9 листопада 2011, 17:11

Нафтогаз зможе розраховуватись за газ, у тому числі, рублями. Відчуйте різницю.

Нещодавно мені довелось пояснювати в статті "Куди заводять мрії про вільну торгівлю", чому зона вільної торгівлі з країнами СНД є вигідною для України, а критика з цього приводу – непрофесійною та некоректною. І знову змушений коментувати непрофесійність та популізм деяких наших "аппазиціонерів"

Щойно прочитав інтерв'ю з Арсенієм Яценюком.

Не буду детально коментувати його, лише зупинюсь на питанні розрахунків в рублях за газ. Це рішення викликало значну кількість коментарів політиків, які, на жаль, переважною мірою носять популістський, відверто непрофесійний характер.

Днями планую написати статтю, тому тут стисло лише деякі тези з цього приводу.

Суть нещодавно прийнятого рішення полягає в тому, що Нацбанк і Нафтогаз, з одного боку, та Центробанк Росії і Газпром – з іншого, погодили можливість для Нафтогазу розраховуватись за газ, у тому числі, рублями. Якщо Нафтогаз бажатиме розраховуватись тільки доларами, Газпром проти цього не заперечуватиме. Відчуйте різницю.

Раніше українські експортери не хотіли отримувати від своїх російських контрагентів рублі, бо їх було невигідно продавати на внутрішньому валютному ринку, враховуючи малий попит на них, а Нацбанк їх в резерв не купував. Якщо ж з'являється можливість оплачувати за газ, у тому числі рублями, попит на них суттєво збільшиться. Насправді, це вигідно, в першу чергу, українським товаровиробникам. Вони будуть готові отримувати платежі від своїх російських контрагентів в рублях, а значить їх товари стануть трохи більш конкурентоспроможними на російському ринку.

Основа економічної політики будь-якого уряду полягає у просуванні товарів національних товаровиробників на зовнішніх ринках, особливо коли йдеться про готову продукцію.

Отже, все що сприяє цьому, є добрим. Тому і це рішення безперечно вигідне для України.

Що ж до наших "аппазиціонерів", то негатив їх критики полягає ось у чому. Якщо критика носить популістський, непрофесійний характер, то це дезінформує суспільство. Воно не розуміє, що є правильним, і що потрібно робити для змін на краще. Якщо критикується "все і вся", то це перетворюється на банальну демагогію, яку навряд чи можна вважати позитивом для країни.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.