5 жовтня 2023, 13:19

Про що мовчить міністр внутрішніх справ Ігор Клименко?

Декілька днів тому мій колега по громадському сектору журналіст "Української Правди" Роман Кравець зробив інтерв'ю з главою МВС Ігорем Клименком.

Нагадаю, Клименко зайняв місце трагічно загиблого міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського, з яким мене особисто пов'язували давні дружні стосунки, починаючи із запуску Державного бюро розслідувань.

Отож, під час вищезгаданого інтерв'ю міністр Клименко виглядає доволі підкований, чітко відповідає на запитання про стан справ у міністерстві, що людей Авакова прибрали відразу після його призначення в лютому 2023 року. Також Олександр Клименко розповів про формування нових штурмових підрозділів для Нацгвардії, що їм надають бронетехніку і зброю, в тому числі іноземного виробництва. Однак, що цікаво, буквально вслід цьому інтерв'ю журналіст знову ж таки "Української правди" Михайло Ткач зняв сюжет про порушення комендантської години в ресторані-клубі "Boho", що знаходиться в самому серці Києва.

Отож, не все так райдужно, як розповідав Клименко. Так, хлопці та дівчата з Нацполіції воюють за Україну, але при цьому негідні форми поліціянти ледве не сміються з журналіста Ткача, коли він самовіддано намагається припинити фестивальну вакханалію в "Boho". Поліцейські дійсно "рубають дурня", плюючи на Закон і тих своїх колег, що захищають Батьківщину на фронті.

Тому в мене є цілий перелік запитань до міністра внутрішніх справ, на які б хотів отримати повноцінні відповіді. Готовий навіть до публічної дискусії, адже кейс з "Boho" – це лише частина пазлу. Може комусь нагадати про інші заклади, що працюють вночі? Наприклад, "Biarritz" біля станції метро Печерська, "Frou Frou" по вулиці генерала Алмазова...

Отож, шановний міністре Ігоре Клименко, маю наступні різнорідні запитання. Оскільки Вас поважаю, а тому сподіваюсь на конструктивну співпрацю і координацію в налаштуванні системи правопорядку в Україні.

1. Хто саме відповідальний за роботу закладів відпочинку в нічний час (комендантську годину)? Наскільки відомо, це не сфера компетенцій патрульних, а зона відповідальності Головного управління Нацполіції в місті Києві. Більше того, всі три вищезгаданих заклади знаходиться в Печерському районі. Як наслідок, чи відбулася розмова з керівником столичної поліції Дмитром Шумейком? Чи можливо накладено стягнення на керівника Печерського управління поліції Максима Гаврилюка?

2. Чи аналізували Ви скільки було викликів із скаргами на роботу у нічний час? Скільки раз невдоволені мешканці будинків, наприклад по трьом вищезгаданим закладам "дозвілля", викликали поліцію до цих "бешкетних сусідів"?

3. Кому саме насправді належить ідея створення батальйонів "Гвардії наступу"?

Чи справді існує проблема із несвоєчасним створенням і неналежним забезпеченням бійців відповідного підрозділу? Чи мали комунікацію з Володимиром Зеленським і що саме зазначив президент щодо останньої проблеми?

4. Чи доречніше було б все ж таки використати цей людський воєнізований потенціал у Національній гвардії, де люди мають бойовий та військовий досвід?

5. Мої джерела в органах кримінальної юстиції стверджують, що Президент розглядає главу СБУ Василя Малюка на Вашу посаду. Чи готуєте Ви, в свою чергу, собі плацдарм у вигляді посади ректора Національної академії внутрішніх справ? Якщо не помиляюсь, саме там працює дуже близька, по родинному зв'язку, до Олега Татарова людина.

6. Чи Вашим було рішення розділення кримінальної поліції (оперативного блоку) та підпорядкування його двом окремим заступникам Голови Національної поліції з різних політичних таборів? Під час воєнного стану це сприятиме ефективності роботи чи то був звичайний переділ влади внутрішніх політичних інтересів?

7. Як Ви ставитесь до того, що "координатор" системи кримінальної юстиції від Офісу Президента Олег Татаров є частим гостем у Міністерстві та Національній поліції, а також що саме Татаров суттєво впливає на кадрові призначення у підпорядкованих Вам відомствах.

8. Останнім часом набули поширення новини щодо полегшення водіям продажу та купівлі автомобілів у звʼязку із скасуванням обовʼязкового технічного огляду експертами. Водночас виявляється багато підробних документів та авто, вивезених з окупованих територій, які збуваються недобросовісними набувачами, а також зʼявляються нові схеми вивезення авто в країни Європи за підробними документами. Тому цікаво – це поліпшило життя автовласниками чи навпаки? Люди, які купують автомобілі за новими правилами, мають вже досить підвищений ризик бути ошуканими? І лише після купівлі дізнатися що придбали, наприклад, "перебите авто" (двійник)?

9. Після трагедії у Дніпрі, коли поліціянти розстріляли водія авто, а його супутниця побила патрульну, які рішення Ви прийняли щодо посилення поваги до поліцейських та їх авторитету? Можливо ініційовані зміни до Закону? Чи посилено рівень підготовки та відповідальності поліцейських? Реакція в суспільстві була асинхронною, але ми ж профільні експерти. Хотілось би почути, які саме першочергові кроки Ви планували і здійснити?

Я з великою повагою ставлюсь до Вас особисто і до всіх представників органів кримінальної юстиції, починаючи від органів досудового розслідування, прокуратури і спецслужб. Тільки хотілося б профільної дискусії, а не "замилювання очей", коли ті ж поліцейські плювали на Закон, роботу журналістів, а також елементарну суспільну мораль.

Наостанок нагадую, що лозунг "Служити і захищати" не мають бути пустими словами. Вірю, Ви про це не забули, але підлеглим потрібно це донести неодноразово.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Як українські (не) корупціонери пов'язані з непідсанкційними росолігархами. Part 2.

Нікого не здивувати, що майже 30 років українські корупціонери використовували зв'язки з представниками російських бізнесових кіл, щоб незаконно збагачуватися...

Як українські (не) корупціонери пов'язані з непідсанкційними росолігархами

Розкажу цікаву історію про українського швейцарця, який має тісні бізнесові стосунки як з українськими (не) корупціонерами, так і російськими металургічними олігархами, що досі не потрапили під санкції...

Тест для ВККС: чи притягнуть до відповідальності суддю Босого?

У березні цього року вже описував ситуацію, як глава Господарського суду міста Києва Вадим Босий (не) випадково допомагав олігарху Ігорю Коломойському об'єднувати справи у позовах щодо державного ПриватБанку...

Скільки разів уражено російські авіабази з початку 2024 року?

Дуже цікаву статистику опублікували аналітики Molfar-agency щодо кількості ударів по російським авіабазам з початку поточного року. За їхніми підрахунками, упродовж 8 місяців 2024 року українські оборонці здійснили 40 ефективних ударів по авіабазах ворога: 5 по об'єктах на Кримському півострові, 35 атак по цілях на території рф...

Росіяни спробували спростувати удар ГУР по аеродрому "Оленья"

Дуже цікаво розвивається історія після удару ГУР Міноборони по аеродрому "Оленья" в Мурманській області. Росіяни спробували спростувати цю історію...

Як олігарху Жеваго наклали арештів на 46 млрд грн

Знайшов фантастично цікаву ухвалу Господарського суду міста Києва від 17 липня про арешт коштів в розмірі майже 46 млрд гривень. Для ознайомлення з повним текстом – клікайте тут...