20 вересня 2023, 08:44

Як нардепу від "Батьківщини" все не йметься встановити міні-ГЕС

Наша пісня гарна й нова,

Починаєм її знову...

Саме так би описав ситуацію, з якою зіштовхнувся за минулих декілька тижнів в Білій Церкві. Мене ніби повернули в домайданні часи, коли депутати не знають, що робити, а місцеві еліти розігрують черговий "політико-корупційний пасьянс". В 2012-2015 роках постійно стежив за рідним містом, де то 150 млн євро виділено на добудову Юрою "Єнакіївським" Іванющенко на зведення сталепрокатного заводу. То окремі фінансово-промислові групи водоканал і тепломережу в концесію надумали забрати. Не забудемо і про історію про встановлення гідроелектростанції поблизу села Глибічка.

Здавалося, що часи змінились. ЄвроМайдан, окупація Криму, введення російських військ на Донбас, а півтора роки тому – початок повномасштабної війни. Але "стабільність – ознака класу", як було написано в боксерському залі на найбільшому масиві Білої Церкви. Як це не дивно, саме цей масив і став місцем боротьби за ключовий промислових вузол міста над Россю.

Отож, розповідаю.

28 червня 2023 року до Білоцерківської міської ради надійшла заява від ТОВ "Білоцерківська інвестиційна група" про надання дозволу про розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду площею 0,14 га під розміщення гідроелектростанції на річці Рось в селі Шкарівка. Щоб було зрозуміло, Шкарівка – це своєрідний "Козин", але не для Києва. Це наш, білоцерківський, luxury village.

Питання бовталось у міськраді, то розглядати збираються на земельній комісії. Потім чомусь передумали. Знову виринає на порядку денному в очах місцевих політиків. Мені розповіли, хто стоїть за вищезгаданою компанією. Хоч засновником з внеском до статутного капіталу в 13,5 млн гривень зазначений Вадим Литвин, проте по факту, що вже підтверджено, за проектом стирчать вуха народного депутата від ВО "Батьківщина" Вадима Івченка. Останній також загрузнув в історії з Білоцерківською ТЕЦ, яка колись належала олігарху Жеваго. Трохи деталей по кейсу ТЕЦ знайдете тут і тут.

Адже цей запис в блозі стосується скоріш спорудження міні-ГЕС, а не теплоелектроцентралі.

Трохи матеріальної частини, для Вашого розуміння так би мовити. ГЕС – це енергогенерація, що завдяки напору води, який надходить на лопаті гідротурбіни, приводить в дію генератори, виробляючи електроенергію. Для подібної конструкції потрібно знайти перепад висоти русла річки.

Прямуємо далі, ТОВ "Інвестиційна Білоцерківська Група" зареєстрована 04 лютого 2020 року в БЦ районі селі Коржівка. Крім власника, що зазначений вище, Вадима Литвина, уповноваженою особою в системі значиться Олександр Агудалічев. А це прізвище вже нам відоме, адже не перший рік займаємось реформуванням органів кримінальної юстиції. Зараз зрозумієте, до чого це тут.

Саме Олександр Агудалічев близько 10 років тому перебував на посаді заступника прокурора Білої Церкви. І в далекому 2015 році прес-служба Генпрокуратури зазначала, що якогось заступника прокурора міста над Россю затримали під час отримання неправомірної вигоди (хабара) розміром 110 тисяч гривень. За моєю інформацією, це одна і та ж людина. Проте дійсно, презумпція невинуватості, всі справи...

Тодішній Генпрокурор Шокін доручив цей кейс новоствореному підрозділу з розслідування у кримінальних провадженнях стосовно працівників прокуратури та інформаційної безпеки Генпрокуратури, роботою якого опікувався тодішній заступник Генпрокурора Давід Сакварелідзе.

Що цікаво по спорудження міні-ГЕС, я навіть коментарі телефоном взяв в Івченка, де він розповідав, що гідроелектростанція не зашкодить навколишньому природному середовища, та й річка не постраждає. Будуть створені робочі місця, хоча насправді там потрібно аж... 3-4 людини на обслуговування споруди. Варто також і додати, що місцеві жителі села Шкарівка зібрали понад 70 підписів проти спорудження вищезгаданої міні-ГЕС.

Прямуємо далі.

11 липня 2023 року та 09 серпня 2023 року вищевказана заява від ТОВ "Білоцерківська інвестиційна група" була двічі розглянута на засіданнях постійної земельної комісії місьради. Під час їх проведення було наголошено, що передача земельної ділянки в оренду є незаконною з наступних причин:

1) розташування в межах прибережної захисної смуги вздовж берега річки Рось;

2) розміщення земельної ділянки в зоні підтоплення;

3) передача в оренду не відповідатиме містобудівній документації;

4) передача в оренду вільної земельної ділянки можливе лише на конкурентних засадах.

Як наслідок, рішення по ТОВ "Інвестиційна Білоцерківська Група" – негативне, але гляньте яке ж було голосування (2 голоси – "за надання дозволу", 1- "проти", 4 – "утрималось").

Вже не кажу, що рівень зарегульованості течії в басейні річки Рось гідротехнічними спорудами, штучними водними об'єктами надто негативно впливає на довкілля. Це підтверджено і в Мінекології. Профільними експертами встановлено, що основною проблемою Росі є низька водність річки, на яку впливає надмірне зарегулювання стоку греблями та гідроелектростанціями.

30 серпня жителів білоцерківської об'єднаної територіальної громади ніби осяяло, адже питання так і не винесли на порядок денних засідання міськради. Було б дивно, якби історію зі спорудженням міні-ГЕС знову не спробували винести в сесійну залу. Так і сталось. За день до засідання БЦ міськради, що відбудеться сьогодні – 20 вересня 2023 року – отримав копію документу з почергово переліченими питаннями наступного сесійного засідання.

На 35 місці знаходимо пропозицію про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки комунальної власності в оренду ТОВ "Білоцерківська інвестиційна група". Ви навіть проект самого рішення можете переглянути. Але, за результатами спілкування з депутатами БЦ міськради і окремих впливових стейкхолдерів, здається, що ні голосів не вистачить, ні міський голова не підтримає. А якщо голосів вистачить, то можливо Геннадій Дикий, що керує містом над Россю, заветує таке рішення.

Наостанок, нардепу Івченку хочу зауважити, якщо він знайшов бізнес-партнера, в якого є турбіна для ГЕС, а парламентар пообіцяв йому вирішити питання з отриманням дозволів, в тому числі на земельну ділянку, то можливо варто зупинитися? І торгуватися в контексті "ви мені дозволі на ГЕС, а я – від'їжджаю по історії з жевагівською ТЕЦ" – також не потрібно. Ми ж все бачимо і розуміємо.

Тому сьогодні пильно стежимо за перебігом подій в будівлі Білоцерківської міськради і окремими політиками, що хочуть непогано "прикурити" на зловживанні своїми повноваженнями.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Тест для ВККС: чи притягнуть до відповідальності суддю Босого?

У березні цього року вже описував ситуацію, як глава Господарського суду міста Києва Вадим Босий (не) випадково допомагав олігарху Ігорю Коломойському об'єднувати справи у позовах щодо державного ПриватБанку...

Скільки разів уражено російські авіабази з початку 2024 року?

Дуже цікаву статистику опублікували аналітики Molfar-agency щодо кількості ударів по російським авіабазам з початку поточного року. За їхніми підрахунками, упродовж 8 місяців 2024 року українські оборонці здійснили 40 ефективних ударів по авіабазах ворога: 5 по об'єктах на Кримському півострові, 35 атак по цілях на території рф...

Росіяни спробували спростувати удар ГУР по аеродрому "Оленья"

Дуже цікаво розвивається історія після удару ГУР Міноборони по аеродрому "Оленья" в Мурманській області. Росіяни спробували спростувати цю історію...

Як олігарху Жеваго наклали арештів на 46 млрд грн

Знайшов фантастично цікаву ухвалу Господарського суду міста Києва від 17 липня про арешт коштів в розмірі майже 46 млрд гривень. Для ознайомлення з повним текстом – клікайте тут...

Щодо терористичної атаки рф 8 липня

Перш за все, чергова спланована атака по цивільним об'єктам, один з яких – київська дитяча лікарня "Охматдит". Це поза межами розуміння і немає тому прощення...

Суд поновлює розгляд справи Коломойського проти ПриватБанку щодо НЗФ

Сьогодні, 2 липня, Північний апеляційний господарський суд має відновити розгляд резонансної справи за позовом Нікопольського заводу феросплавів [читайте не "НЗФ", а "Коломойського та інших олігархів" – автор] проти ПриватБанку...