Головний підсумок виборів у Севастополі – це наднизька явка виборців
7 липня 2013 відбулися вибори по 224 округу. Ніхто не мав жодного сумніву, що їх виграє Вадим Новинський. З чим його можна і привітати. До речі, далеко не найгірший за людськими якостями бізнесмен, з яким мені доводилося в житті особисто мати справу. Хоча, якщо чесно, не до кінця розумію, навіщо йому те депутатство потрібно.
На цих виборах мене особисто цікавила лише явка виборців. Вона, навіть з урахуванням певного відсотка вкинутих бюлетенів, виявилася наднизькою. У виборчих скриньках в підсумку опинилося лише 23,94% від загальної кількості бюлетенів виборців. Це десь збігалося з моїм прогнозом.
Характерно також, що Вадим Новинський балотувався як самовисуванець, хоча ні для кого не було секретом, що це провладний кандидат.
Слід згадати, що відносно недавно відбулися проміжні вибори до Львівської обласної ради, де результати явки виборців були ще сумнішими. Зрозуміло, що під час чергових парламентських, тим більше президентських, виборах, явка буде значно вищою. Але попри це, можна робити очевидний висновок, що існує реальна зневіра виборців до політиків та політики, як на Сході, так і на Заході України. Інша справа, в чиїх інтересах зіграє така апатія громадян на наступних президентських виборах. І хоча голосування носитиме відверто протестний та антивладний характер, просто галасливі промови про злочинний режим можуть не надихнути виборців прийти на виборчі дільниці. А от конкретних пропозицій, без демагогії та популізму, щодо змін в країні від головних опозиційних претендентів на посаду Президента України, до цього часу побачити не довелося. В мене немає особливих ілюзій та сподівань щодо опозиційних претендентів на президентську булаву та перспектив розвитку України на це десятиліття. Але в той же час відсутність в них зрозумілої програми реформ країни, в мене зараз викликає найбільший сум та занепокоєння.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.