1 грудня 2014, 16:50

Заява руху ''Стоп цензурі!'' з приводу неприпустимості створення Мінінформації і обмеження роботи журналістів в зоні АТО

Журналістський рух "Стоп Цензурі!" виступає категорично проти будь-яких форм запровадження державної цензури в Україні, навіть військова агресія Російської Федерації не може бути виправданням. Ми розцінюємо як небезпечні та шкідливі для держави нещодавно задекларовані представниками влади плани по створенню нової структуру з назвою "Міністерство у справах інформаційної політики".

Ми звертаємо увагу Президента, лідерів парламентських фракцій та членів правлячої Коаліції, що в Україні уже достатньо бюрократичних установ, які мають повноцінні ресурси, в тому числі, закріплені в законодавстві, щоб боротися з російською пропагандою – зокрема, це МВС та СБУ, які за поданням Національної ради з питань телебачення та радіомовлення або у рамках кримінального провадження по справах щодо тероризму, пропаганди, фінансування терористичної діяльності, а також суди мають усі повноваження захищати інформаційний простір України.

Для того, щоб вказані органи почали ефективно виконувати свої функції, ми закликаємо органи влади якнайшвидше провести люстрацію та призначення нових фахівців. Ми звертаємо увагу представників влади на те, що створення органу, що дублює повноваження інших – неприпустиме, особливо в умовах, складної економічної ситуації в країні.

Ми також розцінюємо як загрозливу ініціативу щодо введення додаткових обмежень для роботи журналістів у зоні бойових дій, яка була озвучена у понеділок прес-центром АТО. По-перше, це суперечить українському законодавству, зокрема статті 15 Закону України "Про державну підтримку ЗМІ та соціальний захист журналістів", статті 25 Закону України "Про інформацію", які не дозволяють обмеження доступу журналістів навіть до місць воєнних дій. І по-друге, завданням прес-центру АТО має бути створення журналістам, зокрема закордонним, якнайкращих умов для висвітлення точки зору України під час військового конфлікту, фіксації дотримання Україною своїх зобов'язань та міжнародних і міждержавних угод.

Ми, члени руху "Стоп Цензурі!", виступаємо проти замовчування помилок керівництва держави, ігнорування фактів корупції, приховування реальної ситуації у зоні бойових дій.

Ми розглядаємо вказані ініціативи як капітуляцію перед старими радянськими форматами, замість творення нових стартів і впровадження реальних реформ.

Ми закликаємо владу зосередитись на реальних реформах, зокрема, на забезпеченні прозорості, підзвітності, боротьбі з корупцією, економічних реформах – на побудові реальної державної політики, а не лише красивого фасаду. Всьому цьому сприяє вільна журналістика, яка є запорукою розвитку сильної і демократичної країни.

Для того, щоб виграти інформаційну війну, потрібно:

- Розвивати медіа-ринок, суспільне мовлення, провести повноцінну медіа-реформу і відновити довіру населення до українських ЗМІ.

- Максимально залучати закордонних потужних мовників, які користуються довірою на міжнародній арені і можуть створити ефективний ресурс для протидії російській пропаганді на міжнародній арені.

- Розвивати власне іномовлення.

- Розвивати інфраструктуру, щоб ширші кола населення мали доступ до Інтернету, і їх не можна було так легко відрізати від джерел інформації в умовах окупації, як це сталося в Криму та на сході України.

- Будувати державну політику, яка має полягати у забезпеченні прозорості, справедливості, економічних реформах, а не у створенні їх видимості.

Топ-10 выставок 58-й Венецианской биеннале: политическая критика, климатическая опера, экзистенциальные танцы

У Венецианской биеннале современного искусства есть значительный недостаток, переходящий в достоинство – она слишком велика. На этот раз уже 90 стран представляют свои национальные павильоны...

Топ-12 фильмов Международного кинофестиваля Берлинале: мультикультурность, политика и секси-бабушки

На днях завершился 69-й Международный кинофестиваль Берлинале, один из самых масштабных и влиятельных кинофорумов мира. Программа традиционно фокусируется на фильмах социальной и политической направленности, но при этом вызывает большой ажиотаж у фестивальной публики...

Право знати

28 вересня у світі відзначають Міжнародний день права знати (Міжнародний день доступу до інформації). І хоча в Україні завдяки зусиллям активістів і медіа-юристів один з найкращих в світі законів про Доступ до публічної інформації, він не працює належним чином...

Twitter-шторм и звернення укранських журналістів до Дня пам'яті Гонгадзе

Сьогодні 15 річниця зникнення Георгія Гонгадзе. Як і у минулі роки в цей день громадяни вшанують пам'ять всіх загиблих за часи Незалежності журналістів...

Save Ukrainian Mosaic. Звернення діячів культури і громадських активістів

Віце-прем'єр-міністру- Міністру культури України Кириленку В.А. Київському міському голові, Голові Київської міської державної адміністрації Кличку В...

Twitter-шторм на підтримку кримських татар

18 травня з 11:00-13:00 користувачі Twitter зможуть приєднатися до акції на підтримку кримських татар. Сьогодні, 18 травня, річниця депортації кримськотатарського народу...