Парламент провів колегію для Табачника за свої гроші
Вчора був на парламентських слуханнях "Освіта в сільській місцевості: кризові тенденції та шляхи їх подолання".
І хочу сказати, що такі вихолощені парламентські слухання не потрібні нікому взагалі. По-перше, за три години слухань я почув виступ аж одного (!) простого учителя сільської школи.
По-друге, як випливає із змісту сказаного, гостроти такої проблеми як масоване закриття сільських шкіл в країні не існує взагалі, так, невеличкі ускладнення, і то які влада "успішно вирішує".
По-третє, на слуханнях не було виступу жодного (!) представника організацій неурядового сектору, які би представили альтернативний офіційному погляд на стан справ у освіті.
По-четверте, жоден представник учительського чи батьківського колективу шкіл, які за останні два роки закриті (а таких шкіл від 315 до 640 за різними даними) запрошення чи слова на слуханнях не отримав. Рівно як і хоча б один представник від 4279 малокомплектних шкіл, які весь час перебувають під загрозою закриття і потребують захисту та підтримки.
По-п'яте, я не розумію навіщо слухання, під час виступу на яких майже кожен освітянин зобов'язаний похвалити "дорогого Віктор Федоровича" або як мінімум назвати поіменно губернатора своєї області, "який так багато робить для освіти"?
Ось це все, що, сприяє вирішенню проблем в сільській школі? Та ні ж, це перетворює парламентські слухання на чисту профанацію у стилі пізньоі "брєжнєвщини".
А профільний міністр Табачник взагалі "чхав" на ці слухання – і поїхав собі у відрядження. Та й навіщо там сидіти, коли точно відомо, що підручні організували повний "одобрямс".
Тому у мене пропозиція до спікера Литвина: не проводити більше розширених колегій Міністерства освіти коштом парламентського бюджету та ще й парламентській залі. А у випадку повторення такого гроші повертати із кишень організаторів і направляти до сільських шкіл. Тоді хоч якийсь толк буде!