14 січня 2008, 23:19

Проект програми уряду Тимошенко – не погано, зовсім не погано, хоча...

Один з дописувачів (конкретно пан Alex_r) все ж таки спровокував мене на необхідність висловитись з приводу проекту програми уряду Тимошенко.

Зразу маю сказати, що я досить критично відношусь до його, так званого, обговорення. Програма уряду, це програма уряду, що представляє коаліційну більшість у парламенті, а не програма, наприклад, пана Alex_r, моя, чи когось ще. Розповіді про її публічне обговорення є відвертою дурницею. Програма уряду має з'являтись одночасно з самим урядом, інакше не відомо навіщо вона взагалі потрібна, якщо уряд може бути, а програми його діяльності може і не бути. В нашій сучасній українській історії це вже було і не раз.

Останній приклад – діяльність уряду Януковича. Запам'ятається той уряд суспільству, мабуть, лише активними кулуарними розмовами про розмір "відкатів" за повернення ПДВ, зерном, що згноїли у портах, обмежуючи його експорт, продовженням звички розтаскувати під шумок за безцінь державну власність та інфляцією у майже 17%, різке зростання якої Азаров і компанія хотіли повісити на опозицію, замість того, щоби професійно разом з Національним банком проводити виважену грошово-кредитну та регуляторну політику, яка унеможливлювала б такий її розмір. А от щодо програми його діяльності і чого той уряд хотів здійснити, але йому не дали – це вже все залишиться лише в розмовах Богословської та інших балакучих "регіоналів" – пустомель.



Повертаючись до проекту програми уряду Тимошенко, хочу відзначити, що він на рідкість непоганий, хоча у мене і є зауваження щодо певних конкретних питань та акцентів, а також з приводу його певного перевантаження зайвими фразами на кшталт "розширити, посилити, поглибити і т.д.". В проекті програми найшли своє відображення, причому у правильному, як на мій погляд, контексті усі основні питання розвитку країни, у тому числі і ті, про які мені доводилось писати на УП: прийняття антикорупційного законодавства, заходи по подоланню корумпованості суддівського корпусу, кроки, спрямовані на проведення територіально-адміністративної реформи (http://blogs.pravda.com.ua/authors/kushniruk/4702e5f1b997c/).

Не без задоволення можу підкреслити, що, можливо і не без участі моїх "п'яти копійок", в проекті програми, доцільність переходу до зміни існуючої конституційної процедури обрання суддів місцевих судів громадою, лише збираються вивчати і на цьому, сподіваюсь, все і закінчиться.

Головний недолік проекту програми – це практично повна відсутність конкретних строків реалізації тих чи інших завдань в межах кожного розділу. Одночасно все реалізовувати неможливо, і крім того нереально. А це передбачає чітке визначення пріоритетів та кроків, які необхідно здійснити негайно (тобто протягом двох-трьох, максимум шести місяців), у середньостроковій та довгостроковій перспективі. Відсутність подібної, як зараз модно казати, дорожньої мапи, формує не тільки невизначеність конкретних дій уряду для самих урядовців, але і для громадськості. В цьому випадку сама по собі програма уряду стає лише набором гарних ідей і думок без розуміння, що та коли має здійснити цей уряд. Правда, і звинувачувати уряд у чомусь стає вже неможливим, бо те, що щось із обіцяного не робиться, можна буде пояснювати тим, що ті чи інші кроки будуть реалізовуватись потім, колись, можливо.

P.S.

Щодо питання моєї обіцянки не коментувати діяльність уряду протягом ста днів. Попереджуючи моїх критиків, хочу сказати наступне. Як я вже вказував вище, програма уряду має з'являтись одночасно з самим урядом. Враховуючи це, вважаю, що коментарі з приводу програми будь-якого уряду мають здійснюватися, ще до початку його діяльності. Ось умовно виходячи з цього принципу і будемо вважати, що діяльність уряду ще не почалась. І повірте, мої шановні критики, позитивних сподівань на цей уряд у мене значно більше, ніж на попередній, хоча і приводів для скепсису достатньо, але про це вже поговоримо по завершенню перших ста днів його діяльності.:-)

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.