11 серпня 2014, 19:51

ЧААДАЄВ проти путіна

 

    Боротьба із Заходом, Європою як системою цінностей завжди була idea fix для Росії. Якщо криза – цією ідеєю відволікали простий народ від думок про голодний бунт і погроми "гаспод". Трапиться черговий тиран – антизахідними гаслами гнали геть з голів думки про особисті права та справедливість. 

     Що й казати – рецепт універсальний. І реакція завжди універсальна. Приміром зараз – нічого українського не їсти! Тепер уже і європейського та американського також. За кордон не їздити! З іноземних авто всім негайно повиповзати! З іноземцями не спілкуватись – бо шпигуни ж всі. Ну і більше трьох без дозволу не збиратися. Правда, останнє правило і до української революції вже діяло.

    Петро Якович Чаадаєв 1854-го року для тодішнього Путіна – Миколи Першого – написав: "Как бы то ни было –...мы во всяком случае не можем более отказываться...от попытки показать самой России, – если это только возможно, – что она приближается к гибели всякий раз, когда ставит себя в прямое противоречие со старыми цивилизованными народами..."

    Звісно, як жити і в ім'я чого жити – це справа російського народу. А справа українського народу та цивілізованого світу – зупинити країну, яка способом свого буття дедалі більше вважає агресію та вбивство інших людей. 

    "Борьба с Западом – единственное спасительное средство как для излечения наших русских культурных недугов, так и для развития общеславянских симпатий, для поглощения ими мелких раздоров между разными славянскими племенами и направлениями", – написав один із стовпів російського панславізму Данілєвскій ще 1871-го. 

     Чи не те ж "средство развития общеславянских симпатий" у виконанні російських терористів ми побачили щойно в українському місті із промовистою назвою СЛОВ'ЯНСЬК? Чи не ті ж старі і перевірені "симпатии", побудовані на звірствах, вбивствах і залякуванні "разных славянских племен", встановлює новоімперська Росія зараз на Сході України?

     І дарма, якщо у кривавому мороці примусу до братньої  слов'янської дружби доведеться, як писав той же Данілєвскій, "перейти даже должную меру справедливости", бо "на время и это было бы в высшей степени благодетельно и целебно".  

     Так що нічого дивного: теперішнє кісєльовське телемракобісся лише підтверджує ідеологеми імперської пропаганди та породжуваної  нею практики насильства.

      Ну, а доки у освічених західних колах і досі тривають дискусії про: "є думка народу, а є думка Путіна", відповідь дана опальним Чаадаєвим ще у ХІХ столітті: 

      "Говоря о России, постоянно воображают, будто говорят о таком государстве, как и другие; на самом деле это совсем не так. Россия – целый особый мир, покорный воле, произволению, фантазии одного человека, - именуется ли он Петром или Иваном – не в том дело: во всех случаях одинаково это – олицетворение произвола. В противоположность всем законам человеческого общежития Россия шествует только в направлении своего собственного порабощения и порабощения всех соседних народов".

     Українці захистять свою свободу – у цьому немає жодного сумніву. І ніякі "гуманітарні конвої" справу Путіна уже не врятують. Боротьба ж із "собственным порабощением" – справа самих росіян. 

      Хоча... Надішлемо російським друзям (якщо такі у когось лишилися) томики Чаадаєва, Герцена, Огарьова. А раптом допоможе?!

      

    

     

      

Шляхом стійкої ідентичності або Чи стане повага до всього українського незворотньою? Частина третя: Церковна деколонізація

ІІІ. Церковна деколонізація. Вплив церкви на українську ідентичність важко переоцінити. І ось чому. Відомо, що Україна переважно християнська країна...

Шляхом стійкої ідентичності або Чи стане повага до всього українського незворотньою? Частина друга: Українська мова

II. Українська мова. Другою найважливішою справою зміцнення української ідентичності є утвердження української мови. І безумовно, саме українська мова є ключовим маркером української національної ідентичності...

Шляхом стійкої ідентичності або Чи стане повага до всього українського незворотньою? Частина перша: Деколонізація.

Війна, розвʼязана росією проти України, понад усе є війною на знищення української ідентичності. Що міцнішою є наша національна ідентичність, тим міцнішою у протистоянні з російським агресором є українська політична нація...

Григорій Сковорода: 300 років вільний

Ким є для українців Сковорода? Яким його бачить кожен із нас? Адже кожен із нас мабуть про нього щось чув та щось знає? Ось це "щось" – яке воно? Сковорода був мандрівний філософ, напевно скаже більшість...

15 років тому було ухвалено Закон про Голодомор 1932-1933 років в Україні

Вчора ми вшановували пам'ять жертв Голодомору, а сьогодні виповнюється рівно 15 років від дня ухвалення Закону про Голодомор 1932-1933 років в Україні...

Ідеться не про гастролі росіян. Ідеться про майбутнє українців!

Восени 2017 року з моєї ініціативи як урядовця було ухвалено зміни до Закону про гастрольну діяльність, якими концерти російських гастролерів в Україні було практично унеможливлено...