міські й обласні начальники переймаються виключно дерибаном бабла – доти

вони будуть головами колгоспів і сільрад. Доти Львів лишатиметься селом. Стиха наше місто перетворюється на відстійник зужитих ідей та тенденцій. Вільне мистецтво притлумилось народництвом й етнографізмом, котрі так і не полишили оаз кабінетної культури. Панівними ж культуртрегерами є власники контрабадного трафіку, котрі заполонили місто тотальним гуччі від версачі. Як уособленням Міста колись був Великий Театр, так уособленням нинішнього села став базар з відповідним ярмарковим саундом – шансоном. Цього ніхто й не насаджував – просто селянин завжди тягнеться до музики ярмарку. А який базар, така й пісня.

Геть від села

У минулім столітті Україні запропонували стрижневу концепцію "геть від москви". Цей програмний мінімум худо-бідно, але виконали. Лишилось поконати всеперемагаючий голос міського села. Колись його заглушали книгозбірні та університети. Окремо звучали театри, задаючи темп Місту.

Вітчизняне мистецтво досі перебуває у пікантній ситуації: з одного боку воно вимагає "розвитку", а з іншого – буксує, сидячи на ланцюгу уявлень про мистецтво "як воно має бути". А має воно бути неодмінно узгодженим з:

п) добропорядністю

е) патріотичністю

з) доцільністю видатків

д) і подобатись, неодмінно подобатись владі

Але наша влада досі не може чесно оголосити: що ж їй подобається. Вона просто цього не знає. Ніби подобається оголена натура, але ж це якось некультурно. Ніби у борделях більшість чиновників побувала, але си встидают. Ніби й полотна Ягоди та Костирка не лякають, але у кабінетах – стиль пізнього поплавського. Чому? Загадка.

Берег лівий, вільнодумний

Мистецтво – єдиний порятунок від "нікчемності багатих і бруду вбогих" – у Львові стрімко програє базару. Але програємо всі – втрачаємо місто.

Нам би щиро хотілося, аби на головах нашої публіки замість рогів зазеленіли паростки майбутнього вишневого дерева. Єдина протиотрута – мистецтво.

Тому ми й влаштували відкритий фестиваль саме в Опері, аби зі світу базару можна було втекти у Великий Театр, нехай через пивницю, через андеґрануд. Адже засинаючи навіть у найбільшому селі, хочеться прокинутися у маленькому, але Місті.

І нехай базари досі популярніші за театри, а південний для багатьох важливіший ніж Оперний, але все одно рантки молодь у вічнім адідасі призначає під Великим Театром. І знімки роблять на тлі Опери, тримаючись за руки. Це означає, що справу не програно. Й Опері довіку стояти на Полтві. На березі лівому, вільнодумному, мистецькому. Правий берег залишивши непомильному селу, лихварству та дефілядам.

Учасники Відкритого Фестивалю ЛІВИЙ БЕРЕГ

Найближча програма:

7 березня – джазовий вечір Дана Виницька, Марк Токар, Настя Прадун

13 березня – джазовий вечір МАРТИН ТВЕРДУН та Андрій Войтюк

14 березня – OPEN BLUES BAND (Олександр Балабан – гітара. Юрій Шаріфов – бас-гітара. Олександр Мельник – барабани)

25 березня – ПЕРКАЛАБА unplugged (гуцульська кухня та перфоменс).

powered by lun.ua
Коментарі — 7
Morze_zol _ 14.12.2010 08:26
IP: 93.74.46.---
тест
Историчка _ 04.03.2009 01:25
IP: 91.124.221.---
04.03.2009 00:32___ капітон

Уважаемый капітон, не берите дурного в голову, это только педагогический прием – переход от абстрактного к конкретному поможет авторам найти ответ на их вопрос: "Чому?".
капітон _ 04.03.2009 00:32
IP: 95.134.47.---
03.03.2009 15:01___ Историчка
-------------------------------------
Все ж Вашим, мадам, роботодавцям варто порадити замінити Вас на УП на щось більш інтелігентне.
Хархама _ 03.03.2009 18:07
IP: 194.63.142.---
Однако, эволюция. От попсовой независимости через общенародный антикризисный перфоманс к гламурненькой внутренней эмиграции.

Доу Джонс чтоли опять рухнул?
Историчка _ 03.03.2009 15:01
IP: 193.239.180.---
03.03.2009 13:14___Криївка -------Чому? Загадка.

Не розумієте? Тоді замініть в своїй назві Кри на Ху.
Jurdumm _ 03.03.2009 14:41
IP: 93.72.137.---
Заздрю львів'янам, якщо все задумане справдиться. Дай, Боже!
georgy _ 03.03.2009 13:41
IP: 77.123.81.---
а чого "Даха-Браха" не виступає. Дуже колоритні музиканти.
ONLINE
Україна та Європа1003 Річниця Майдану75 Майдан 2013524 Уряд реформ366 Aтака Путіна1153
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter