9 вересня 2013, 11:47

ЗВЕРНЕННЯ ЕКСТРЕМАЛІВ ДО ПРЕЗИДЕНТА І УРЯДУ

Лідери молодіжних рухів, екстремальних та альтернативних видів спорту, учасники наймасштабнішого фестивалю інноваційних видів спорту Free Games виступили з ініціативою звернення до Президента України і Кабінету Міністрів України з приводу негайного втручання в критичну ситуацію з розвитком масового спорту та фізичної активності в Україні.

Пропозиція від учасників Free Games 2013 з розвитку фізкультури і спорту президентові України та премєр-міністру.

Шановні Вікторе Федоровичу та Миколо Яновичу!

За даними статистики населення України щороку скорочується на 200 000 осіб (це майже 0,5% жителів України). Такі жахливі втрати населення характерні для країн, що ведуть бойові дії.

Населення нашої країни вимирає катастрофічними темпами!

У таких випадках уряди країн оголошують особливе положення або надзвичайну ситуацію і кидають всі сили – фінанси та ресурси на ліквідацію загрози.

У 2025 році за солідарною системою пенсійного забезпечення 100 працездатних українців повинні будуть забезпечувати 140 пенсіонерів. Але найбільш жахаючим є те, що зі 100 працездатних українців 70 потребують медичного забезпечення. Іншими словами, 30 працездатних громадян повинні забезпечити 140 пенсіонерів і 70 частково здорових людей. Це колапс!

Пане Президенте, це ми, сьогоднішні спортсмени та екстремали – здорова частина суспільства, змушені будемо забезпечувати пенсіями та податками в сім разів більшу частину непрацездатного населення країни, яка сьогодні вживає наркотики, курить, зловживає споживанням алкогольних напоїв.

Тому ми вимагаємо вжити конкретних та негайних заходів, що сприятимуть масовому оздоровленню нації. Ми пропонуємо конкретні, перевірені рішення, які впроваджені та ефективно показали себе в столиці України – місті Києві, а саме:

1. Розробити Програму "Спортивні парки України" на основі успішного досвіду Київського Екстрім-Парку – парку інноваційних видів спорту.

2. Визнати Київський Екстрім-Парк провідним парком із впровадження інноваційних видів спорту, технологічним майданчиком та експериментальною зоною для відпрацювання новітніх технологій масової фізичної активності та інвестиційно привабливих проектів. Київ став столицею екстремальних та інноваційних видів спорту України та ближнього зарубіжжя. Завдяки успішному функціонуванню Екстрім-Парку, Київ зараз – це полігон інноваційних рішень у сфері фізкультури і спорту.

3. Передбачити в бюджетах міст України цільове фінансування спортивних парків, розвиток нових масових видів спорту, масштабних активностей та фестивалів, будівництво інноваційних експериментальних майданчиків для вивчення привабливості і масовості.

4. Створити рейтинг "Масових видів спорту та активності серед населення України". Розподіляти кошти на розвиток видів активності відповідно до рейтингу, а не витрачати сотні тисяч на непопулярні змагання та розважальні заходи для обмеженого кола осіб, зокрема, такі як спартакіада держслужбовців.

5. Ми, представники масового спортивного товариства України глибоко стурбовані вимогою законопроекту Кабінету Міністрів України N3100 про обов'язкове нотаріальне посвідчення договорів про благодійні пожертвування коштів на суму від 850 грн і закликаємо повернути цей законопроект на доопрацювання та провести його широке громадське обговорення. Закликаємо створити робочу групу, яка розробить реальні законодавчі пропозиції по створенню сприятливого податкового середовища для соціальних інвестицій і благодійних внесків в масовий спорт.

6. Створити реєстр "Виняткових інноваційних рішень у сфері масової фізкультури і спорту" та забезпечити всебічну інвестиційну привабливість шляхом максимального сприяння державними структурами. Наприклад, у Німеччині "винятковою мірою оздоровлення населення та вирішення соціальних проблем регіону " є в тому числі і воднолижно-канатні дороги на електричній тязі. Лояльність держави забезпечується для інвесторів шляхом:

• безорендного користування водоймою, де встановлена канатна дорога,

• зниження вартості оренди берегової частини,

• надання безвідсоткового кредиту строком на 25 років для придбання канатної дороги,

• зобов'язання інвестора надавати можливість у будні дні з 7:00 до 13:00 жителям муніципалітету кататися безкоштовно.

Результат. У Німеччині понад 90 приватних канатних доріг. (Вейкбординг включений в урок фізкультури в школах). Сюди ж належать скейтарки, ролеродроми, скеледроми, паркур-парки та інші об'єкти іноваційно-спортивної інфраструктури.

8. Зробити для всієї країни єдину прозору загальнодоступну "Спортивну віртуальну мапу" спортивних споруд та активностей України. Зобов'язати внесення локацій і навігацію по країні. Подібна мапа локацій давно існує у екстремалів. https://mapsengine.google.com/map/u/0/edit?mid=zPvLf3eEqtRE.kAk_NFqP2l8M

9. Зробити єдиний прозорий загальнодоступний "Спортивний віртуальний календар" для можливості вільно орієнтуватися в реальних заходах, на які витрачаються державні гроші. Докладний календар заходів використовується спортсменами-екстремалами.

https://www.google.com/calendar/embed?src=g4ki2sl8uapn6a39fplcolbj9s%40group.calendar.google.com&ctz=Europe%2FHelsinki

10. Культивувати в навчальних закладах та масових заходах країни флеш-моби та Фанапи. FunUp – фанова розминка-зарядка, що включає в себе елементи танцю, зарядки для покращення настрою і розминки перед фізактивностями.

11. Припинити політику, спрямовану на збільшення споживання алкоголю та прийняти законодавчі зміни, якими підвищити ціни на алкогольні вироби, заборонити рекламу пива, слабо- та міцних алкогольних напоїв, обмежити місця та час продажу алкоголю. Безсумнівно, цей комплекс заходів дозволить врятувати українську націю від пияцтва та вимирання. За статистикою щороку від причин пов'язаних із вживанням алкоголю помирає близько 100 тисяч українців. Україна займає 2 місце серед країн Європи та СНД за споживанням пива дітьми у віці 11-15 років.

12. Сприяти підвищенню акцизів на сигарети як мінімум на 30% як необхідної міри, яка дозволить не лише убезпечити дітей від залучення до куріння, але й знизити загальний рівень споживання сигарет.

13. Доходи від підвищених акцизів спрямовувати на будівництво спортивних парків та майданчиків.