12 травня 2014, 14:39

МІФИ, ЯКІ МИ ДОЛАЄМО

Ситуація справді тяжка. В таких обставинах у часи новітньої Незалежності Україна опинилася уперше. Разом з тим, ці обставини дали нам змогу здолати, або, принаймні, почати долати три політичних міфи.

1) 23 роки патріоти наполегливо попереджали суспільство: загроза від російського імперіалізму нікуди не поділася, позаяк сам він нікуди не зникав. Навпаки, набув ще більш цинічних та небезпечних форм. Головною мішенню російських імперіалістів завжди була Україна. У всі часи, а особливо зараз, після перемоги Революції та втечі Януковича.

Однак по всій Україні люди переконалися у цьому аж тільки тепер, після розв'язаної Росією війни. Навіть для громадян, які стримано ставилися до Незалежності, стало зрозуміло – Росія, м'яко кажучи, не є другом України. Отже, міф про "стратегічного партнера Росію" зазнав краху. І то назавжди.

2) З огляду на щойно згаданий міф, а також у зв'язку із браком патріотизму та схильністю до корупції, 23 роки політичний клас не надавав жодного значення розвитку та зміцненню Збройних Сил (поодинокі винятки до уваги не беремо).

Зараз, коли мільйони українців покладаються у справі захисту себе і своїх родин лише на боєздатність війська, у шкалі суспільних пріоритетів політична підтримка, фінансування та соціальне забезпечення СВОЄЇ армії нарешті виходять на перше місце. Бо життя змусило.

Тож міф про те, "що армія нам не потрібна, бо на нас ніхто не нападає" також знищено. Навпаки, на довгі роки ми приречені вивчати і застосовувати військовий досвід тих країн, які живуть поруч із агресивними сусідами. І вести віповідну політику державних пріоритетів.

3) Головне. Епоха роз'єднаного українського народу завершується. Спільна боротьба українців з усіх регіонів проти окупанта, спільна оцінка збройної агресії і тероризму роблять свою справу. Окреслилась чітка тенденція нарешті творення єдиної політичної нації, позбавленої деструктивного поділу на Схід і Захід.

Дніпропетровськ, Харків, Одеса, Миколаїв у авангарді боротьби за єдину Україну. На Донбасі ж діяльність сепаратистів можлива лише за підтримки озброєних російських терористів, які цю діяльність організовують та координують.

Тому саме зараз ми є свідками і активними учасниками знищення головного ментального джерела нашої національної стагнації – міфу про "дві України".

Зі знищенням цього міфу зникає широка база для імперської політики Кремля в Україні. Натомість вперше створюються умови для успішного розвитку Єдиної Європейської України.

Чи використаємо ми цю унікальну можливість, яку нам дала Революція і як це не парадоксально звучить – російсько-українська війна – залежить від наявності успіхів на Східному фронті та здатності до внутрішньоукраїнського діалогу. Тобто від нас самих.

Шляхом стійкої ідентичності або Чи стане повага до всього українського незворотньою? Частина третя: Церковна деколонізація

ІІІ. Церковна деколонізація. Вплив церкви на українську ідентичність важко переоцінити. І ось чому. Відомо, що Україна переважно християнська країна...

Шляхом стійкої ідентичності або Чи стане повага до всього українського незворотньою? Частина друга: Українська мова

II. Українська мова. Другою найважливішою справою зміцнення української ідентичності є утвердження української мови. І безумовно, саме українська мова є ключовим маркером української національної ідентичності...

Шляхом стійкої ідентичності або Чи стане повага до всього українського незворотньою? Частина перша: Деколонізація.

Війна, розвʼязана росією проти України, понад усе є війною на знищення української ідентичності. Що міцнішою є наша національна ідентичність, тим міцнішою у протистоянні з російським агресором є українська політична нація...

Григорій Сковорода: 300 років вільний

Ким є для українців Сковорода? Яким його бачить кожен із нас? Адже кожен із нас мабуть про нього щось чув та щось знає? Ось це "щось" – яке воно? Сковорода був мандрівний філософ, напевно скаже більшість...

15 років тому було ухвалено Закон про Голодомор 1932-1933 років в Україні

Вчора ми вшановували пам'ять жертв Голодомору, а сьогодні виповнюється рівно 15 років від дня ухвалення Закону про Голодомор 1932-1933 років в Україні...

Ідеться не про гастролі росіян. Ідеться про майбутнє українців!

Восени 2017 року з моєї ініціативи як урядовця було ухвалено зміни до Закону про гастрольну діяльність, якими концерти російських гастролерів в Україні було практично унеможливлено...