Дмитро Кулеба Постійний представник України при Раді Європи

Урок Ельзасу для Криму і Донбасу

23 листопада 2016, 13:48

У Страсбурзі я захопився історичними коливаннями Ельзащини та Лотарингщини між Францією та Німеччиною. Все ще вивчаю предмет, але на злобу дня про один аспект вже можу говорити.

Отже, у 1871 році Німеччина анексувала у Франції 93% відсотки території Ельзасу та 26% Лотарингії. Після анексії інтелігенція та службовці регіону зберегли лояльність Франції, але абсолютна більшість непривілейованого населення сприйняла прихід німців як ОК.

Місцеві навіть масово служили в німецькій армії, хоча (від гріха подалі) не на фронтах з Францією. Це, зрештою, зіграло з німцями трагічний жарт – морально розкладені ідеями комунізму під час служби на флоті та Східному фронті моряки і солдати повернулися в Ельзас і запустили маховик кризи, що призвів до введення в регіон французьких військ.

Та повернемося у 1871. На знак протесту проти анексії до Франції виїхало усього лише трохи більше 100 тисяч людей (за деякими даними – 132 тисячі, але можливі варіанти). Емоції не приховаєш, тож французи мали підозри та претензії до ельзасців, що вони зрадники (і до тих, які виїхали, і до тих, які залишилися на окупованій території). Подеколи на цю тему навіть були публічні скандали та розслідування.

АЛЕ

Загальне ставлення і офіційна політика Франції щодо анексованих територій були незмінними:

- це загарбані землі і наші співвітчизники;

- ми їх обов'язково повернемо;

- в усіх школах на карті Франції чорна пляма – анексовані території. Покоління виховуються на ідеї про повернення цих земель;

- через 39 (!) років після анексії в Нансі поставили пам'ятник "Пам'ять" – Лотарингія гірко прихилилася до Ельзасу;

- анексія тривала 47 (!) років, але французька політика дала результат і виховані в традиції "це наша земля і наші люди" французи при першій же нагоді забрали Ельзас та Лотарингію додому.

А тепер повернемося у 2016. Нам справедливо дуже болять картинки з окупованих територій, ці антиукраїнські масовки, гасла і пропаганда.

Утім, коли дивишся на нашу війну з Росією через призму історичних уроків, особливо гостро відчуваєш, що кожен, хто розганяє стосовно мешканців Криму і Донбасу тези про "вату", "та вони не українці", "так їм всім і треба", "та пішли вони всі в свою Росію", віддаляє звільнення цих земель від окупанта.

Люди на окупованих територіях можуть бути сто разів за Росію чи Донбас, "який сам себе прогодує". Вони можуть служити окупанту або його терористам-посіпакам – після деокупації потрібно буде спитати з кожного по заслугам в рамках законодавства.

Але я абсолютно переконаний, що першою думкою про Крим і Донбас, першим пунктом будь-якої нашої стратегії деокупації мають бути слова:

- Це наші люди і наша земля.

powered by lun.ua
Коментарі — 90
Микола Злочевський _ 24.11.2016 20:25
IP: 46.211.228.---
:
Слизь:
Россия всегда свою захватническую политику выдавала за освободительную... "Освобождая" захваченные территории от местного населения... Называя их бандитами, если те сопротивлялись...
Россия освободила Малороссию от поляков и не назвала хохлов бандитами, они сами потом в них превратились, когда Россия перестала контролировать этих убогих.
Шо ти верзеш. інцестонароджений від снохачества? Як поживаєш. педофільний служка?
lohik _ 24.11.2016 19:53
IP: 134.249.42.---
Россія завжди свою загарбницьку політику видавала за визвольну..."Визволяючи" захоплені територіі від місцевого населення...Називаючи іх бандитами, якщо ті чинили опір...
Ua Gall _ 24.11.2016 19:29
IP: 104.199.66.---
В.Путин изволил пошутить;"Границы России ниГде не заканчиваются".

А холоп Игорь Растеряев уже не шутит,а исполняет;
У России нет
никаких границ.
У России есть
только горизонт.

Вот это и есть обыкновенный нацизм.
sidor _ 24.11.2016 19:26
IP: 77.52.116.---
_ABM_:
:
_ABM_:
:
...приходится чачу на спирт перегонять.
А со спиртом, что делаешь?
Пьём и гостям раздаём как подарок.
Водку ни я, ни мои друзья, ни родственники не покупаем уже лет 10.
Чистосердечное признание смягчает ответственность. Правда, Сидор?
И сколько спирта, скажем за месяц, ты изготавливаешь?
правда. Только сие приспособление называется "ректификационная колонна" и служит не только для получения спирта (используя змеевик и применяя качественное охлаждение при неинтенсивном подогреве браги можно так же получить спирт) а и очистке продукта. Только сразу такой концентрации спирт практически невозможно получить – требуется так называемая "двойная перегонка".
Кроме того, чача это фруктовый самогон, а Запердоленко получает с винограда так называемый "коньячный спирт".
Ua Gall _ 24.11.2016 19:15
IP: 104.199.39.---
И в мире нет ничего кровавее,
Чем русский фашизм и православие.

В.Путин пошутил;"Границы России ниГде не заканчиваются".

А холоп Игорь Растеряев уже не шутит,а исполняет;
У России нет
никаких границ.
У России есть
Только горизонт.

Не бойтесь мёртвых нацистов -бойтесь живых русских нацистов!
-Vesna- _ 24.11.2016 17:49
IP: 93.72.143.---
_ABM_:
"Санкции остаются до исполнения Россией Минска", – Трамп.
В общем, Запердоленко, раскрывай глаза шире и продолжаем смотреть кино про ПаРашу...:-)
Какой сюжет закрутился!! А какие надежды были на Трампа!! Правда, Запердоленко?
Перезагрузки отношений с Россией не будет – Трамп.
Эээээ... сссссс...перезагрузки быть и не может того что на дне. Но мы верим и ждем – Путин.

Рашка во всей красе – кстати при выборе Порошенка президентом УКраины вела себя точно также.
Толсто льстила, местами заискивала и поняв, что ловить нечего – объявляла врагом и обливала килотоннами пропогандисткого дерьма.
Ua Gall _ 24.11.2016 17:13
IP: 178.212.102.---
:
_ABM_:
Огромная, голодная и ободранная толпа, остановилась у ворот.-"Кто такие, чего надо" по польски прокричали с вышки. Вперед вышел лысый, пузатый мужчина и поклонился. -"Откройте добри панове ворота, нам в Европу надось, Петро нам так сказав..." С вышки слетел светящийся окурок, а затем включили мегафон -"Велено голодранцев и нищебротов в Европу пока не пускать. Завтра приходите, голожопые.
Русские ведут себя как маленькие злые дети;радуются чужим неудачам,завидуют чужим успехам и норовят всюду подножку поставить.И после всего этого ещё требуют к себе уважения.
Дм.Рогозин
Ua Gall _ 24.11.2016 17:07
IP: 178.212.102.---
Paul Magogan:
А про уроки II Cвітової Війни автор, напевне, забув, як і про те, чим закінчується ярий націоналізм і фашизм. У першу чергу, це втрата територій, при чому дуже надовго або назавжди. Нехай почнуть закручувати гайки сильніше, принижувати та утискати народ, позбавляючи права користуватись російською або суржиком, і Харківська та Запорізька області відпадуть так само, як Донбас. Це я вам обіцяю. І їхнім жителям буде начхати на точку зору ООН, США та ЄС.
Не бойтесь мёртвых фашистов -бойтесь живых русских фашистов!

Евразия ВСЯ наша.Русский -всечеловек,Он всех любит.
Вал.Коровин,политолог,Россия

У Гитлера -сверхчеловек,у Путина -всечеловек = обыкновенный русский фашизм!
Paul Magogan _ 24.11.2016 16:51
IP: 46.133.137.---
А про уроки II Cвітової Війни автор, напевне, забув, як і про те, чим закінчується ярий націоналізм і фашизм. У першу чергу, це втрата територій, при чому дуже надовго або назавжди. Нехай почнуть закручувати гайки сильніше, принижувати та утискати народ, позбавляючи права користуватись російською або суржиком, і Харківська та Запорізька області відпадуть так само, як Донбас. Це я вам обіцяю. І їхнім жителям буде начхати на точку зору ООН, США та ЄС.
sidor _ 24.11.2016 15:07
IP: 77.52.116.---
:
sidor:
Аргон придурки!
Взадов, а на) (рена тебе аргон при сварке "спиртовой колонны"?
Ua Gall _ 24.11.2016 15:04
IP: 178.212.102.---
:
Новороссия никогда не была пол ляхами и там нет продажных и подлых хохлов, потому этот народ не принял бендеровский переворот в Киеве за деньги Нулад и олигархов.
Слава Киевской Руси,НоВоРоссия -умри!

...Мы русские,воюЕм тут третий год,Здесь живут русские,и мы хотим на Родину,вернуться в Россию.
Александр Захарченко, ДНР

А теперь,колорадос,скажи ка мне,с каким народом воюют русские Донбасса?

Не бойтесь мёртвых нацистов – бойтесь живых русских нацистов!
sidor _ 24.11.2016 15:04
IP: 77.52.116.---
_ABM_:
sidor:
:
...я уже поставил на верстак точило, заточил электроды под сварку и приготовился варить спиртовую колонну...Запердоленко, у тебя, шо, электроды с арматуры сделаны?
Что-то Запердоленко молчит, наверняка пожар устроил на хуторе:-))
Интересно, с чего он самогон гонит?:-))
Кстати про спиртовую колонну он уже года два назад писал, что ее варит...
а у него долгоиграющее изготовление, так как по старым добрым скрепным понятиям бражка выпивается еще до кондиции. Нет бражки – нет смысла в доделке "спиртовой колонны"
Paul Magogan _ 24.11.2016 13:23
IP: 46.133.139.---
Німеччину били завжди, починаючи з епохи стародавнього Риму, і було за що бити, особливо за їхню дурість. З ким поведешся, того й наберешся. Кто симпатизує дурню, стає таким же, як і він. Яким же треба бути ідіотом, щоби захоплюватися націонал-соціалізмом і навіть вшановувати пам'ять тих, хто воював у лавах СС. Це не дурість, а повний ідіотизм, інакше не назвати.
sidor _ 24.11.2016 12:24
IP: 77.52.20.---
:
......я уже поставил на верстак точило, заточил электроды под сварку и приготовился варить спиртовую колонну......
Запердоленко, у тебя, шо, электроды с арматуры сделаны?
P712 _ 24.11.2016 10:32
IP: 92.113.136.---
Щось я не думаю, що ельзасцям Франція платила пенсії, як ми за свої податки утримуємо ту вату, яку ви називаєте – ваші люди. Пропоную всім тим, хто вважає їх вашими людьми – платити їм пенсії і допомоги через добровільні внески, побачите, скільки платників захоче це робити. Тому не треба аналогій, ніякого переслідування донбасу не було, ніхто ім не забороняв "самовизначатись", тут правий Євген Нищук, це люди з кривою генетикою, ця бидломаса (їхні предки) були завезені на території криму і донбасу після депортації кримських татар у 44 і Голодоморів 32-33 і 47... Замість французької краще українську історію почитайте.
Ua Gall _ 24.11.2016 09:25
IP: 104.199.68.---
Anatol Zubenko:
val mashtak:

В Украине должны править только украинцы на национально-пропорциональном основании.

Учитывая это;
..."Мы,РУССКИЕ,воюем тут третий год.Здесь живут русские,и мы хотим на Родину,вернуться в Россию."
Ал.Захарченко,ДНР

Следует прислушаться к совету Путина;
"...Но я уже говорил;если кто-то хочет поддерживать какие-то силы в той или иной стране – пусть тогда
за это платит."
декабрь 2015
Ua Gall _ 24.11.2016 08:33
IP: 176.104.188.---
:

Не бойтесь мёртвых нацистов – бойтесь живых русских нацистов!

Русским танкам визы в Европу не нужны.
Дм.Рогозин

Русские ведут себя как маленькие злые дети; радуются чужим неудачам,завидуют чужим успехам и норовят всюду подножку поставить.И после всего этого ещё требуют к себе уважения.
Дм.Рогозин
Mikolay Grebeniuk _ 24.11.2016 06:09
IP: 104.199.39.---
З таким підходом до історичних подій недалеким прийде той день, коли вся Україна стане черговим російським федеральним округом! Не можна порівнювати взаємовідносини франції і Німеччини у 19-му столітті з тією смтуацією, що склалася зараз між Україною і Росією. Тут діяли абсолютно різні передумови для початку анексії земель!
lohik _ 24.11.2016 05:06
IP: 134.249.42.---
Andrey Kononenko:
Чи є генетика?...Але в Украіні явно є 5-та колона...Руского міра крємльовского патриархата...Ця інфекція не спить та отруює весь організм...Вприскується та підтримується ззовні
.
lohik _ 24.11.2016 04:51
IP: 134.249.42.---
val mashtak:
"Донбас – це ракова пухлина, то відріжте його, киньте в пельку імперії, хай подавиться! Бо метастази задушать всю Україну! Що дає Донбас нашій духовності, нашій культурі? Ковбасний регіон і ковбасна психологія! Єдину українську школу й ту зацькували... Ні, хай нас буде менше на кілька мільйонів, але це буде нація. Ми здатні будемо відродитись, увійти в європейську цивілізовану сім'ю... А так ніколи ладу не буде. Буде розбій і вічний шантаж..." – Олесь Гончар, "Щоденник", 16 червня 1993 р.
Всі захоплені агресором територіі стають "раковими пухлинами"...Бо агресор насильно вводить туди свій вірус та свою отруйну
ідеологію...Це як епідемія...І одразу з цим миритись, признавати та відрізати іх?...
lohik _ 24.11.2016 04:31
IP: 134.249.42.---
Але такі територіі в більшості повертаються назад в результаті, коли окупант програє війну і підписує акт про капітуляцію...Тому справжній мир – це виграна війна...Є великі сумніви, що Росія добровільно мирним шляхом покине захоплені територіі Криму і Донбасу...Мінськими угодами грає дурачка...
sidor _ 24.11.2016 01:33
IP: 77.52.20.---
никакой реинтеграции. Территория официально признается оккупированной неизвестными банформированиями, вооруженных оружием массового поражения (хай у ЕС голова болит как их идентифицировать и откуда у них такое вооружение).Бетонная стена метров 15 высоты о отрицательным уклоном по линии разграничения. От стены отступить еще на 5-10 километров и устроить сплошное минирование. Каждый метр пристрелять артиллерией. Врыть башни танков и установить автономные системы Гатлинга с датчиками движения на стволах. Отключить все коммуникации и забыть лет на 15 минимум.
Собрать на стадионе 200 "лучших людей Украины" с украинского Форбса и настоятельно попросить добровольно дать кредит стране. Для лучшего усвоения просьбы устроить дискотеку – прокрутить пару дисков на крупнокалиберном пулемете.
На пожертвование изготовить штук 300 "Коршунов" с начинкой 4-го энергоблока и расположить в нужное направление.

Пы.Сы. "Чем выше забор – тем крепче дружба с соседями".
sidor _ 24.11.2016 01:31
IP: 77.52.20.---
никакой реинтеграции. Территория официально признается оккупированной неизвестными банформированиями, вооруженных оружием массового поражения (хай у ЕС голова болит как их идентифицировать и откуда у них такое вооружение).Бетонная стена метров 15 высоты о отрицательным уклоном по линии разграничения. От стены отступить еще на 5-10 километров и устроить сплошное минирование. Каждый метр пристрелять артиллерией. Врыть башни танков и установить автономные системы Гатлинга с датчиками движения на стволах. Отключить все коммуникации и забыть лет на 15 минимум.
Собрать на стадионе 200 "лучших людей Украины" с украинского Форбса и настоятельно попросить добровольно дать кредит стране. Для лучшего усвоения просьбы устроить дискотеку – прокрутить пару дисков на крупнокалиберном пулемете.
На пожертвование изготовить штук 300 "Коршунов" с начинкой 4-го энергоблока и расположить в нужное направление.

Пы.Сы. "Чем выше забор – тем крепче дружба с соседями".
sidor _ 24.11.2016 01:30
IP: 77.52.20.---
никакой реинтеграции. Территория официально признается оккупированной неизвестными банформированиями, вооруженных оружием массового поражения (хай у ЕС голова болит как их идентифицировать и откуда у них такое вооружение).Бетонная стена метров 15 высоты о отрицательным уклоном по линии разграничения. От стены отступить еще на 5-10 километров и устроить сплошное минирование. Каждый метр пристрелять артиллерией. Врыть башни танков и установить автономные системы Гатлинга с датчиками движения на стволах. Отключить все коммуникации и забыть лет на 15 минимум.
Собрать на стадионе 200 "лучших людей Украины" с украинского Форбса и настоятельно попросить добровольно дать кредит стране. Для лучшего усвоения просьбы устроить дискотеку – прокрутить пару дисков на крупнокалиберном пулемете.
На пожертвование изготовить штук 300 "Коршунов" с начинкой 4-го энергоблока и расположить в нужное направление.

Пы.Сы. "Чем выше забор – тем крепче дружба с соседями".
-Vesna- _ 23.11.2016 23:10
IP: 93.72.143.---
Andrey Kononenko:

И кстати, Эльзас (после 47 лет немецкой оккупации) сам вернулся во Францию? Или его кто-то отдал?
Или его кто-то отвоевал?

Нет. Третий Рейх в наказание за свою агрессию был расчленен – Эльзас отдали Франции, Восточную Селезию – Польше.
Зеленський76 Корупція1445 Мовне питання190 Україна та Європа1133 Aтака Путіна1291
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter