З вимогами щодо Андріївського узвозу важливо не загубити здоровий глузд
Вже другий тиждень не вщухають емоції з приводу руйнувань декількох будинків на Андріївському узвозі. Інформація про мітинги протестів з цього приводу була поширена в багатьох українських та іноземних ЗМІ.
В той же час важливо за емоціями не втратити здоровий глузд та більш чітко усвідомлювати, що справді потрібно вимагати громадськості від влади та Еста-Холдинг, який входить до фінансово-промислової групи СКМ Рината Ахметова.
Можливо я висловлю не дуже популярні думки, але, по-перше, мені здається, громадськості необхідно деполітизувати ситуацію навколо Андріївського узвозу. У максимальній політизації, насправді, зацікавлені лише політики. Вони навмисно своїми різкими політичними заявами намагаються привернути увагу до себе та політичних сил, які вони репрезентують. Сама доля Андріївського узвозу їх цікавить значно менше. Завдання політиків має полягати не в тому, щоби робити різки та навіть провокаційні заяви під час мітингів по захисту Андріївського узвозу. Політикам варто зайнятися своєю справою, а саме: опікуватись на державному рівні унеможливленням ситуації, коли розвиток будь-якого міста, і Києва в тому числі, відбувається без обговорення та врахування думки місцевої громади. Що ж до долі Андріївського узвозу, то нею мають займатися кияни та громадські організації. При цьому бажано максимально уникаючи політизації цього процесу. Якщо, зрозуміло, їх цікавить доля Андріївського узвозу, а не якісь політичні дивіденди. Бо чим більше там буде політики та політичних заяв, тим менше можна буде вирішити на практичному рівні.
По-друге, я не вважаю відновлення трьох зруйнованих будинків дуже вдалою ідеєю. В нас чомусь постійно проголошують, що зруйновані будинки були об'єктами культурної спадщини. Це не зовсім так, а точніше зовсім не так. Наскільки я розумію, всі три будинки були побудовані наприкінці сімдесятих років минулого століття і жодної архітектурної цінності не мають. В цьому кожний може переконатися, згадавши як вони виглядали. А тому їх відновлення навряд чи потрібно.
Мені здається, що громадським організаціям та небайдужим громадянам необхідно зосередити увагу на зовсім іншому.
Чого ж має домагатися громадськість?
По-перше, зупинки будь-якого будівництва на Андріївському узвозі та всіх прилеглих до неї вулиць до визначення загальної концепції розвитку цієї території. Переконаний, що цією концепцією має бути заборонено будівництво багатоповерхових будинків більше 5-6 поверхів, та які займають значну площу, щоби жодна окрема будівля не панувала на цій території.
По-друге, відміна всіх рішень, якими було надано дозвіл на будівництво того бізнесового монстру пана Ахметова, що намагаються побудувати на Андріївському узвозі. До речі, враховуючи заяву пана Ахметова про відмову від будівництва бізнес-центру, потрібно вимагати від нього бути послідовним та надіслати до органів влади офіційну заяву про повернення всіх погоджень, пов'язаних з будівництвом бізнес-центру.
По-третє, закликати Ахметова публічно підписати з представниками громадськості, в тому числі митцями, що працюють на Андріївському узвозі меморандум про розбудову території колишньої фабрики "Юність" як центру мистецтв, в якому розміщуватимуться виключно художні галереї, театральні студії, майстерні, ресторанчики.
Мені хочеться сподіватися, що спасти Андріївській узвіз ще в силах киян. Але для цього варто відмовитись від істерик, образливих заяв на адресу Рината Ахметова, представників київської влади.
Очевидно, що зберігати в існуючому занедбаному стані Андріївській узвіз в жодному разі неможна. Політизацією та образами можна буде лише залишити Андріївській узвіз в незмінному стані, в якому він знаходився всі останні двадцять років, тобто і надалі деградуючому.
Тому досягти чогось в ситуації з Андріївським узвозом можна буде лише намаганням бути конструктивними критиками дій влади та бізнесу. Здається, було би доречним під час мітингу, що відбудеться 21 квітня на Андріївському узвозі, створити з представників громадських організацій та громадських активістів координаційним комітет, який представлятиме громадськість Києва у відносинах з владою Києва та Еста-Холдинг.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.