31 жовтня 2009, 22:31

Свиной грипп или поросячий визг?

Роздмухування істерики навколо удаваної чи справжньої епідемії так званого "каліфорнійського грипу" створює підстави говорити про бажання певних державних діячів заробити собі на цьому політичні дивіденди. Поява на телеканалах по декілька разів на день одного з таких державних діячів змушує думати, що його зараз ціцікавить зовсім не турбота про народ, а можливість на цьому заробити і політичні, і дуже навіть конкретні матеріальні дивіденди.

На щастя не всі готові піддаватись психозу, який зараз провокують своїми недолугими діями певні особи.

У зв'язку з цим хочу навести декілька думок з цього приводу.

Почати хочу з цитування коментарю на одному з форумів щодо того, яким чином формують панічні настрої серед людей.



"Хтось десь придумав чутку про вертоліт, який літає над Львовом і розпилює важкі наркотики протигрипозні засоби. Ця чутка циркулювала виключно на рівні "баба бабі сказала", поки один інтернет-користувач не вирішив її оприлюднити в Інтернеті на львівській ЖЖ-спільноті.

Модератор спільноти сконтактував із автором постингу, вияснив, що ніяких підстав вважати інформацію достовірною немає. Ні автор постингу, ні його "джерело" не змогли встановити, звідки ці відомості і хто їх розповсюдив. Модератор після цього, за згодою дописувача, постинг стер. Постинг прожив 10 хвилин.

Журналісти інформагенції "ЗІК" встигли за той час зайти на спільноту, прочитати інформацію, потім зайти ще раз і побачити, що інформація зникла. В результаті цього з"явилася новина такого змісту:

Сьогодні з 12 до 14 години над Львовом будуть розпилювати різні противірусні засоби. Про це люди пишуть у коментарях різних Інтернет-видань.

Однак невідомі люди цю інформацію одразу ж видаляють.

Зверніть увагу, як постинг в ЖЖ став "коментарями різних інтернет-видань" у множині. Чи варто казати, з якою швидкістю новина про пильних коментаторів і таємничих злих людей, які витирають, розлетілася львівським інтернетом.

А за кілька годин почала поширюватися фотографія злощасного вертольота над Львовом, якому невідомий жартівник доклеїв логотип того ж-таки ЗІКу. Фотографія хоститься на безплатному сервері, а на самому "ЗІКу" немає новини, що її супроводжує – однак чимало людей сприймають її як доказ.

Чутки, як видно, самі по собі мають ознаки вірусів. Вони входять в людей, обростають новими подробицями і копіюються далі".


А от що з приводу всієї цієї істерії думає Наталя Холод, генеральний директор компанії "Варто".

Свиной грипп или поросячий визг?

Доверчивость нашего казалось бы прожженного народа поражает! Ну, чем напугаешь украинца перед выборами?

И вот 30 октября пик ажиотажа: Интернет наполнен сообщениями об эпидемии- ТВ передает вести "с фронтов" – испуганные звонки друзей – тревожные предупредительные СМСки – слухи, передающиеся по секрету от якобы знакомых через знакомых врачей из верхов. Всеобщая паника! Очереди в аптеках, дефицит лекарств... СТОП!

Ведь в панике всегда выигрывает трезвый ум. Поразмышляем кому ситуация выгодна?

Эпидемия за 2 месяца до выборов – это очень удобно, в первую очередь для кандидатов стоящих у власти. Ведь за короткий период времени можно продемонстрировать себя во всей красе – всю свою мощь управленца, весь патриотизм гражданина и весь потенциал будущего Президента – Президентши. К тому же моментом открылись резервные фонды бюджета – деньги которые очень кстати в предвыборной гонке. Суммы, которые только за один день озвучила премьер-министр, впечатляют: сначала полмиллиарда, потом еще 100 миллионов, причем распоряжаться деньгами можно достаточно вольно, кто может оспаривать средства, пущенные на спасение нации?! Спасение нации – это в принципе отдельный конек и очень удачный пиар – ход. Разве в такой экстренной ситуации уместно вспоминать о финансовом кризисе, невыполненных обещаниях перед электоратом, скачке доллара и прочих меркантильных вещах?! Конечно же, нет! Все внимание общественности направлено на угрозу жизни каждого, а согласитесь, это цепляет намного больше чем политические баталии кандидатов.

Интересно все же чья эта игра?

Действующему Президенту, по мнению многих политологов, не хватает жесткости и силы – чем не ситуация продемонстрировать данные качества?! В крайне случае можно чрезвычайное положение в стране объявить и выборы подвинуть.

Сильная сторона Премьера – борьба с врагами мнимыми и явными. А какой враг лучше эпидемии? Ты такого врага мочишь, а он молчит, аргументами не отбивается, компроматы не скидывает. Можно быть в белом и на коне.

И главное что остается оппонентам кандидатов от власти – выйти и сказать что паника надуманная – народ не поймет и не услышит, слишком напуган, искать факты доказывающие лживость – затрата времени на коротком отрезке предвыборной гонки. Остается подыгрывать и тоже "спасать" народ.

Думаю, реалии об эпидемии или просто сезонном пике вирусных инфекций мы не узнаем: политическим фигурам выгодна эта массовая паника, и слишком большие деньги стоят на кону.

Мой прогноз – в аккурат к первому туру эпидемия будет побеждена. А если результат первого тура не удовлетворит, эпидемия локально вспыхнет где – нибудь, кандидат от действующей власти ее потушит и успешно взойдет на Президентство, еще и получив в качестве подарка солидный бонус от фармацевтов.

Обидно одно в 2004 году выиграли выборы – объединив народ на патриотизме, в 2009 году – пытаются выиграть на идиотизме. Некрасиво товарищи!

І на додачу хочу дати посилання на дотепний памфлет, який був написаний ще в березні цього року. Він певною мірою підтверджує думку, висловлену в далекому вже 1986 році. Тоді, не зважаючи на трагічність подій в Чорнобилі, народилось велика кількість анекдотів, сатиричних віршів, гуморесок з того приводу, що дало підстави казати, що на вибух в Чорнобилі, українці відповіли вибухом сміху.

Не вітаючи використання матюків, утримуюсь від наведення цього памфлету у себе в блозі, але він вартий прочитання, тому навожу посилання на веб-сторінку справжнього автора цього твору.

Читайте і смійтесь над нашими політиками.

"История гусиной х-ни"

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.