Проект ''Київ без тютюнового диму'' ініціює питання про повну заборону куріння у кафе, барах і ресторанах
Враховуючи мою повну підтримку ідеї повної заборони куріння у кафе, барах і ресторанах, в тому числі і на відкритих площадках, розміщую Прес-реліз проекту "Київ без тютюнового диму" громадської організації "Інститут Медіа Права", учасника Коаліції "За вільну від тютюнового диму Україну". Від себе можу лише додати, що законопроект щодо цього питання за моєю ініціативою ще в минулому році зареєстрований народними депутатами від Української Народної Партії в Верховній Раді України. Але в українському парламенті є могутнє лобі тютюнових компаній, яке блокує розгляд таких законопроектів в сесійній залі.
Прес-реліз
7 квітня 2011
м.Київ
Проект "Київ без тютюнового диму" ініціює питання про повну заборону куріння у кафе, барах і ресторанах
Шостого квітня 2011 відбувся круглий стіл на тему "Звільнення Києва від тютюнового диму: стан виконання законодавства та перспективи покращення". Організаторами заходу виступили проект "Київ без тютюнового диму" та Бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я в Україні.
У круглому столі взяли участь експерти, громадські активісти, народні депутати і депутати Київської міської ради: Леся Оробець (народний депутат України), депутати Київської міської ради Віктор Гринюк, Андрій Странніков, Олександр Пабат, Віталій Гайдук, Наталія Король (Бюро ВООЗ в Україні), Микола Поліщук (голова Громадської ради МОЗ України і голова Коаліції громадських організацій "За вільну від тютюнового диму Україну") та інші.
Депутати і громадськість обговорили стан виконання чинного законодавства про заборону куріння в громадських місцях і перспективи ухвалення нового рішення Київської міської ради щодо додаткових місць, де заборонене тютюнокуріння.
Зокрема, учасники круглого столу ухвалили свої рекомендації щодо вирішення ситуації з тютюнокурінням у столиці, які вони надали Київраді, органам внутрішніх справ, Державній службі технічного регулювання України та громадським організаціям.
Так, у рекомендаціях учасники круглого столу пропонують депутатам Київради внести зміни до рішення Київської міської ради "Про заходи щодо впорядкування тютюнокуріння в місті Києві" від 18 вересня 2008 р. N 246/246, спрямовані на розширення переліку місць, де заборонене тютюнокуріння, зокрема й щодо повної заборони куріння у закладах громадського харчування, як єдиного дієвого способу захисту відвідувачів та працівників закладів від шкідливого впливу тютюнового диму.
"Компетенції щодо прийняття такого рішення у Києві належать саме Київській міські раді. Адже згідно із статтею 9 Закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення" N 1512-VI від 11.06.2009 р. вільні від куріння місця визначають органи місцевого самоврядування", – говорить Тарас Шевченко, керівник проекту "Київ без тютюнового диму".
"У Керівних принципах до статті 8 Рамкової конвенції ВООЗ з боротьби з тютюном (яку ратифікувала і Україна) сказано: "Безпечного рівня впливу тютюнового диму не існує. І створення навколишнього середовища, на 100% вільного від тютюнового диму, є єдиним ефективним способом захисту людей від шкідливих наслідків вдихання вторинного тютюнового диму", – пояснює Наталія Король, національний спеціаліст із питань неінфекційних захворювань Бюро ВООЗ в Україні.
Присутні на заході депутати фракцій Київради підтримали представлені рекомендації і запропонували ініціювати розгляд звіту КМДА про стан виконання Рішення Київради "Про заходи щодо впорядкування тютюнокуріння в місті Києві" на сесії Київради.
* * *
На сьогодні у Києві, за даними Держкомстату, – близько 26% курців. Водночас більшість киян, які не є курцями, на практиці постійно наражаються на шкідливий вплив пасивного куріння у закладах громадського харчування, у більшості яких порушують одразу декілька вимог законів щодо контролю за курінням. Відтак клієнти, часто з дітьми, а також працівники закладів змушені дихати тютюновим димом. Проект "Київ без тютюнового диму" переконаний: найефективнішим заходом є повна заборона куріння у громадських місцях Києва, і як того вимагає Рамкова конвенція ВООЗ із боротьби з тютюном, ратифікована Україною 2006 року.
"Київ без тютюнового диму" – проект громадської організації "Інститут Медіа Права", учасника Коаліції "За вільну від тютюнового диму Україну".
За детальнішою інформацією звертайтеся: Олена Дуб, координатор проекту "Київ без тютюнового диму"
olenadub@medialaw.kiev.ua, тел: (068) 340 03 33 facebook.com/SmokeFreeKyiv
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.