2 серпня 2009, 15:05

''Радіо з Криївки'' – український андеґраунд

Наш слоган – музика свободи, бо ми за те, щоб була свобода вибору, панк-рок-концепція якраз і передбачає різноманітність. Як у слухача відбуватиметься преференція, коли він не має цього різноманіття? Відтепер FM-радіостанції мають добрих конкурентів – радіо в Інтернеті – яке з легкістю "крутить" те, чого не почуєш по звичайній "хвилі". Лідером забороненого плоду можна вважати недавно створене "Радіо з Криївки" (www.kryjivka.com.ua), в його ефірі можна почути заборонені пісні українських гуртів, анекдоти і музику, яку одним словом можна назвати як андеґраунд.

Епатаж, хуліганство, свобода, незалежність, індивідуальність, різноманітність, аполітичність – риси, притаманні панк-року, риси, які має нова радіостанція.



Ідея створити радіо в Інтернеті давня, має років зо два. Радіоринок дуже швидко розвивається, тому такі ідеї треба швидше реалізовувати, а ми дійшли до цього тільки тепер. Ми бачили динаміку, з якою швидкістю розвиваються Інтернет та радіостанції у Мережі. Динаміка така, що з кожним роком кількість користувачів Інтернету у великих містах як мінімум потроюється.

Однозначно, що люди в офісах, люди, які працюють, уже схарилися слухати подібні одна на одну FM-ки, вони шукають чогось нового. Ми подивилися, що вони шукають, скільки часу там проводять. Переважно вони сиділи на порталах або в Інтернет-спільнотах, де є музика, недоступна у FM-просторі України.

"Радіо з Криївки" – це проект холдингу емоцій "!ФЕСТ". Під час зустрічі з хлопцями, які роблять мережу концептуальних ресторанів, ми зійшлися на думці, що немає хорошого радіо, та вирішили разом спробувати щось замутити. "Радіо з Криївки" – назва відразу спала на думку і захотілося це зробити, бо зі всіх ресторанів, які у хлопців є ("Криївка", "Гасова лямпа" тощо) спектакулярного успіху досягла "Криївка". Та й формат "Криївки" був прийнятний, бо це автоматично асоціюється з музикою андеґраунду, тобто "Радіо з Криївки" – це музика з підземелля. Музика з андеґраунду, музика, яка є в опозиції до того, що є нагорі. Ми маємо нагорі FM-бурду, FM-якусь-одноманітність, тобто повністю те, що більшість не може слухати. Відомо, музика є стимулом продуктивної роботи, прийняття рішень, освідчення. То чому ж нашим стимулом має бути хрінова музика! Тому ми взялися зробити на противагу "широко популярним FM-кам" інший продукт. Протиставляємо тому, що є, – рок-музику, музику свободи. Бо рок завжди асоціювався з вільнодумством. Але ми вирішили, що це має бути також панк-рок. Свого часу панк-рок завдяки своїй скандальності став одним із найпомітніших явищ у рок-музиці... Епатаж, хуліганство, свобода, незалежність, індивідуальність, різноманітність, аполітичність – риси, притаманні панк-року, риси, які має нова радіостанція.

Ми не ставимо собі за мету спровокувати підлітків. Ми використовуємо музичну базу, яка відповідає нашій концепції. Причому ця музика йде від виконавців, які присутні на нашому ринку, які мають реноме, ім'я, і тим не менше вони допускають робити собі такий продукт, то чому він не має бути у нас? Музика є впізнаваною по голосу, стилістиці, їх цитують не тільки у нас.

Наш слоган – музика свободи, бо ми за те, щоб була свобода вибору, панк-рок-концепція якраз і передбачає різноманітність. Як у пересічного-непересічного слухача відбуватиметься музична преференція, коли він не має цього різноманіття? Ми даємо йому різноманіття, ми даємо йому свободу різноманітного вибору.

Ми плануємо робити конкурси на кавери чи спеціальні пісні на задану тематику, пізніше відбиратимемо кращі і в чартах їх презентуватимемо. У нас є велика потреба в українській музиці: зіткнулися з тим, що української музики такого формату, який нам потрібен, дуже багато, але виконавці так, як ми, сидять у підпіллі. Ми хочемо всіх згуртувати, хочемо, щоб вони надсилали свої твори нам. Ось адреса: radio@kryjivka.com.ua

"Радіо з Криївки" матиме реальну студію у "Криївці", щоб відвідувачі кнайпи бачили, як іде прямий ефір. Також ефір ітиме з професійної студії, яка, як ви кажете, є в підземеллі, про яку ніхто не знає. Ми також хочемо, щоб "Радіо з Криївки" робило он-лайн трансляції концертів, яких буде медіа-партнером. Буде також відео з концерту, галереї, відео зі студій.

Робитимемо хіт-паради, але не типові. Так само, якщо будуть новини, то такі, які слухатимуть і цитуватимуть, або від яких будуть скручуватися у трубочку вуха. Будуть автори, які презентуватимуть свої музичні блоки...

Львівський FM-ринок побудований на таких самих здобутках і помилках, як і цілий український FM-ринок. Тут немає нічого особливого, але ж все це було започатковано від західних стандартів мовлення, яким уже понад 40 років. Час змінився: зараз ми по-іншому слухаємо радіо й сприймаємо те, що є на радіо. Темп життя швидкий, період прослуховування FM-радіо – це надцять хвилин. Колись це була година, навіть півтори. Багато є таких моментів, на які ми спираємося для того, щоб зробити продукт таким швидким, як швидко розвивається технологія. Еволюція Інтернету та технології поширення сигналу стимулюють нас до пошуків нових форм контенту, адже він буде головним в найближчі роки. Це глибинна тема.

В аудиторії, яка присіла на "Радіо з Кривки", є усталений стереотип, що "там не буде російської музики, бо це інше радіо". Російська музика буде. Є вже "Ногу Cвєло", "Ленінград", Петер Наліч... будемо розширюватися, але дуже обережно. Багато білоруських груп переслухали, і так само впевненні, що вони мають з'явитися в ефірі. Буде ще більше польської музики. До речі, аудиторія, яка присіла на радіо – це здебільшого слухачі з України, але у нас також є аудиторія у США, Німеччині, Росії. За місяць тестування проекту ми здобули понад 8 тис. слухачів, з них п'ята частина – це слухачі з-за кордону.

Стьоб в анекдотах, в оцих радянських піснях, які закидають бомбами, у каверах, – це вияв стьобу. Стьоб – це нормальний підхід до радіо такого формату. Як от і присутність каверів. Панк-групи часто роблять кавери на відомі хіти – на Вітні Х'юстон, саундтрек з "Титаніка", Брітні Спірс. Групи вносять своє бачення цієї пісні інколи настільки кльово, що ми його не можемо не поставити в ефір. Ми хочемо, щоб у нас кавери були на все, що "вискакує" на загальному FM.

І не ми придумали анекдоти про росіян. Увесь Інтернет ними кишить. Ми не маєм нічого проти росіян, понад те, ми взагалі всіх толеруєм. Але це стиль радіо. Ми будемо ставити анекдоти й про інших наших сусідів, хай всі відчують, що український андеґраунд може бути таким.

Політики не буде: ми чітко знаємо, що політика всіх уже дістала, політика та політики є таким собі джерелом стьобів.

02.08.2009 A.K. Lion & Zajac' & Co.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Історія про одну вчительку, чиновника та нові уроки у львівських школах

Історія, котра трапилася з нами нещодавно, нагнала на мене жаху чи не найбільше за останні роки. Точніше, навіть не сама історія того скандалу, реакція чи причини, а власне усвідомлення того, що ми починаємо жити в іншому світі, котрий є новим для нас, і ми ще поняття не маємо, як давати собі в ньому раду...

Вижити і не скурвитись. Два роки Львівської майстерні шоколаду в окупованому Донецьку

Бізнес в окупованому Донецьку українською мовою, на українському ПП, без рублів та оплати терористам, проте без швидких перспектив. Львівська майстерня шоколаду закриває свою кав'ярню в Донецьку...

про ГАЗ

мене вже реально дістає ця історія з політичним продуктом під назвою ГАЗ! реально забравши #Крим, який коштує Україні понад 100 млрд доларів США, розпочавши війну на Сході України, де гинуть наші українці – нам ще втискують свій газпромівський газ з шантажем! Та відкоючіть цей вентиль і забудьте за російський ГАЗ!!! Є європейський ринок – де можна купувати альтернативно, збільшуйте власний видобуток, запроваджуйте державні програми по переведенню споживачів з газу на альтернативні джерела енергії та електроенергію!!! Зрештою в України є транзитна труба, яка дає відповідь на шантаж цим ж вентилем! Я персонально прийняв рішення в нашій сім'ї газом не користуватися взагалі! І інвестував гроші в сонячні колектори, теплові насоси, електро- та твердопаливні котли! Я забув, що є такий продукт як ГАЗ! І це можна зробити державною програмою з метою скорочення споживання газу! І ми забудемо за цей кошмар під назвою російський газ! Треба просто ХОТІТИ і ставити собі таку ЦІЛЬ! а далі БЕРИ Й РОБИ!!! 16-07-2014 A...

Президентові України п. Петру Порошенку.

Вельмишановний Петре Олексійовичу. Користуючись нагодою, вітаємо Вас із обранням на найвищу, але й найвідповідальнішу посаду в нашій Державі...

Вова, не сцы

...

Сьогодні великий день – Львівській бізнес-школi УКУ 5 років!

Колись, в 2008 році група ентузіастів поставила собі ціль – створити бізнес-школу, яка б слугувала платформою для росту особистостей та бізнесу...