Восток близко
Очень редко рекомендую посмотреть те фильмы, которые еще не успела посмотреть. Однако, фильм "Трава, которая страдает" Ияры Ли – особый случай, он о том, что происходит в Сирии.
Показ состоится сегодня в 21:00 в Гостином дворе. Он стал возможен благодаря инициативе Натальи Гуменюк, Ксении Харченко, Максима Буткевича, Илько Гладштейна.
Фильм специально для показа переводила на украинский команда волонтеров:
Наталье Мельничук, Антону Семиженко, Тане Козыревой, Любовмиру Крупницкому, Андрею Гетьману, Владимиру Бондарю, Ирине Сабор, Ольге Токарюк, Саше Чубко.
Ниже подробная информация от организаторов. Приходите!
22 серпня, у середу, о 21.00 у Гостиному дворі відбудеться українська прем'єра документального фільму "Трава, що страждає" режисерки Іяри Лі.
Цей фільм про Сирію і про те, що там відбувається. А також про весь Близький Схід, про всіх біженців та про всі країни, де громадяни вимагають свободи і справедливості, стаючи натомість пішаками у боротьбі за владу в геополітичній грі. Тож цей фільм і про Україну, і про нас із вами.
Бразилійка корейського походження Іяра Лі є громадянкою світу. У доробку Іяри – документальні фільми про життя жінок за режиму талібів у Афганістані, репортажі про палестинців у Смузі Ґаза. Її передостанній фільм-мозаїка "Культури спротиву" про митців, вуличних і народних, громадських і політизованих, з країн, які нечасто потрапляють на екрани світових телеканалів, але прагнуть змін на краще і досягають своєї мети. Цю назву – "Культури спротиву" – має також фундація, заснована Іярою, що сприяє соціально активному мистецтву.
"Трава, що страждає" – стрічка про події у Сирії, які стали частиною Арабської весни. Те, що почалося півтора року тому як масовий ненасильницький протест, з часом перетворилося на криваву різанину громадянської війни. Говорячи з біженцями на кордоні між Сирією і Туреччиною, використовуючи відео, зняте під час розстрілів мирних демонстрацій, Іяра показує, як люди намагаються вибороти волю і справедливість за авторитарного режиму. Чи може насильство принести свободу? Чи не стала помилкою ставка частини протестувальників на збройний опір? Як почуваються ті, що стали пішаками у цій геополітичній грі? Іяра має на ці питання свої відповіді. Вони можуть видатися наївними, непрактичними чи ідеалістичними, але вони – щирі. Режисерка спирається на враження і відчуття живих учасників боротьби за свободу. А також родичів тих, хто покинув цей світ...
У дні, коли конфлікт у Сирії, схоже, добігає розв'язки, Гостиний двір влаштовує українську прем'єру фільму "Трава, що страждає" про суспільство у боротьбі за свою свободу. Прем'єра стрічки відбулася у червні 2012 року в Кувейті. Тепер завдяки активістам, волонтерам і просто небайдужим людям його можна побачити і в Києві.
Модеруватиме показ правозахисник, фахівець із питань біженців, Максим Буткевич.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.