17 вересня 2009, 13:01

То вона працює

Мені здалась досить цікавою інформація щодо бюджетних питань, яку побачив в заяві Української народної партії , тому вирішив її повісити у себе в блозі. Інформація настільки красномовна, що не потребує додаткових коментарів.

ЗВЕРНЕННЯ УНП З ПРИВОДУ ЗАГРОЗ ЗАСТОСУВАННЯ АДМІНІСТРАТИВНОГО РЕСУРСУ НА ВИБОРАХ 2010 РОКУ

Українська народна партія стурбована впертими спробами Блоку Ю.Тимошенко і персонально Прем'єр-міністра України використання у політичних іграх представників органів місцевого самоврядування, що створює підозри у підготовці використання адміністративного ресурсу сільських, селищних голів на президентських виборах 2010 року. Починаючи з травня 2009 року Уряд Тимошенко прийняв низку Постанов, відверто лобістських для керівників сіл і селищ. Це стосується і збільшення посадових окладів сільських, селищних голів, і збільшенням штатів виконкомів сільських і селищних рад.

Проте, для самих громад сіл і селищ, для місцевих бюджетів обіцянки Уряду так і залишилися обіцянками. Зокрема, так і залишилися обіцянками спрямування 5 млрд грн. зі Стабілізаційного фонду на здешевлення кредитів для АПК, спрямування 2 млрд. грн. зі Стабілізаційного фонду на потреби с/г машинобудування, виділення 526 млн. грн із Стабілізаційного фонду для підтримки фермерських господарств, виділення 400 млн. грн. зі Стабілізаційного фонду на фінансовий лізинг вітчизняної сільськогосподарської техніки тощо.

А виконання окремих обіцянок Уряду, взагалі, межує з відвертим обманом. Так, Уряд прийняв Постанову про виділення з Стабілізаційного фонду 5,9 млрд. грн. для здійснення заходів з безоплатних оформлення та видачі громадянам України державних актів на право власності на земельні ділянки. При тому, Уряд не може не знати, що Стабілізаційний фонд на 2009 р. передбачений в обсязі 20 млрд.грн. і зазначені кошти майже повністю розподілені за 22 напрямками використання, а нерозподіленими Законом залишено лише 65,2 млн. грн.

Така ж сама демагогічна завіса навколо прийняття нової редакції Бюджетного кодексу. Уряд обіцяє додаткові доходи місцевих бюджетів до 5 млрд.грн, правда, жодним чином не згадуючи, що будуть скорочені субвенції з Державного бюджету. Ні Уряд, ні Ю.Тимошенко нічого не говорять про те, що 2 з цих 5 млрд. – прогнозні доходи від податку на нерухомість, при тому, що закону про цей податок досі не прийнято навіть у І читанні. Не говорять вони і про те, що від нової редакції Бюджетного кодексу виграють лише великі міста, але аж ніяк не села і селища.

Уряд цинічно стверджує, що створення більше 12 тисяч бюджетів приведе до децентралізації. УНП відповідально заявляє, що законодавча ініціатива Уряду – це "централізація в квадраті", при якій місцевий бюджет буде безпосередньо залежати від волі київського чиновника з Мінфіну чи від політичної лояльності сільського чи селищного голови. Це прямий шлях до ручного управління місцевими бюджетами.

УНП також застерігає, що значне скорочення районних і обласних бюджетів у сучасних умовах нічого доброго не принесе територіальним громадам сіл і селищ. Зокрема, ми прогнозуємо погіршення і так дуже незадовільного фінансування обласних і районних закладів охорони здоров'я, закладів освіти.

Виходячи з цього, УНП закликає сільських, селищних голів не піддаватися на демагогію Уряду і реально оцінювати урядові обіцянки. Крім того, УНП застерігає сільських і селищних голів, щоб вони не стали учасниками брудних технологій з застосуванням адміністративного ресурсу на майбутніх виборах. Бо з учасників можна легко перетворитись на жертв – статті Кримінального кодексу про відповідальність за фальсифікацію виборів і за вчинення службових злочинів, наразі, ніхто не скасовував.