Закон ''Про доступ до публічної інформації'' – це те корисне, що потрібно громадянам і суспільству в цілому
Звичка більшості наших політиків міняти точку зору в залежності від знаходження в опозиції чи при владі мене особисто відверто дратує. Я чудово розумію, що головна мета їхньої політичної діяльності – це не сприяння розвитку держави в тому чи іншому напрямку, а отримання влади задля власного збагачення. І успішність чи неуспішність власної політичної діяльності вони оцінюють лише виходячи з цього критерію.
Натомість для мене особисто важливо, щоби ті погляди та ідеї, які я особисто сповідую, реалізовувались поза залежністю, хто це робить. І якщо є позитивні кроки з боку влади, то вважав корисним не замовчувати це, а навпаки хвалити та підтримувати.
Ось сьогодні побачив в листуванні між членами громадських організацій таке:
"Колеги,
доступ до інформації – це реально фішка:)
Президент, окрім того, що створив окреме управління, на сайті має окремий розділ в головному меню, де передбачено звіт щодо отриманих запитів та відповідей на них".
Хотів би в цьому випадку щиро привітати Секретаріат Президента України з корисною справою, яка зараз робиться у відповідності з Законом "Про доступ до публічної інформації", що днями вступив в дію.
При цьому хотілось би зробити одне зауваження. Для того щоби органи державної влади та місцевого самоврядування не завалювали тисячами запитів, і це не давало приводу деяким політичним діячам вимагати внесення змін до цього закону, бо мовляв весь апарат тільки те і робить, що готує відповіді, доречно суттєво розширити обсяг інформації, яка має оприлюднюватись на сайтах відповідних державних установ.
Для цього Секретаріату Президента варто не очікувати валу запитів, які насправді можуть паралізувати роботу державних та місцевих інституцій, а підготувати проект нормативного документу (Указу чи Закону, це мають визначити юристи), в якому визначити перелік інформації, що має обов'язково оприлюднюватись відповідними органами влади. В цьому документі мають бути також визначені строки такого оприлюднення.
Закон "Про доступ до публічної інформації" – це те корисне, що потрібно громадянам і суспільству в цілому, а тому важливо не дати під різними приводами дискредитувати його
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.