30 червня 2024, 11:47

До 2-ї річниці звільнення острова Зміїний

Рівно два роки тому – 30 червня 2022 року – український десант висадився на захоплений російською окупаційною армією острів Зміїний. Загалом, згадана спецоперація тривала до 4 липня, коли там було піднято прапор України.

Ключове, звільнення острова Зміїний – відкрило можливість для проведення успішних операцій в Чорному морі. Без повернення контролю над Зміїним знешкодження чорноморського флоту в Криму було б неможливим.

Операція зі звільнення острова була спланована ГУР Міноборони та реалізована за підтримки інших підрозділів Сил безпеки і оборони України. Зокрема, у спецоперації брали участь наступні підрозділи: ЦСО "А" СБУ (так звана "Альфа"), Сили спеціальних операцій ЗСУ, Військово-морських сил, Армійської авіації командування Сухопутних військ, авіації Повітряних сил, Державної прикордонної служби України.

Уявіть собі яка мала бути координація під час планування і подальшої реалізації.

Сьогодні ж ми маємо вшанувати та згадати всіх учасників боїв за Зміїний. Воїнів України, бійців ГУР Міноборони, СБУ та ЗСУ, які загинули в ході операції. Честь!

Звільнення крихітного острова в Чорному морі, а згодом і "вишок Бойка", мало стратегічне значення в умовах російсько-української війни.

Перш за все, зменшення розвідувальних спроможностей ворога у напрямку Одеси та загалом в акваторії Чорного моря поруч з береговою лінією України.

Захопивши Зміїний, ворог відразу стягнув туди значні сили. Кораблі, системи ППО середньої та малої дії, засоби радіоелектронної боротьби й розвідки, а в повітрі була постійна присутність російської авіації.

На так званих "вишках Бойка" ворог розмістив станції РЛС та акустичні станції, а острів Зміїний, в свою чергу, використовувався росіянами для контролю українських судноплавних шляхів та українських портів, зокрема і в Одесі.

Без звільнення острову Зміїного будь-яка наша активність в межах берегової зони та в Одесі моментально б виявлялась. В тому числі – робота української ППО.

Крім того, ми не знаємо, звідки саме бійці ГУР запускають легендарні "Магури", які вже знищили не одну одиницю чорноморського флоту, але без звільнення Зміїного їх наближення до берегів Криму з високою ймовірністю було б просто нереальною задачею.

Ворог міг би виявляти та перехоплювати наші дрони "по дорозі" до півострова.

По-друге, створення зернового коридору також була ціллю під час реалізації вищезгаданої спецоперації.

З перших днів окупанти перекинули на Зміїний системи залпового вогню для контролю проходу судноплавства, а також гирла річки Дунай. Лише знешкодивши цю загрозу, Україна зуміла відновити судноплавство.

Звільнення острова від російських окупаційних сил було прямо пов'язане зі створенням безпечного морського шляху для експорту українського продовольства.

Втративши Зміїний, росія втратила можливість погрожувати українським суднам в цій зоні.

По-третє, зрив планів ворога щодо висадки десанту в Одесі.

Не секрет, що росія планувала використати Зміїний як плацдарм для підготовки висадки ворожого десанту в Одеській області. Туди стягувалась техніка, сили і засоби противника, однак рф просто не встигла реалізувати цей задум.

Між тим, російська пропаганда досі намагається "подати" відхід з острова Зміїний як черговий "жест доброї волі". Ніби ця локація не мала жодного значення для росії. Але це не так. Це була і залишається відвертою брехнею.

Будь-які "жести доброї волі" російської федерації – результат успішних, героїчних дій Сил безпеки та оборони України. Окупантів вибили з острова, і це змінило розклад сил в акваторії Чорного моря.

Спланувавши спецоперацію зі звільнення Зміїного, ГУР МО упередило можливий напад росії на Одеську область та накопичення противником засобів ураження на Зміїному.

Як наслідок, дії на випередження в умовах, коли йдеться про переважаючого противника, завжди ефективніші, ніж реактивні дії. Це та царина, в якій ГУР Міноборони спеціалізується і показує реальний результат.

Дякуємо всім підрозділам, що долучилися до звільнення вкрай важливого в стратегічному плані плацдарму. Плацдарму, який потроху привідкрив нам можливості в найближчому майбутньому звільнити весь Кримський півострів.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Тест для ВККС: чи притягнуть до відповідальності суддю Босого?

У березні цього року вже описував ситуацію, як глава Господарського суду міста Києва Вадим Босий (не) випадково допомагав олігарху Ігорю Коломойському об'єднувати справи у позовах щодо державного ПриватБанку...

Скільки разів уражено російські авіабази з початку 2024 року?

Дуже цікаву статистику опублікували аналітики Molfar-agency щодо кількості ударів по російським авіабазам з початку поточного року. За їхніми підрахунками, упродовж 8 місяців 2024 року українські оборонці здійснили 40 ефективних ударів по авіабазах ворога: 5 по об'єктах на Кримському півострові, 35 атак по цілях на території рф...

Росіяни спробували спростувати удар ГУР по аеродрому "Оленья"

Дуже цікаво розвивається історія після удару ГУР Міноборони по аеродрому "Оленья" в Мурманській області. Росіяни спробували спростувати цю історію...

Як олігарху Жеваго наклали арештів на 46 млрд грн

Знайшов фантастично цікаву ухвалу Господарського суду міста Києва від 17 липня про арешт коштів в розмірі майже 46 млрд гривень. Для ознайомлення з повним текстом – клікайте тут...

Щодо терористичної атаки рф 8 липня

Перш за все, чергова спланована атака по цивільним об'єктам, один з яких – київська дитяча лікарня "Охматдит". Це поза межами розуміння і немає тому прощення...

Суд поновлює розгляд справи Коломойського проти ПриватБанку щодо НЗФ

Сьогодні, 2 липня, Північний апеляційний господарський суд має відновити розгляд резонансної справи за позовом Нікопольського заводу феросплавів [читайте не "НЗФ", а "Коломойського та інших олігархів" – автор] проти ПриватБанку...