24 березня 2009, 00:21

Промовиста заява урядового борця з корупцією

Сьогодні народний депутат (БЮТ), радник прем'єр-міністра з енергетичних питань Олександр ГУДИМА зробив досить промовисту заяву.

Коментуючи зміну керівництва в "Укртрансгазі". (К.ЄФИМЕНКА призначено директором "Укртрансгазу" 20 березня, а Ярослава МАРЧУКА, який раніше обіймав цю посаду, звільнено за власним бажанням) він сказав, що "зараз відбувається призначення нового складу уряду, і наші колеги з Блоку Литвина під час переговорів домоглися того, що це ("Укртрансгаз") їхня квота як членів нової коаліції. Враховуючи, що наступного тижня коаліція виходитиме на успішне голосування за міністра закордонних справ, віце-прем'єрів, міністрів, нас чекають ще більші шедеври", – сказав він.



"Ось я і коментую і наголошую, що до пана МАРЧУКА не було жодних претензій, навпаки, за свою роботу він заслуговує тільки на подяку, але він написав заяву про звільнення за власним бажанням. Якщо є коаліція, і якщо вона домовилася міняти керівників неполітичної ланки, то такими є сьогодні реалії нашого політичного життя. Мені це може не подобатися, але іншого виходу не було, і МАРЧУК пішов усвідомлено. Призначення нового директора "Укртрансгазу" не випливає з діяльності МАРЧУКА на цій посаді, а випливає суто з коаліційних домовленостей", – наголосив радник прем'єр-міністра.

Тобто просто і відверто зазначається, що замінили професіонала у надзвичайно технологічно складному підприємстві на молодого пацана лише тому, що це чиясь квота. Притому що суспільству колись обіцяли призначати на керівні посади в державних підприємствах лише професіоналів і лише за конкурсом. На жаль це практика не тільки сьогоднішнього уряду, таку ж саму застосовували і раніше, але при цьому хоча б не давали обіцянок призначати лише за конкурсом.

У даному випадку взагалі важливим є не стільки конкретно цей волаючий випадок, скільки сама абсурдна та відверто неконституційна практика розподілу між членами правлячої коаліції неполітичних посад. Крім того, мабуть усім зрозуміло, що розподіл посад чи то в системі господарської діяльності чи то, наприклад, судової гілки влади, це є форма розподілу джерел збагачення тих чи інших членів правлячої коаліції, і нічого іншого. Тобто це публічне підтвердження реальних цілей тих політиків, які входять в таку проурядову коаліційну більшість. За красивими розмовами про турботу за народне благо ми бачимо лише цинічне намагання власного збагачення. І коли потім ці особи розповідають про боротьбу з корупцією, то перше, що хотілось би зробити, це засадити їх до в'язниці за сприяння корупційній діяльності. У цьому випадку у боротьбі з корупцією ми мали б хоч і незначні, але реальні позитивні результати.

P.S.

Усвідомлюючи, що на форумах УП активно працюють пропагандисти БЮТу, які створюють видимість масової підтримки пані Тимошенко, я змушений на певний час закрити можливість коментування своїх блогів.

Усіх, хто небайдужий до того, про що я пишу, надсилайте листи на мою електронну поштову скриньку. По мірі можливості я готовий відповідати на них.