Арктичний холод другої хвилі глобальної кризи
Сьогодні зранку прочитав повідомлення про фактичний провал випуску євробондів урядом Німеччини.
Було розміщено лише 61% від загального обсягу випуску. Крім того S&P може понизити рейтинг Японії, фінансове положення якої погіршується щохвилини. Слід, взагалі, відзначити, що Японія має найбільше з усіх розвинутих країн співвідношення суверенного боргу до ВВП.
Сполучені Штати з їхніми 100% та навіть Італія з їхніми 120% виглядають просто чудово на фоні 220% у Японії.
На цьому тлі Україні з 41% співвідношенням боргу до ВВП немає, начебто, про що турбуватись. От тільки нам і при такому співвідношенні ніхто ззовні позичати не бажає. Зрозуміло, якщо йдеться не про захмарні ставки доходності. На сайті УНІАН тиждень тому була розміщена моя стаття "Фінансування бюджетних видатків: серйозні проблеми триватимуть", в якій я зазначав, що уряд, попри непогані результати з мобілізації коштів до держбюджету, матиме дуже серйозні проблеми з фінансуванням видаткових статей бюджету щонайменше до кінця першого кварталу наступного року. Очевидно, що це результат суттєвих помилок при плануванні видатків, доходів Пенсійного фонду, а також залучення коштів. Чесно кажучи, урядовцям та керівникам Нацбанку я зараз не позаздрю. Хоча ще менше причин заздрити представникам малого та середнього бізнесу, а особливо, найменш забезпеченим верстам населення.
На жаль, світ не просто вповзає у другу хвилю глобальної економічної кризи. Значно гірше, що після цього слід очікувати довгострокової депресії, яка триватиме щонайменше 5-7 років.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.