ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ Голові Київської міської державної адміністрації ПОПОВУ О.П.
Шановний Олександре Павловичу!
Протягом січня 2012 волонтери проекту "Київ без тютюнового диму" і громадської організації "Життя" здійснили моніторинг 20 нічних клубів і дискотек Києва. Метою моніторингу було відслідкувати, чи забезпечується право тих мешканців Києва, які не курять, на вільне від тютюнового диму повітря у молодіжних розважальних закладах столиці. Громадський моніторинг виявив: жоден із 20 обстежених закладів не дотримується чинного антитютюнового законодавства.
Згідно Рішення Київської міської ради "Про заходи щодо впорядкування тютюнокуріння в місті Києві" 2008 року, нічні клуби і дискотеки повинні бути облаштовані спеціальними ізольованими для тютюнокуріння місцями. А невідведення для осіб, які не курять, не менше ніж половини площі цих громадських місць, розміщеної так, щоб тютюновий дим не поширювався на цю територію, – це порушення вимог статті 13 Закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення" N2899-IV.
Результати моніторингу нічних клубів:
- жоден із вказаних закладів не дотримується вимоги про відведення не менше 50% площі тим, хто не курить
- у 16 з 20 обстежених нічних закладів місця для некурців відсутні і тютюновий дим вільно поширюється по всьому закладу
- у 4 закладах є місця для тих, хто не курить, але у всіх площа цих місць складає близько 20% від загальної площі клубу, куди дим вільно поширюється
- у всіх закладах відвідувачі курили безпосередньо на "танцполах" або біля "танцполів"
- у 10 з 20 обстежених нічних клубів відсутні спеціальні інформаційні знаки "Місце для куріння", "Куріння заборонено" і "Куріння шкодить Вашому здоров'ю", а якщо такі знаки і є, то виконують виключно декоративну роль і контроль за курінням у приміщеннях де-факто ніхто не здійснює.
Під час моніторингу було обстежено найпопулярніші молодіжні розважальні заклади Києва: Crystall Hall, D*Lux, Arena Entertainment, Ajour, Prime, Bionica, Kokos Super Club, Caribbean club, Shooters, Bingo Entertainment, "Форсаж", "Калинка-Малинка", Saxon, StereoPlaza, Vodka Bar, "Хамелеон", XlibClub, Status Party Room, Baby Face, Sullivan Room.
Звертаємо Вашу особливу увагу на те, що нічні клуби Києва відвідують переважно молоді люди, підлітки, часто діти. Тотальна прокуреність дискотек суттєво шкодить здоров'ю молоді. Ті відвідувачі клубів, які не палять, не повинні труїтися сигаретним димом тільки через те, що там всюди курять. Також від пасивного куріння у клубах страждають офіціанти й бармени, які змушені працювати в небезпечному для здоров'я середовищі і годинами дихати тютюновим димом.
За порушення норм Закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення" N2899-IV (згідно ст. 20, ч. 2) спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів, стандартизації, метрології, підтвердження відповідності застосовує фінансові санкції до суб'єктів господарювання. А саме: за невідведення на підприємствах (організаціях) громадського харчування для осіб, які не курять, не менше ніж половини площі цих громадських місць, розміщеної так, щоб тютюновий дим не поширювався на цю територію передбачено штраф від 1 тисячі гривень до 10 тисяч гривень.
З урахуванням вищевказаного, просимо Вас звернути увагу на проблему вживання тютюнових виробів у місті Києві та на незадовільний стан виконання законодавства щодо обмеження тютюнокуріння у закладах громадського харчування. Зокрема, просимо Вас звернути увагу Київської міської санепідстанції і Управління у справах захисту прав споживачів у м.Києві Державної інспекції захисту прав споживачів на вказані нами порушення. Просимо Вас ініціювати перевірки цих закладів та проінформувати про це громадськість.
Відкритий лист підтримали:
ГО "Інститут Медіа Права"
Регіональний центр громадянського представництва "Життя"
ГО "Центр Юей"
ГО "Громадянська служба "Свідомо"
ГО "Центр громадянських свобод"
Асоціація українських моніторів з дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів
ВМГО "Еліта держави"
ВМГО "Фундація регіональних ініціатив"
ВМГО "Молодіжний націоналістичний конгрес"
МО "Пласт – Національна Скаутська Організація України
Довідка
Згідно Рішення Київської міської ради 2008 р. "Про заходи щодо впорядкування тютюнокуріння в місті Києві" 2008 року, нічні клуби і дискотеки повинні бути облаштовані спеціальними ізольованими для тютюнокуріння місцями. А невідведення для осіб, які не курять, не менше ніж половини площі цих громадських місць, розміщеної так, щоб тютюновий дим не поширювався на цю територію, – це порушення вимог статті 13 Закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення" N2899-IV.
За порушення норм цього Закону України "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення" N2899-IV (згідно ст. 20, ч. 2) спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів, стандартизації, метрології, підтвердження відповідності застосовує фінансові санкції до суб'єктів господарювання. А саме: за невідведення на підприємствах (організаціях) громадського харчування для осіб, які не курять, не менше ніж половини площі цих громадських місць, розміщеної так, щоб тютюновий дим не поширювався на цю територію передбачено штраф від 1 тисячі гривень до 10 тисяч гривень.
"Київ без тютюнового диму" – проект громадської організації "Інститут Медіа Права", учасника Коаліції "За вільну від тютюнового диму Україну".
Сторінка проекту у facebook – facebook.com/SmokeFreeKyiv
За детальнішою інформацією звертайтеся:
Олена Дуб, координатор проекту "Київ без тютюнового диму" olenadub@medialaw.kiev.ua
тел: (068) 340 03 33
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.