22 листопада 2012, 17:00

Політичний цирк: кнопкодави попалися на своїх звичках

Це справді не жарт. Закон про регламент в чинній редакції може не дозволити Компартії створити свою фракцію у новій Раді.

Якщо комуністи не створять фракції, вони не зможуть брати участь у розподілі посад. Крім того, вони не зможуть виступати з трибуни в 90% випадків, коли парламент розглядає питання за скороченою процедурою.

Читаємо статтю 58 чинного регламенту:

"Депутатські фракції формуються із числа народних депутатів, обраних за виборчими списками політичних партій та народних депутатів, які були висунуті політичною партією в одномандатних округах. При формуванні депутатської фракції до її складу також за умови додержання засад діяльності такої фракції можуть увійти народні депутати, обрані в одномандатних округах, які реєструвалися кандидатами у народні депутати шляхом самовисування".

Регламент можна трактувати таким чином, що для формування своєї фракції політична сила має відповідати двом умовам.

Перша - щоб у неї були депутати, обрані за списком (тобто щоб партія подолала 5-відсотковий бар'єр).

Друга - щоб у неї були депутати, обрані в мажоритарних округах від цієї партії.

У комуністів немає жодного депутата-висуванця КПУ, обраного за округом. Навіть Оксана Калетник не зможе допомогти Компартії, тому що вона хоч і мажоритарниця, але комуністи її не висували. Вона – самовисуванка.

Найабсурдніше, що регламентна норма у такій редакції 6 листопада 2012 року, тобто вже після виборів, була запропонована "з голосу" комуністом Адамом Мартинюком – і проголосована фракцією КПУ в повному складі!

Не вірите? Подивіться у стенограмі.

Після чого регламент в новій редакції був підписаний президентом Януковичем. Тоді всі були зайняті підрахунком голосів на спірних округах. Тому мало хто звернув увагу на нову садомазохістичну законотворчість комуністів та регіоналів.Водночас запропоновану Мартинюком і підписану Януковичем 58 статтю регламенту можна трактувати інакше.

Так, що для створення фракції потрібно, щоб партія відповідала хоча би одній з двох умов – або мала "народних депутатів, обраних за виборчими списками політичних партій". Або мала "народних депутатів, які були висунуті політичною партією в одномандатних округах".

В такому разі комуністи, звичайно, зможуть сформувати свою фракцію – як таку, що відповідає першій умові. У них за списком зайшло 32 депутати.

Але, якщо парламент погодиться на таке трактування регламенту, то ламається вся гра регіоналів – свою фракцію зможуть сформувати також Народна партія Литвина і партія "Єдиний центр" Балоги.

Бо ці дві партії відповідають другій вимозі – вони мають "народних депутатів, які були висунуті політичною партією в одномандатних округах".

Так, Народна партія провела в парламент за округам двох депутатів, Литвина і Гриневецького. "Єдиний центр" – трьох депутатів, Віктора Балогу, Павла Балогу і Василя Петьовку.

Але регіонали в жодному разі не можуть погодитися на формування таких дрібних фракцій Литвина і Балоги.

Бо в такому разі ламається вся гра влади по збиранню до Партії регіонів депутатів-самовисуванців, які насправді мріють зібратися в групи і почати торгуватися за посади та бюджетні потоки.

Якщо буде дозволено сформувати фракцію з трьох депутатів, то це означає, що депутатські групи самовисуванців також зможуть збиратися з трьох осіб. Адже в регламенті записано – депутатська група за чисельністю має бути не менше, ніж найменша фракція.

І наступного ранку після проголошення фракції Литвина в складі двох осіб будуть проголошені депутатські групи Порошенка, Єремеєва, Жевага, Палиці, Жванії тощо. Які почнуть вимагати доступу до бюджету і посад, до яких так солодко присмокталася Сім'я та "донецькі".

Таким чином, звичка не читати закони перед голосуванням зіграли з "кнопкодавами" злий жарт.

Вони за командою Чечетова схвалили абсурдні норми регламенту. І тепер регіонали на останньому засіданні чинного парламенту мають аврально переголосувати за зміни до регламенту, щоб дозволити КПУ створити свою фракцію – але не дозволяти цього Литвину і Балозі.

Треба запам'ятати цей момент на наступному сесійному тижні, коли вони будуть виправляти свій же регламент. Регіонали з комуністами виглядатимуть там повним посміховиськом. За перегляд таких номерів варто починати брати гроші.

powered by lun.ua

Манафорт, украинский след и победа Трампа. Новые подробности

14 августа исполняется три года с момента, когда история черной бухгалтерии Партии регионов переросла в проблемы Пола Манафорта. Жарким дней в разгар предвыборной кампании в США, 14 августа 2016 года в газете Нью-Йорк Таймс вышла сенсационная статья журналиста Эндрю Кремера: фамилия главы избирательной кампании Трампа Пола Манафорта значится в записях нелегальных платежей черной бухгалтерии Партии регионов...

Мой ответ Луценко

Генпрокурор Юрий Луценко собрал брифинг, где начал отнекиваться от того, что цепляется за власть. Он также начал рассказывать, что я очень обидел частного адвоката Трампа Рудольфа Джулиани (не понятно, чем)...

''Американские горки'' Луценко. Украину втянули в предвыборную войну. Документ

Новые подробности той игры, которую устроили генпрокурор Юрий Луценко и частный адвокат президента США Дональда Трампа Рудольф Джулиани. Они выстроили целую конспирологическую историю вокруг экс-вице-президента США Джозефа Байдена и экс-министра экологии Николая Злочевского, в результате чего кандидат от республиканцев должен был заполучить компромат на конкурента, а Луценко – получить рычаг для сохранения за собой должности...

Луценко кинув Україну під танки війни в Американській політиці

Усе своє життя, спочатку в журналістиці, а потім у політиці, я присвятив боротьбі з корупцією. Я за це отримував міжнародні нагороди та кримінальні справи, але не зраджував цим принципам...

''Кульгава качка'' Петро Порошенко: врятувати Медведчука та Ахметова

У Америці є спеціальний термін Lame Duck, тобто "кульгава качка". Це президент в ситуації, коли його наступник вже обраний на посаду, а сам він не має повної легітимності та добуває свої дні...

Бананова республіка Петра Порошенка

Днями у Вінниці відвідав ультрасучасний завод Kness. Він виготовляє панелі для сонячної енергетики. Понад 10 мільйонів доларів інвестицій. Півтори тисячі робочих місць...