Хто споживає газ (коментар до статті Ігоря Луценко)
Шановний Ігорю!
Ви помістили коментар "Ахметов, Коломойский и К потребляют 33 млрд. кубов газа в год" (http://blogs.pravda.com.ua/authors/lutsenko/4755c94768a42/).
Змушений прокоментувати його.
Коли хтось з дописувачів пише дурниці, то це справа така. Все-рівно ми не знаємо справжнє ім'я цих людей. В той же час, коли висловлювати свої думки починає один із блогерів "УП", то він має усвідомлювати, що критика його некоректних думок та даних, буде мати конкретний адресат.
Бажано, якщо в якійсь тематиці Ви не є фахівцем, то краще взагалі уникати її обговорення або надзвичайно ретельно перевіряти свою інформацію перед винесенням на загал.
Насправді розподіл використання газу наступний: (http://www.energoatom.kiev.ua/ua/about_nngc/esu2030/chapter2):
2005
І. Ресурси газу, усього 76,4
у тому числі:
1.1. Видобуток газу, усього 20,5
у тому числі:
видобуток з власних запасів 20,5
за межами України* 0
1.2. Імпорт 55,9
ІІ. Споживання газу, усього 76,4
у тому числі:
2.1. Виробничо-технологічні потреби, сировина та витрати (втрати) при транспортувані 9,0
2.2. Споживання, усього 66,9
у тому числі:
2.2.1. На виробництво електро-, тепло енергії на ТЕС 15,3
2.2.2. Металургійний комплекс 9,5
2.2.3. Хімічний комплекс 8,6
2.2.4. Машинобудування та металообробка 1,5
2.2.5. Інші промислові споживачі 6,7
2.2.6. Агропромисловий комплекс 0,7
2.2.7. Населення 18,0
2.2.8. Інші непромислові споживачі 6,6
2.3. Заміщення на транспорті рідкого палива на газ 0,5
У 2005 р. Україна спожила 76,64 млрд. кубометрів (шосте місце у світі за рівнем споживання газу). У структурі споживання первинних енергоносіїв в Україні газ складає 41-45%, що втричі більше, ніж у світі, та вдвічі – ніж у Європі. Франція у 2005 р. спожила 48 млрд. кубометрів, Іспанія – 30 млрд. кубометрів, Польща – 13 млрд. кубометрів.
Головним неефективним споживачем газу є населення та система теплокомуненерго. Також у нас відверто завищені "виробничо-технологічні потреби, сировина та витрати (втрати) при транспортувані". Вони мають бути щонайменше у двічі менше ніж є зараз. Багато в чому це пов'язано з поганим обліком та контролем за використанням газу, тобто, називаючи речі своїми словами, це пов'язано з його розкраданням.
Доведення ціни на газ до європейського рівня як для промислових споживачів, так і для населення, потрібно і якомога скоріше. І головний аргумент для цього полягає у тому, що тільки коли ціна на газ буде дорівнювати європейській і його не можна буде споживати не сплативши за нього, почнеться реальне його збереження і скорочення споживання. Крім того його перестануть красти і відправляти за межі України, бо ціна, що там, що тут буде однакова. Споживання дешевого ресурсу призводить лише до деградації країни.
Приведу приклад Турції щодо енергозбереження та використання, так званих, нетрадиційних видів енергії. В Турції ціна на електроенергію для населення та комунального сектору еквівалентна 0,7 долара США за квтч. В Україні – трохи більше 0,0 45 дол. США. Ось тому, кожний, хто приїздить у Турцію, може бачити сонячні батареї майже на кожному будинку, поза залежності чи то суперсучасна будівля, чи то старенька хібара.
З повагою
Борис Кушнірук
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.