14 лютого 2014, 21:26

''Відкритий доступ'' на Hromadske.tv

15 лютого о 15:00 на Hromadske.tv відбудеться телепрем'єра документального альманаху "Відкритий доступ" (українською з субтитрами англійською мовою).

Майже рік тому, у березні 2013, ми презентували кіноальманах "Відкритий доступ" на Міжнародному фестивалі Docudays UA. Впродовж року ми подорожували з фільмом країною. Завдяки нашим друзям, активістам і Мандрівному фестивалю Docudays UA, нам вдалося зробити більш, ніж 40 показів альманаху в містах України.

Під час всеукраїнського туру наш фільм зі збірки історій про доступ до інформації перетворився спочатку на тест, за яким можна точно визначати рівень свободи слова, а потім – на символ громадянської непокори.

Вперше зірвати показ намагалися в Одесі. На показі альманаху в Донецьку та Севастополі будівлі було знеструмлено. У Сімферополі під двері приміщення, в якому відбувався показ альманаху, кинули димову шашку, і глядачів евакуювали. У Миколаєві показ альманаху намагалися зірвати двічі.

Перед показом у Берліні активістку, що летіла для проведення заходу, затримали в аеропорту Бориспіль та без дозволу скопіювали альманах.

Під час показу у Черкасах будівлю було "заміновано". Теж саме видбулось у Трускавці. У Броварах місцева влада перешкоджала показу фільму, запровадивши ремонтні роботи в парку. Показ, присвячений Міжнародному дню права знати, було зірвано у Києві. За фактом колективного хуліганства громадян порушено кримінальні провадження. У Сумах організаторам показу було відмовлено в приміщені, а потім їх звинуватили в нападі на офіс місцевого осередку "Партії регіонів". У Донецьку під час показу невідомий розлив отруйну речовину. У Івано-Франківську організаторам відмовили у залі, після початку показу в альтернативному приміщенні поступив анонімний дзвінок про закладену вибухівку.

Харкові залу було знеструмлено. У Чернігові організатори відмовились від показів з причини неможливості гарантувати глядачам безпеку. У Луганську завдяки наполеглевості активистів фільм вдалось показати. Повторний показ на Майдані у Черкасах в січні було зірвано.

Завтра під час перегляду багато хто буде здивований. Щоправда, важко зрозуміти: чому фільм, в якому немає нічого, про що б не писали раніше журналісти "Української правди", викликав такий жорсткий спротив. Все це показує справжній рівень страху влади, яка лякається навіть зовсім безпечного месседжу з боку громадянського суспільства. І лякається до нестями від того, що п'ятдесят активістів у регіонах зберуться разом для перегляду фільму.

Коли ми створювали фільм, такий ефект неможливо було уявити. Із усіх мистецв для української влади особливо небезпечним є кіно.



Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Театр vs Політика. Україна & Польща

Медіа стирають межу між політикою і мистецтвом. Політична сцена України виглядає більш театральною, ніж сам театр. Чи здатний сучасний український театр, який раптово став цікавим для українського глядача, справді змінити взаємини між людьми та країнами? Чи нова роль театрального мистецтва – це форма психотерапії для українців, які переживають травму війни? Для Польщі театр – це природна зона критики: тут досліджують суспільні проблеми, кидають виклик стереотипам і релігійним догмам, бунтують проти традиційних структур влади...

Топ-10 выставок 58-й Венецианской биеннале: политическая критика, климатическая опера, экзистенциальные танцы

У Венецианской биеннале современного искусства есть значительный недостаток, переходящий в достоинство – она слишком велика. На этот раз уже 90 стран представляют свои национальные павильоны...

Топ-12 фильмов Международного кинофестиваля Берлинале: мультикультурность, политика и секси-бабушки

На днях завершился 69-й Международный кинофестиваль Берлинале, один из самых масштабных и влиятельных кинофорумов мира. Программа традиционно фокусируется на фильмах социальной и политической направленности, но при этом вызывает большой ажиотаж у фестивальной публики...

Право знати

28 вересня у світі відзначають Міжнародний день права знати (Міжнародний день доступу до інформації). І хоча в Україні завдяки зусиллям активістів і медіа-юристів один з найкращих в світі законів про Доступ до публічної інформації, він не працює належним чином...

Twitter-шторм и звернення укранських журналістів до Дня пам'яті Гонгадзе

Сьогодні 15 річниця зникнення Георгія Гонгадзе. Як і у минулі роки в цей день громадяни вшанують пам'ять всіх загиблих за часи Незалежності журналістів...

Save Ukrainian Mosaic. Звернення діячів культури і громадських активістів

Віце-прем'єр-міністру- Міністру культури України Кириленку В.А. Київському міському голові, Голові Київської міської державної адміністрації Кличку В...