14 січня 2013, 16:41

Заради чого варто блокувати трибуну парламенту

Сьогодні прочитав думку народного депутату від ВО "Свобода" Юрія Михальчишина та блог журналіста Сергія Андрушко.

Пан Михальчишин розмірковує про доцільність блокування трибуни парламенту, а пан Андрушко повідомляє про фальсифікацію голосування за призначення голови Національного банку Ігоря Соркіна.

Я цілком погоджуюсь з думкою пана Михальчишина, що блокування трибуни парламенту без позитивного результату поступово дискредитуватиме опозицію та нівелюватиме її вплив на процеси, що відбуваються в суспільстві. Причому важливо не знецінювати подібний інструмент впливу опозиції. Бо привід має бути надто вагомий та суспільно важливий. Якщо починається блокування трибуни у зв'язку з черговими провокаційними виступами одіозного Вадима Колесніченка, то, очевидно, що це лише гра на публіку. Де і сам пан Колесніченко, і його опоненти, можливо, навіть, не усвідомлюючи того, грають за одним сценарієм, написаним не в Україні.

В той же час блокування трибуни у зв'язку з неперсональним голосуванням не тільки правильне, а вкрай необхідний захід, спрямований на захист прав опозиції та недопущення порушення прямої норми конституції України. Причому в таких випадках опозиція має кожного разу боротися до останнього, зробивши все, щоби така фальсифікація голосування не була легітимізована. Саме такою є ситуація з фальсифікацією голосування за призначення на посаду Голови НБУ Ігоря Соркіна. Ситуація, коли 23 народних не були присутні в залі, а їхніми карками проголосували, не може залишатися без самої жорсткої реакції з боку опозиції. Це той випадок, коли опозиція просто зобов'язана поставити питання про нелегітимність призначення пана Соркіна Головою НБУ та вимагати повторного голосування у відповідністю з Конституцією та Регламентом Верховної Ради України. Причому в разі відмови пропрезидентської більшості погодитися з цією законною вимогою опозиція, остання повинна заблокувати трибуну і не дати проводити подальшого голосування до останнього. В цьому випадку, очевидно, українське суспільство буде повністю на боці опозиції. Якщо ж опозиція попри очевидну фальсифікацію голосування за Ігоря Соркіна, не піде на загострення ситуації, то тим самим санкціонує подібні порушення в майбутньому. В той же час домігшись переголосування опозиція зможе створити зовсім іншу політичну реальність. Вона доведе свою силу та примусить владу хоча би в цьому питанні дотримуватися Конституції України.

Очевидно, що з урахуванням комуністів Президент Янукович має, принаймні поки що, контрольовану більшість в парламенті, а тому зможе забезпечити необхідне переголосування за Ігоря Соркіна, але вже за наявності достатньої для цього кількості народних депутатів в сесійній залі. Насправді, в цьому був би зацікавлений і сам пан Соркін. Бо тінь неповної легітимності знаходження на посаді створює передумови для його скидання з посади Голови НБУ в майбутньому.

Перший день нової сесії покажіть, чи справді в Україні є потужна опозиція. Якщо опозиція всіма доступними методами не доб'ється переголосування по призначенню Ігоря Соркіна, значить її, фактично, в Україні немає, принаймні зараз.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.