9 липня 2024, 19:32

Щодо терористичної атаки рф 8 липня

Перш за все, чергова спланована атака по цивільним об'єктам, один з яких – київська дитяча лікарня "Охматдит". Це поза межами розуміння і немає тому прощення. Однак, давайте проаналізуємо загальні тренди і тенденції в контексті терористичної атаки рф 8 липня 2024 року.

Зокрема, протягом доби російська пропаганда "закинула" в інформаційний простір України та західних держав понад 10 різних версій щодо ракетного удару по дитячій лікарні "Охматдит". Країна-агресор цинічно працює над тим, щоб з одного боку звинуватити Україну, а з іншого – посіяти паніку.

Упродовж доби після того, як російська федерація завдала ракетного удару по найбільшій в Україні дитячій лікарні "Охматдит", спостерігається суттєвий сплеск активності російських каналів пропаганди – як в межах України, так і в державах Європи.

Що зовсім не дивно, ворог діє системно, послідовно, як наслідок – це наводить на висновки: в кремлі заздалегідь готувалися до проведення багаторівневих інформаційних заходів після ракетних ударів 8 липня.

На це вказує синхронізована у часі активність проросійських каналів комунікації в різних країнах. Версії поширюються різними мовами. Активність російських ботів під дописами незалежних OSINT-аналітиків, які доводять застосування саме російської ракети Х-101 під час ракетного удару по "Охматдиту", вкрай висока.

Усі ці заходи вказують на заздалегідь сплановану інформаційну кампанію з боку держави-терориста.

Водночас цілі, для досягнення яких ворог проводить вище названі інформаційні заходи в Україні та за кордоном, – дещо різняться. Залежно від аудиторії. Зазначаємо де і які зафіксовано тренди.

На українську аудиторію росія здебільшого транслює:

• поширення паніки,

• залякування тим, що подібні звірські удари будуть повторюватися,

• беззахисність української ППО,

• заклики до примирення,

• звинувачення української влади в умисній провокації, щоб використати цей удар як політичний аргумент під час саміту НАТО,

• розчарування в підтримці західних партнерів.

На міжнародну аудиторію:

• звинувачення України в свідомому ударі по "Охматдиту" із західної зброї для "випрошування" більшої допомоги у партнерів;

• непрофесійність української армії та помилку українських сил ППО;

• політичну змову і підрив дитячої лікарні зсередини шляхом попереднього закладання спецслужбами вибухівки;

• розміщення військових у будівлі "Охматдит", ніби Україна прикривається дітьми та цивільними для розташування "військових баз" в лікарнях, школах і тд.

Окремо, росія працює над підтримкою атмосфери страху та паніки на фоні масованих, кровопролитних ударів.

Яскравим прикладом є інформація, яка поширилась мережею ввечері 8 липня – щодо отруєння на місці розбору завалів лікарні "Охматдит" пляшок з водою, яку принесли волонтери.

Станом на 9 липня Національна поліція міста Києва спростувала інформацію щодо звернення працівників поліції за допомогою медиків через отруєння водою. Сам факт наявності такої води на місці трагедії перевіряється.

Відверто російські канали поширення пропаганди та проросійські, що мімікрують під українські канали комунікації, досить швидко підхопили цей інфопривід. Акцент було зроблено на атмосферу недовіри, небезпеки, паніки.

Другою хвилею було запущено наратив, що отруєння людей – чергова диверсія української влади для створення ще більш "гнітючої, моторошної картинки" для західних партнерів напередодні саміту НАТО.

Що з цими версіями не так:

Перше. Впливові OSINT-спільнот, міжнародні аналітики та установи в один голос заявляють про те, що удар по дитячій лікарні "Охматдит" було здійснено російською ракетою Х-101. Цю інформацію офіційно підтвердили представники Військово-повітряних сил України, Генштаб, СБУ.

Друге. Існують неспростовні речові докази. На місці трагедії після удару по "Охматдиту" співробітники СБУ виявили уламок двигуна крилатої ракети ворога Х-101, уламок механізму розкриття крил ракети Х-101, уламок блоку постановки завад, середню частину корпусу, обтікач хвостового відсіку і уламок гідроблоку крилатої ракети Х-101.

Третє. Такі міжнародно визнані аналітичні видання, впливові особи і OSINT-спільноти як Інститут вивчення війни, фахівці з балістики з BBC Verify, міжнародна OSINT-спільнота Tatarigami, німецьке видання Bild (військовий оглядач Юліан Рьопке), президент Чехії та генерал у відставці Петер Павел, екскомандувач армії США в Європі Бен Ходжес, воєнний оглядач Status-6 – одноголосно заявляють про російський удар по "Охматдиту" ракетою Х-101. Такі висновки зокрема зроблено на основі відеофрагментів удару, які потрапили у відкритий доступ.

Четверте. Версії російської сторони плутаються, неоднозначні. Деякі російські воєнкори визнають завдання удару по "Охматдиту" Х-101, наближені до російського Міноборони канали заявили про використання системи Patriot ніби українською стороною для удару по лікарні. Пізніше представниця МЗС рф Марія Захарова заявила про застосування ракет ЗРК NASAMS. Речник кремля Дмитро Пєсков вжив дивне формулювання про "антиракету".

Звісно, що жодного фактичного доказу росія надати не здатна.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Тест для ВККС: чи притягнуть до відповідальності суддю Босого?

У березні цього року вже описував ситуацію, як глава Господарського суду міста Києва Вадим Босий (не) випадково допомагав олігарху Ігорю Коломойському об'єднувати справи у позовах щодо державного ПриватБанку...

Скільки разів уражено російські авіабази з початку 2024 року?

Дуже цікаву статистику опублікували аналітики Molfar-agency щодо кількості ударів по російським авіабазам з початку поточного року. За їхніми підрахунками, упродовж 8 місяців 2024 року українські оборонці здійснили 40 ефективних ударів по авіабазах ворога: 5 по об'єктах на Кримському півострові, 35 атак по цілях на території рф...

Росіяни спробували спростувати удар ГУР по аеродрому "Оленья"

Дуже цікаво розвивається історія після удару ГУР Міноборони по аеродрому "Оленья" в Мурманській області. Росіяни спробували спростувати цю історію...

Як олігарху Жеваго наклали арештів на 46 млрд грн

Знайшов фантастично цікаву ухвалу Господарського суду міста Києва від 17 липня про арешт коштів в розмірі майже 46 млрд гривень. Для ознайомлення з повним текстом – клікайте тут...

Щодо терористичної атаки рф 8 липня

Перш за все, чергова спланована атака по цивільним об'єктам, один з яких – київська дитяча лікарня "Охматдит". Це поза межами розуміння і немає тому прощення...

Суд поновлює розгляд справи Коломойського проти ПриватБанку щодо НЗФ

Сьогодні, 2 липня, Північний апеляційний господарський суд має відновити розгляд резонансної справи за позовом Нікопольського заводу феросплавів [читайте не "НЗФ", а "Коломойського та інших олігархів" – автор] проти ПриватБанку...