Олександр Лємєнов Менеджер Антикорупційної групи Реанімаційного пакету реформ

Боти виходять офлайн

06 червня 2017, 13:50

Сьогодні відбулась акція під стінами Вищої кваліфікаційної комісії суддів, де представники РПР разом з Рухом ЧЕСНО вимагали у ВККС прозорості під час долання вето Громадської ради доброчесності стосовно кандидатів, які не мають бути призначені до нового Верховного суду.Згідно з чинним законодавством, для подолання вето ГРД члени Комісії мали б консолідувати 11 голосів із 16-ти через таємне голосування на закритому засіданні. Іншими словами, ВККС може легко проігнорувати факти недоброчесності окремих кандидатів і рекомендувати їх до призначення у Верховний суд, а громадськість навіть не дізнається хто "протягнув" негідних осіб.

Саме тому представники ГРД разом з активістами зібрались, демонструючи свою позицію.

Проблеми під час проведення конкурсу вже не раз описували мої колеги. І про недопуск до конкурсу кандидатів з-поза меж системи, і про закритість суддівський досьє, і про зміну системи нарахування балів за практичні завдання, і про упередженість до кандидатів з боку ВККС, і про тотальне ігнорування висновків ГРД.

Сьогодні абсурд з боку провладних еліт досяг чергового апогею. Мало того, що засідання відбувалось за зачиненими дверима і мало хто розуміє, чи відкриють результати голосування, відбулось дійсно непересічна подія, на яку варто звернути увагу.

За півгодини до початку акції під стінами ВККС зібрались не зовсім тверезі чоловіки в спортивних костюмах та бабусі.Ця "активна спільнота" тримала в руках плакати з, очевидно, свідомо зробленими помилками:

- ГРД неочікувано стало ГДР (Германской демократической республикой?);

- серед вимог щодо прозорості було згадано про недопущення до наступного етапу суддів, стосовно яких немає негативних висновків ГРД;

- вимога до ВККС піти у відставку;

- звинувачення окремих суддів у корупції.Також зауважу, що алкоспортсмени намагались не тільки сконцентрувати на собі увагу, викрикуючи завчені лозунги, але й бажали "прорватися" до будівлі ВККС, таким чином дискредитуючи акцію громадських активістів.Фактично, вищезгаданий перфоманс нагадав тітушок і їхній "Антимайдан" часів Революції Гідності, коли в схожий спосіб намагались дискредитувати ідеї громадянського суспільства.Тепер влада пішла іншим шляхом. Вони вдаються до абсурдних методів, щоб маргіналізувати подібні протести: приводять на акції "проплачених активістів" з умисними помилками в текстах, запахом алкоголю від "спортменів" та бабусь, що вже були помічені у сумнівних протестах на кшталт "Матери против войны".

Підсумовуючи, спостерігаємо не тільки вкрай негативні тенденції ігнорування підконтрольної владі Вищої кваліфікаційної комісії суддів, але й намагання дискредитувати акції представників громадськості через подібні "нові тренди" з тітушками та бабусями-"кульбабками".

Коментарі — 3
valsh01 _ 06.06.2017 18:45
IP: 37.203.19.---
Несколько раз уже писал, но, повторюсь. Громадским активистам нужно бы уже понять, что в существующей у нас монопольно-олигархической системе, которую представляет президент и бОльшая часть крупн. бизнеса и политического класса, они – как прыщ на заднице. Который немного мешает, но серьезных неприятностей на приносит. И поэтому их усилия практически ни к чему не приводят – генпрокуроры меняются, а толку – ноль, НАБУ создается – а посадок нет, эл.декларирование заработало – и что это изменило?, система ПРОЗОРРО действует, но ее при желании преодолевают. Неужели громадским активистам не понятно – пока в главных политических креслах не будут люди, которые хотят и могут изменить ситуацию в стране – вас и дальше будут кидать, подставлять, антимайданить. Поймите же, что относительно быстрые изменения в пользу гражданского общества произойдут только тогда, когда президентом-премьером станет представитель гражданского общества, или существующий политик, который полностью на его стороне
руслан49 _ 06.06.2017 16:58
IP: 95.135.213.---
Якісь люди хочуть і собі зарубіжні гранти. А діючі грантососи кричать – Ми застолбили вже. Не віддамо вам долари!
Иосиф Бернштейн _ 06.06.2017 14:31
IP: 104.155.46.---
"...бажали "прорватися" до будівлі ВККС, таким чином дискредитуючи акцію громадських активістів" ахахаха))) вам нагадати 1 березня 2017, коли Автомайдан та РПР (ГО автора) все-таки прорвались в ВККСУ? Тоді були теж тітушки? Чи ні? Об"єктивності та послідовності – от що не вистачає нашим активістам
Уряд реформ316 Aтака Путіна1114 Україна та Європа931 Корупція1116 Свобода слова545
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter