23 червня 2023, 14:46

Як главою АРМА може стати ''агент'' проросійських впливів

Минулого тижня один з кандидатів, а точніше кандидатка, на посаду Голови Нацагентства з розшуку і менеджменту активів Олена Дума "фальстартонула" з проплаченими матеріалами в цілому ряді українських медіа-ресурсів.

І сьогодні зранку бачу пост мого колеги по громадському сектору – Віталія Шабуніна – про цю панянку. Голова Правління Центру протидії корупції згадав про історію, що вищезгадана кандидатка в 2019 році на спільній прес-конференції виступала поруч з фінансовим донором Рудольфа Джуліані (адвокат екс-президента США Дональда Трампа і екс-мер Нью-Йорку) Семом Кісліним. Назва того феєричного виступу "Оприлюднення фактів корупційної діяльності вищих посадових осіб України".

Віталій нагадує, що Кіслін був основним рупором кампанії з дискредитації України та тодішнього кандидата в президенти США Джо Байдена. Конгрес США викликав Кісліна, разом з двома жуліками Парнасом та Фурманом, дати свідчення, чи організовували вони зустрічі Джуліані з українськими прокурорами, щоб ініціювати розслідування стосовно сина Джо Байдена.

Загальновідомо, що в 2016 році Кіслін купив кіпрську офшорку президента-втікача і ворога українського народу Януковича з купою арештованих грошей на рахунках, під кодовою назвою "$1,5 ярда Януковича". З того часу Кіслін намагається забрати ті гроші, які "належать по праву йому", а не Україні.

При цьому, як додав Шабунін, в 90-х роках ФБР розслідувала можливі зв'язки Кісліна з мафією та відмивання російських грошей, проте тоді його провину не довели.

Раз пішла настільки брудна гра від Олени Думи, мабуть і я додам деякі деталі до слів Віталія Шабуніна. Для повноти картини, щоб всі зрозуміли кого можуть обрати очільницею АРМА.

Почнемо з одного доволі делікатного моменту, пов'язаного з розслідуванням НАБУ, де, як це не дивно, фігуранткою могла стати Олена Дума.

Детективами Головного підрозділу детективів здійснювалось досудове розслідування у провадженні за ознаками вчинення злочинів, передбачених частиною 4 статті 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою – в особливо великих розмірах або особою з особливо відповідальним становищем) і частини 4 статті 369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі – по аналогії).

Окремі деталі, про які мені прийшлось довго згадувати, але все ж таки пощастило і дещо пам'ятаю. В другій половині 2021 року Олена Дума, як мені тоді вдалося довідатися з джерел, нібито виступала посередником під час вимагання службовими особами топ-рівня з Мінінфраструктури неправомірної вигоди в особливо великому розмірі за "вирішення питання", яке належить до компетенції зазначеного органу влади. Однак, тоді цей держслужбовець категорії "А" з Мінінфри звільнилась. Іншими словами, Дума могла бути реальною учасницею злочинної групи, але через звільнення "схема" не реалізувалась. Тому, в зв'язку з цим, незалежно від волі Олени Дума "взяти участь у матчі" – все зірвалось. Звісно, вона ні в чому не винна...

Що насмішило, так це те, що у 2022 році Дума брала участь у конкурсі на директора НАБУ. Проте їй не вдалося увійти навіть у двадцятку претендентів – на одному з перших етапів не склала тест на знання законодавства. Як кажете? Вона елементарно не знає законодавство щодо запобігання і протидію корупції, Конституцію України, міжнародно-правові акти та практику ЄСПЛ? Ніколи не повірю...

Тепер про її навколо політичні зв'язки. Перш за все, тісно співпрацювала з Валентином Наливайченком, що був одним з ключових невдах на посаді керівника СБУ. Тоді ж, за інформацією джерел, приблизно по часу "життя звело" в тісні приватні стосунки з екс-керівником кримського управління Служби безпеки Олегом Кулінічем. Так-так, це саме той Кулініч, якого особисто "пакував" в складі групи затримання чинний глава СБУ Василь Малюк. Зазначеного Кулініча підозрюють в роботі на росіян і державній зраді.

Але це ще не все, бо мої джерела зазначають, що працюючи заступницею голови Чернігівської облдержадміністрації Дума, окрім фіктивних звітів про роботу у гуманітарній сфері, нібито просувала інтереси потенційного держзрадника Кулініча у цьому північному регіоні України.

Тепер перейдемо до професійної діяльності, як державного службовця. Олена Дума якось була призначена директором виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України. І, що не дивно, зазначене призначення відбулося з порушенням вимог законодавства. У зв'язку з численними скаргами про порушення Думою законодавства про працю та загальнообов'язкове державне соціальне страхування, правління Фонду соціального страхування України тоді створило відповідну тимчасову комісію, якою було встановлено численні порушення цієї панянки під час перебування на посаді. Отож, було ухвалене рішення про звільнення її із зазначеної посади.

На виконання доручення правління Фонду, виконавча дирекція Фонду направила до Нацполіції заяву про вчинення Думою злочину на посаді директора виконавчої дирекції Фонду соцстраху.

У червні 2020 року Шевченківським управлінням поліції Головного управління Нацполіції в місті Києві було відкрито кримінальне провадження під N12020100100004563 за заявою Фонду щодо нецільового використання Оленою Думою коштів Фонду в особливо великому розмірі.

Джерела з Нацполу також зазначають, що розслідування вже Подільським управлінням Нацполу в столиці ініціювалось за заявою начальника юридичного управління виконавчої дирекції Фонду Геннадія Небилиці через те, що Олена Дума, перебуваючи на посаді директора виконавчої дирекції Фонду соцстраху, використовуючи службове становище, схиляла начальника юридичного управління виконавчої дирекції Фонду, вже згаданого Небилицю, до укладання договору щодо державних закупівель на суму майже 200 тисяч гривень за відсутності кошторисних призначень у 2020 році на оплату послуг сторонніх фахівців та за відсутності такої закупівлі в річному плані Фонду. Креативно, правда?

Крім цього, кандидатка нині вже на посаду глави АРМА оскаржила в суді рішення про своє звільнення та назвала його безпідставним і незаконним. Однак, рішенням столичного Дарницького районного суду їй було відмовлено у задоволенні позовів у повному обсязі. Тексти судових рішень можна легко знайти в Єдиному державному реєстрі судових рішень. Не буду Вас перевантажувати зайвою інформацією.

Вже після звільнення Олена Дума публічно боролась "за чесне ім'я". Відсторонення вона пов'язувала з неймовірно інтенсивною боротьбою з корупцією у відомстві. Але, як завжди, маємо один нюанс – вся медійна кампанія "захисту чесного імені" проходило на телеканалі Медведчука. Мова йде про ZIK. І тепер робимо крок назад, повертаємось до середини цього блогу – приватні зв'язки з потенційним держзрадником Кулінічем. Нагадати, з ким його пов'язували? Саме так, з Медведчуком.

І наостанок, в контексті знання антикорупційного законодавства і дотримання його вимог. У вересні 2020 року НАЗК склало протокол через несвоєчасне подання декларації без поважних причин. Звісно, щодо екс-директора Департаменту Мінекології Олени Думи.

Висновків не буде. Тут і так все зрозуміло.

Просто хочеться, щоб усі ці факти оцінили члени конкурсної комісії, яка може обрати ТАКУ КАНДИДАТКУ на посаду глави АРМА, куди стікаються в рамках арештів ВСІ РОСІЙСЬКІ АКТИВИ.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Тест для ВККС: чи притягнуть до відповідальності суддю Босого?

У березні цього року вже описував ситуацію, як глава Господарського суду міста Києва Вадим Босий (не) випадково допомагав олігарху Ігорю Коломойському об'єднувати справи у позовах щодо державного ПриватБанку...

Скільки разів уражено російські авіабази з початку 2024 року?

Дуже цікаву статистику опублікували аналітики Molfar-agency щодо кількості ударів по російським авіабазам з початку поточного року. За їхніми підрахунками, упродовж 8 місяців 2024 року українські оборонці здійснили 40 ефективних ударів по авіабазах ворога: 5 по об'єктах на Кримському півострові, 35 атак по цілях на території рф...

Росіяни спробували спростувати удар ГУР по аеродрому "Оленья"

Дуже цікаво розвивається історія після удару ГУР Міноборони по аеродрому "Оленья" в Мурманській області. Росіяни спробували спростувати цю історію...

Як олігарху Жеваго наклали арештів на 46 млрд грн

Знайшов фантастично цікаву ухвалу Господарського суду міста Києва від 17 липня про арешт коштів в розмірі майже 46 млрд гривень. Для ознайомлення з повним текстом – клікайте тут...

Щодо терористичної атаки рф 8 липня

Перш за все, чергова спланована атака по цивільним об'єктам, один з яких – київська дитяча лікарня "Охматдит". Це поза межами розуміння і немає тому прощення...

Суд поновлює розгляд справи Коломойського проти ПриватБанку щодо НЗФ

Сьогодні, 2 липня, Північний апеляційний господарський суд має відновити розгляд резонансної справи за позовом Нікопольського заводу феросплавів [читайте не "НЗФ", а "Коломойського та інших олігархів" – автор] проти ПриватБанку...