16 серпня 2012, 22:33

Я беру участь у виборах по 154 округу

Нещодавно в одному зі своїх блогів я зауважив, що Олесь Доній, якщо він хоче бути політиком, а не громадським діячем, повинен брати участь у парламентських виборах та балотуватися в народні депутати по мажоритарному округу. Тільки пройшовши горнило виборчої кампанії в окрузі можна вважати себе політиком. Сподіваюсь, що і моє зауваження спонукало Леся прийняти рішення балотуватися по мажоритарному округу. Щиро бажаю йому перемоги!

Але я також беру участь у виборах. 13 серпня ЦВК зареєструвала мене як кандидата в народні депутати по 154 округу від Української Народної Партії.

Висування відбулося за ініціативи Рівненської обласної організації УНП.

Десь на початку липня представники цієї організації приїхали в Київ та запропонували мені балотуватися по округу, де колись обирався Василь Червоній. Я спитав їх, чи усвідомлюють вони, що для перемоги потрібні значні кошти, яких в мене немає, та реальна участь щонайменше 250-300 осіб, які на безоплатній основі будуть агітувати за мене, ходячи від хати до хати. Вони відповіли, що це розуміють і готові підняти наших партійців та прихильників для участі в цій виборчій кампанії. Слід відзначити, що в УНП Рівненська організація вважається однією з сильніших, з сотнями депутатів сільських та районних рад, головами сільрад, з партійними осередками, що є в переважній більшості сіл області.

Виїхавши в округ, центр якого розташований в місті Дубно, я зустрівся з головами районних організацій УНП та активістами. Саме після цієї зустрічі я дав згоду балотуватися.

П'ять районів (Дубенський, Демидівський, Млинівський, Радивилівський та Здолбунівський), що входять в Дубенський округ, відомі своїми глибокими патріотичними традиціями. В той же час всі ці райони зараз переживають дуже складні часи. Панує величезне безробіття та чиновницьке свавілля. На одне робоче місце із зарплатою в півтори тисяч гривень претендують по десять осіб. Все це породжує в людей страшну зневіру та апатію, нечуваний розмах алкоголізму. Така ситуація, що є характерною для більшості сільських регіонів України, створює переваги для олігархів, на яких робить ставку влада. Бідних людей легше купити, обдурити та залякати.

Вже після завершення реєстрації можна точна визначити розклад сил в окрузі. Всього зареєстровано 10 кандидатів, з яких 8 висунуто партіями і двоє – самовисуванці. Як і в переважній більшості округів в Центральній та Західній Україні, Партія регіонів висунула свого кандидата, який виконує функцію громовідводу для справжнього фаворита влади. В окрузі необмеженою підтримкою влади користується відомий аграрний олігарх Данило Корилкевич. "Форбс" оцінював його статки у 80 мільйонів доларів США.

Певною особливістю округу є те, що 62 річний пан Корилкевич депутат облради та голова райдержадміністрації. На минулих місцевих виборах він був висунутий Партією регіонів та переміг в мажоритарному окрузі. Тому в ролі самовисуванця та незалежного кандидата він виглядає доволі забавно. Надто вже відвертий "секрет полішинеля". Якщо його оберуть народним депутатом, то навіть не буде питань, членом якої фракції він стане.

На сьогодні пан Корилкевич має найвищий електоральний рейтинг в окрузі. Слід визнати, що в області він справді відома персона. Подає себе глибоко набожною людиною. Активно спонсорує православну церву як Київського, так і Московського патріархату. Правда ця "набожність" поєднується просто з легендарною звичкою не тримати слово, агресивним зловживанням владою, влаштуванням кримінальних "разборок" з використанням автоматних пострілів з ще одним місцевим аграрним олігархом Сергієм Костючко, який теж балотується по цьому округу, і теж самовисуванець. Так що з приводу "набожності" Корилкевича цілком слушно пригадується: "Куме, або штани одягніть, або хрестик зніміть".

Що ж до представників опозиції, то від "Батькіщини" балотується місцевий бізнесмен, власник речового ринку Валентин Королюк. Серйозно його кандидатуру не сприймає ані місцева інтелігенція, ані селяни. Станом на початок серпня рейтинг "Батьківщини", що йде одним списком разом з партією "Фронт змін", становить 28,5 відсотків. В той же час сам Королюк користується підтримкою лише 9,5 відсотків виборців і без особливих шансів для збільшення рейтингу.

У кандидата від партії "УДАР", колишнього "нашоукраїнця" голови Здолбунівської райради Василя Тимощука рейтинг взагалі 1,5 відсотки.

В той же час особливістю ситуації в окрузі є те, що більше 58 відсотків виборців не визначилися за кого з кандидатів голосувати. Зрозуміло, що після того, як всі кандидати в окрузі зареєстровані, кількість тих, хто не визначився, буде менше. Але в будь-якому випадку ці данні свідчать, що вся боротьба ще попереду. Якщо згадувати підтримку партій, то у ВО "Свобода" – 10,8 відсотків підтримки, у партії "УДАР" – 8,0 відсотків, "Партії регіонів" – 6,8 відсотків (і це на Рівненщині, де повстанський рух розпочався ще в 1939 році), об'єднання патріотичних сил "Наша Україна" на основі Нашої України, Української народної партії та Конгресу українських націоналістів – 5,9 відсотків, "Україна – вперед" – 5,1 відсотків.

Всю свою виборчу кампанію планую будувати за допомогою агітації "від дверей до дверей" та особистих зустрічей з виборцями, яких планую провести не менше 150. Весь час перебуватиму в окрузі. Лише на декілька днів у вересні планую полетіти у Вашингтон на конференцію "Україна після виборів", що відбуватиметься в Сенаті США. Мене запросили для виступу, яка присвячуватиметься аналізу економічної ситуації в Україні.

Враховуючи це, у найближчі 2,5 місяці моя активність в блозі буде мінімальною.

Принциповим для себе вважаю не допустити в цьому патріотично налаштованому регіоні перемогу на виборах у мажоритарному окрузі кандидата від влади. Тому днями направлю офіційне звернення до Арсенія Яценюка та Віталія Кличка з пропозицією провести за 2 тижня до виборів спільне соціологічне дослідження і за його результатами визначити тих кандидатів, які повинні знятися та підтримати найбільш рейтингового кандидата від опозиційних партій. Зі свого боку публічно підтверджую готовність зняти свою кандидатуру, якщо це дозволить не допустити перемогу на виборах Данила Корилкевича чи іншого аграрного олігарха Сергія Костючка. Переконаний, що бізнесменам, тим більше олігархам немає чого робити в законодавчому органі держави.

І наостанок. Звертаюся до всіх, хто мене знає та поділяє мої погляди та переконання. Моя виборча кампанія буде малобюджетною. Але попри це я потребуватиму фінансової та іншої підтримки.

Протягом найближчих днів я відкрию офіційний виборчий рахунок кандидата в народні депутати. Буду вдячний за будь яку фінансову підтримку. Навіть в декілька гривень. Якщо будуть ті, хто бажатиме надати іншу підтримку, в тому числі в якості спостерігача на виборах, прошу написати мені на мою поштову скриньку kbb@ua.fm

P.S.

На жаль, протягом двох днів на сайті УП були проблеми, тому ніяк не вдавалось оприлюднити свій блог.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.