8 травня 2024, 12:42

путін знову погрожує ядерною зброєю: чи існує подібний ризик?

Світ зіштовхнувся з новою хвилею ядерного шантажу з боку рф, яка використовує погрози застосування відповідної зброї, як інструмент політичного тиску. (Недо) президент путін, здається, прагне до ескалації. І його дії викликають занепокоєння серед лідерів Заходу, які відчувають вразливість перед такими системними погрозами.

Ядерний шантаж, що раніше був спрямований переважно на Україну, тепер розширився до загрози всьому цивілізованому світу. Путінський режим намагається використовувати страх як засіб для залякування європейського суспільства та лідерів країн, які активно підтримують Україну, намагаючись уникнути ескалації.

Проте, за даними з моїх джерел, не все так насправді у "темних фарбах" щодо ядерної ексалації.

Наразі не існує даних, які б свідчили про підготовку рф до реального застосування тактичної ядерної зброї в найближчому майбутньому. Пентагон не фіксує зміну позиції російських стратегічних ядерних сил, але продовжує уважно стежити за ситуацією. Українська розвідка також підтверджує, що ядерний шантаж рф має ознаки фарсу. А я б додав, що і клоунади.

Риторика топ-посадовців росії та їх рішення провести військові навчання з застосуванням ядерної зброї вказують на небезпеку, яку сучасна рф становить для світового порядку. Путінський режим є глобальним фактором нестабільності, і його вплив не зникне навіть після завершення війни в Україні.

Сьогодні росія використовує ядерні навчання як засіб тиску через передачу Україні авіації або дискусії про присутність іноземного військового контингенту в Україні. Завтра можуть бути інші приводи, наприклад, результати виборів до Європейського парламенту.

Стратегія умиротворення агресора, яка досі фіксується, дозволяє путіну нав'язувати свою волю. Російський режим ефективний лише тоді, коли не існує реального опору. Коли західні лідери демонструють рішучість і готовність відповідати, це виходить за рамки кремлівської парадигми, і на цей випадок у путіна немає готового сценарію. Ніби немає нічого страшного в тому, що держава з другим у світі ядерним потенціалом публічно заявляє про наміри вдарити по європейських та американських мегаполісах. Ніби це не суттєво, що офіційні особи росії обговорюють вбивство десятків тисяч європейців.

Світ має визначитися: ми або продовжуємо спостерігати за зростанням авторитарних режимів, або демонструємо, що тероризм не працює, на прикладі путінського режиму.

І розпочати можна із висилки всіх російських дипломатів за межі ЄС, депортації "сумнівних" громадян країни-агресора та завершуючи збільшенням військової допомоги Україні.

Андрій Юсов з ГУР Міноборони вже відкоментував ядерні погрози РФ – наразі не спостерігається нічого нового, окрім інформаційного ефекту та пустих заяв. Ядерний шантаж є стабільною практикою режиму путіна і тут немає нічого епохального.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Як українські (не) корупціонери пов'язані з непідсанкційними росолігархами. Part 2.

Нікого не здивувати, що майже 30 років українські корупціонери використовували зв'язки з представниками російських бізнесових кіл, щоб незаконно збагачуватися...

Як українські (не) корупціонери пов'язані з непідсанкційними росолігархами

Розкажу цікаву історію про українського швейцарця, який має тісні бізнесові стосунки як з українськими (не) корупціонерами, так і російськими металургічними олігархами, що досі не потрапили під санкції...

Тест для ВККС: чи притягнуть до відповідальності суддю Босого?

У березні цього року вже описував ситуацію, як глава Господарського суду міста Києва Вадим Босий (не) випадково допомагав олігарху Ігорю Коломойському об'єднувати справи у позовах щодо державного ПриватБанку...

Скільки разів уражено російські авіабази з початку 2024 року?

Дуже цікаву статистику опублікували аналітики Molfar-agency щодо кількості ударів по російським авіабазам з початку поточного року. За їхніми підрахунками, упродовж 8 місяців 2024 року українські оборонці здійснили 40 ефективних ударів по авіабазах ворога: 5 по об'єктах на Кримському півострові, 35 атак по цілях на території рф...

Росіяни спробували спростувати удар ГУР по аеродрому "Оленья"

Дуже цікаво розвивається історія після удару ГУР Міноборони по аеродрому "Оленья" в Мурманській області. Росіяни спробували спростувати цю історію...

Як олігарху Жеваго наклали арештів на 46 млрд грн

Знайшов фантастично цікаву ухвалу Господарського суду міста Києва від 17 липня про арешт коштів в розмірі майже 46 млрд гривень. Для ознайомлення з повним текстом – клікайте тут...