Богатирьова заявила, що Президент України Віктор Ющенко має доручити створення коаліції Партії регіонів
На цей час ще невідомі кінцеві результати, але певні висновки можна почати вже робити. В Україні вдруге поспіль у демократичній обстановці відбулися парламентські вибори. Це надзвичайно важливо для формування традиції суспільної довіри до результатів волевиявлення народу. Але зараз не менш важливо закласти загальноєвропейські демократичні традиції у порядок формування коаліційної більшості після парламентських виборів. Конституція України майже не визначає процедури формування такої коаліції, лише зазначаючи загальний термін, наданий парламентським партіям на її формування – один місяць з дня відкриття першого засідання новообраного складу Верховної Ради України.
На мою думку, буде дійсно правильно, якщо Президент України публічно надасть певний час, наприклад тиждень, на формування такої коаліції тій політичній силі, яка має найбільшу фракцію у парламенті. У разі, коли ця політична сила не зможе сформувати коаліційну більшість протягом тижня, Президент України повинен надати право сформувати більшість політичній силі, яка має другу за розміром фракцію парламенту і так далі. У нашому випадку, якщо навіть БЮТ не буде мати найбільшу фракцію, але разом з НУНС вони будуть мати більшість депутатських мандатів, то вони можуть почекати цей тиждень і дати можливість ПРУ самій визнати, що не можуть сформувати коаліційну більшість.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.