За грати – за нахабство і безсердечність
Щойно зайшов у свій готельний номер у вівторок ввечері, увімкнув CNN і натрапив на пряму трансляцію з зали каліфорнійського суду. На лаві підсудних сидів доктор Конрад Мюрей. Той самий, хто лікував, але так й не уберіг Майкла Джексона. Нагадаю, кілька тижнів тому присяжні вже визнали його винним у ненавмисному вбивстві поп-легенди. Бо безвідповідально прописав знеболювач, який і призвів до фатальних наслідків. Тепер слово мав сказати суддя.
В залі панувало неймовірне напруження. Мюрей похмуро слухав тих, хто виступав. Нарешті дійшла черга головуючого, який мав оголосити вирок і, головне, – мусив мотивувати його. І ось суддя Майкл Пастор розпочав... Це була доволі тривала промова, здається, хвилин на 15. Виступав без папірця, прекрасно орієнтуючись у контексті справи.
Відверто кажучи, промова судді виглядала занадто емоційною і моралізаторською. В решті решт він впаяв Мюрею найбільший термін ув'язнення, який передбачається цією статтею – 4 роки за гратами.
А тепер – про найцікавіше і найпоказовіше у цьому вироку. Це – мотивація судді, яка ним рухала під час ухвалення такого жорсткого рішення. Майкл Пастор кілька разів дуже чітко підкреслював, що його, так би мовити, найбільше розізлило у поведінці доктора. Це – байдужість до загиблого, зловживання довірою пацієнта, безвідповідальність, відсутність співчуття і постійні його брехливі заяви про те, що він не причетний до смерті співака. Фактично, суддя впаяв Мюрею 4 роки ув'язнення не за невірно прописаний пропофол, а за безсердечність і нахабство. І заявив про це прямим текстом всім присутнім у залі суду і всім, хто це дивився у прямому ефірі. І додав наостанок: "Такі люди складають загрозу суспільству".
І тут в мене виникло запитання: скільки років ув'язнення слід давати не лише лікарям, а й нашим політикам і держслужбовцям перших категорій, які виконують свою роботу безсердечно, без співчуття до жертв своєї політико-економічної діяльності, які нахабно брешуть, що ні в чому не винні. Тим більше що в них людських жертв значно більше, ніж в Мюрея. А тому – суспільну небезпеку вони складають ще більшу, ніж Мюрей. Але ж наш суд – не каліфорнійський...
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.