Час мінятися!
Не хотів коментувати рішення Конституційного Суду щодо неможливості паралельного балотування, бо розумів, що знову нарвуся на істерику деяких не дуже психічно рівноважних прихильників БЮТ. Але невеличкий коментар Анатолія Гриценка з цього приводу змушує теж висловитись.
Це останнє рішення спирається на попереднє рішення, яке вже приймав з цього самого приводу КСУ 26 лютого 1998 року N1-рп/98.
Останнє Рішення КСУ спирається на ту ж саму Конституцію. Ніяких нових обставин, які би могли змінити ставлення суддів КСУ до цього питання не з'явилося. Зрозуміло, що наші члени Конституційного Суду найбільш конституційні судді в світі. Вони готові з легкістю міняти точку зору в залежності від потреб можновладців. Якщо потрібно, вони готові навіть здійснити конституційний заколот, як це було зроблено в 2010 році.
Все це зрозуміло. Але якщо відволіктися від цього, то буде очевидно, що рішення КСУ, яке приймалось ще в 1998 році з приводу порушення Конституції в разі одночасного балотування по виборчим спискам та мажоритарним округам, є абсолютно коректне. Тоді виникає питання до депутатів від опозиції, а на що вони розраховували, коли домовлялись з представниками ПР про відновлення цієї норми в виборчому законі? Чи вони не знали про існування відповідного рішення КСУ 2008 року з цього приводу? Очевидно, що знали. Тоді виникає одне не дуже добре припущення. Цілком ймовірно, що лідери опозиції розраховували, що в разі потреби Віктор Янукович та представники ПР в чергове натиснуть на членів КСУ і ті переглянуть позицію Конституційного Суду з цього приводу і в чергове назвуть "біле" – "чорним" в угоду тепер вже спільній політичній доцільності представників влади та опозиції.
Лідерам опозиції потрібно визнати, що їх вимога щодо норми про паралельне балотування була помилкою. В свій час переважна частина опозиції вирішила голосувати за цей проект закону про вибори народних депутатів, бо він все ж таки певною мірою захищає права опозиції та зменшує можливості для фальсифікації результатів волевиявлення громадян. Тому зараз потрібно не розповідати, що хтось зриває пакт про чесні вибори, а не допустити таких змін до виборчого закону, які створюють можливості для зловживань. До речі, не зайвим було би також вже крім домовленостей про єдиний список та єдиних кандидатів і передвиборчу програму оприлюднити, з сукупністю чітких, не двозначних пропозицій по зміні соціально-економічної, гуманітарної політики, яку проводять нинішні можновладці.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.