Сергій Лещенко Журналіст "Української правди"

Політичний цирк: кнопкодави попалися на своїх звичках

22 листопада 2012, 17:00

Це справді не жарт. Закон про регламент в чинній редакції може не дозволити Компартії створити свою фракцію у новій Раді.

Якщо комуністи не створять фракції, вони не зможуть брати участь у розподілі посад. Крім того, вони не зможуть виступати з трибуни в 90% випадків, коли парламент розглядає питання за скороченою процедурою.

Читаємо статтю 58 чинного регламенту:

"Депутатські фракції формуються із числа народних депутатів, обраних за виборчими списками політичних партій та народних депутатів, які були висунуті політичною партією в одномандатних округах. При формуванні депутатської фракції до її складу також за умови додержання засад діяльності такої фракції можуть увійти народні депутати, обрані в одномандатних округах, які реєструвалися кандидатами у народні депутати шляхом самовисування".

Регламент можна трактувати таким чином, що для формування своєї фракції політична сила має відповідати двом умовам.

Перша - щоб у неї були депутати, обрані за списком (тобто щоб партія подолала 5-відсотковий бар'єр).

Друга - щоб у неї були депутати, обрані в мажоритарних округах від цієї партії.

У комуністів немає жодного депутата-висуванця КПУ, обраного за округом. Навіть Оксана Калетник не зможе допомогти Компартії, тому що вона хоч і мажоритарниця, але комуністи її не висували. Вона – самовисуванка.

Найабсурдніше, що регламентна норма у такій редакції 6 листопада 2012 року, тобто вже після виборів, була запропонована "з голосу" комуністом Адамом Мартинюком – і проголосована фракцією КПУ в повному складі!

Не вірите? Подивіться у стенограмі.

Після чого регламент в новій редакції був підписаний президентом Януковичем. Тоді всі були зайняті підрахунком голосів на спірних округах. Тому мало хто звернув увагу на нову садомазохістичну законотворчість комуністів та регіоналів.Водночас запропоновану Мартинюком і підписану Януковичем 58 статтю регламенту можна трактувати інакше.

Так, що для створення фракції потрібно, щоб партія відповідала хоча би одній з двох умов – або мала "народних депутатів, обраних за виборчими списками політичних партій". Або мала "народних депутатів, які були висунуті політичною партією в одномандатних округах".

В такому разі комуністи, звичайно, зможуть сформувати свою фракцію – як таку, що відповідає першій умові. У них за списком зайшло 32 депутати.

Але, якщо парламент погодиться на таке трактування регламенту, то ламається вся гра регіоналів – свою фракцію зможуть сформувати також Народна партія Литвина і партія "Єдиний центр" Балоги.

Бо ці дві партії відповідають другій вимозі – вони мають "народних депутатів, які були висунуті політичною партією в одномандатних округах".

Так, Народна партія провела в парламент за округам двох депутатів, Литвина і Гриневецького. "Єдиний центр" – трьох депутатів, Віктора Балогу, Павла Балогу і Василя Петьовку.

Але регіонали в жодному разі не можуть погодитися на формування таких дрібних фракцій Литвина і Балоги.

Бо в такому разі ламається вся гра влади по збиранню до Партії регіонів депутатів-самовисуванців, які насправді мріють зібратися в групи і почати торгуватися за посади та бюджетні потоки.

Якщо буде дозволено сформувати фракцію з трьох депутатів, то це означає, що депутатські групи самовисуванців також зможуть збиратися з трьох осіб. Адже в регламенті записано – депутатська група за чисельністю має бути не менше, ніж найменша фракція.

І наступного ранку після проголошення фракції Литвина в складі двох осіб будуть проголошені депутатські групи Порошенка, Єремеєва, Жевага, Палиці, Жванії тощо. Які почнуть вимагати доступу до бюджету і посад, до яких так солодко присмокталася Сім'я та "донецькі".

Таким чином, звичка не читати закони перед голосуванням зіграли з "кнопкодавами" злий жарт.

Вони за командою Чечетова схвалили абсурдні норми регламенту. І тепер регіонали на останньому засіданні чинного парламенту мають аврально переголосувати за зміни до регламенту, щоб дозволити КПУ створити свою фракцію – але не дозволяти цього Литвину і Балозі.

Треба запам'ятати цей момент на наступному сесійному тижні, коли вони будуть виправляти свій же регламент. Регіонали з комуністами виглядатимуть там повним посміховиськом. За перегляд таких номерів варто починати брати гроші.

Коментарі — 106
ericcantona _ 23.11.2012 11:29
IP: 193.93.102.---
Согласен с Глебом и Pepto. А тролль – это тот, кто пытается придраться к формулировкам, даже если это противоречит здравому смыслу.
Борисович _ 23.11.2012 02:10
IP: 94.248.28.---
Продаю запятую. Недорого.

В части 1 статьи 58 Регламента ВР Украины кто-то "забыл" поставить запятую между словами "партiй" и союзом "та". Если бы запятая там была бы поставлена по правилу украинского правописания, она бы выделяла в предложении деепричастный оборот "обраних за виборчими списками політичних партій", но её "случайное" отсутствие вынудит ВСЕХ переголосовать эту норму по причине того, что отсутствующая запятая позволяет трактовать эту норму Регламента так:
фракции формируются из нардепов, избранных по спискам И политсил, И по спискам нардепов-партийцев.

Очевидно, что нардепов, избранных по спискам нардепов-партийцев, не существует в природе, что создаёт проблемы для создания фракции Партии Регионов, поэтому отсутствующая запятая и станет причиной изменения редакции данной нормы Регламента ВР.

Кстати, КС Украины тут ничем не поможет, т.к. запятой нет, и вопрос её наличия относится к внутренней компетенции ВР Украины.
Serg Ivanov _ 23.11.2012 00:47
IP: 37.52.79.---
3tter:
Serg Ivanov:
3tter:
Щоби брати-акробати Лєщенко-Наєм критикнули, не дай Бо, дійсних ляльководів в Україні = ахмєтових, каломойських, фірташів, боголюбових...Боронь Боже – блазні.
та ні тут звичайний острах за своє життя, 40 млрд грн це третина бюджету україни і ці гроші були виведені Юлією Тимошенко з держбюджета і передані приватним банкам, а потім зникли з цих банків в не відомому напрямку, мабуть Януковичу теж цікаво де ті 40 млрд ділись (цікаво звичайно в тому сенсі щоб собі заьрати а не в бюджет повернути), тому і тримає Тимошенко в тюрьмі, а вона як партизанка не колется;)
Вася! Тимошенкові МОЖЛИВІ оборудки НІЩО перед звитягами перерахованих злодюг, що і зараз функціонують, тримайте себе у руках, спробуйте обійтися без дурного флуду.
Ой не скажи, Тимошенко відкусила вееееликий кусень, ці гризуть почучуть НИКТО из них ничего не реформировал абсолютно, думаю тільки Свобода зможе щось поміняти
ukrru _ 22.11.2012 23:28
IP: 46.202.13.---
SIM9:
Крючкотворство политиков уже и журналистам закрутило мозги.

Имхо данная норма устанавливает ТОЛЬКО то, что в составе фракции могут быть как списочники, так и мажоритарщики. ТОЧКА.

НИКАКИХ ТРЕБОВАНИЙ данная норма не содержит в принципе. Но рыгам с их КС, конечно, виднее))).
Похоже да.
Данная норма просто говорит, что фракции формируются не с журналистов, шахтеров, препринимателей и прочих. Эти все арбайтен. А с шановних депутатов. Или мажоров, или списочников.
Elis _ 22.11.2012 22:41
IP: 37.52.240.---
З усіх ригів разом із комуністами взагалі потрібно брати чималі гроші за все. Усі, хто їх обслуговують, мають терміново переглянути свій прейскурантр у бік збільшення тарифів на ВСЕ. За будь-яку дрібницю, за будь-яку послугу, за кожне собаче слово "ГАВ" – штука баксів і не менше, адже кожен із них пограбував усіх нас на мільярди, а тому не обідніють, якщо трохи розкошеляться. У них ще багато залишиться для наступної експроприації. А те, що вона неминуча, немає жодних сумнівів. Питання лиш у тому – КОЛИ?
Elis _ 22.11.2012 22:39
IP: 37.52.240.---
З усіх ригів разом із комуністами взагалі потрібно брати чималі гроші за все. Усі, хто їх обслуговують, мають терміново переглянути свій прейскурантр у бік збільшення тарифів на ВСЕ. За будь-яку дрібницю, за будь-яку послугу, за кожне собаче слово "ГАВ" – штука баксів і не менше, адже кожен із них пограбував усіх нас на мільярди, а тому не обідніють, якщо трохи розкошеляться. У них ще багато залишиться для наступної експоприації. А те, що вона неминуча, немає жодних сумнівів. Питання лиш у тому – КОЛИ?
dioxide _ 22.11.2012 22:22
IP: 178.216.122.---
Поразительно, как убедительно некоторые комментаторы прикидываются идиотами. Почти как самые яркие представители ПР.:)
Ninorov _ 22.11.2012 22:13
IP: 82.144.216.---
Seraficus:
А хіба таке їм вперше? Згадайте як вони туди-сюди пересовували перехід на літній/зимовий час.
Кто бы что ни говорил, а меня сейчас радует тот факт, что мы на два часа (а не на час, как раньше) ближе к Европе, чем Россия! С Днём Свободы!!!
La Rossa _ 22.11.2012 22:12
IP: 93.74.246.---
Взагалі не розумію цей переполох...
Як трактувати "і" чи "або"... блін – от проблему знайшли...
Законодавче буквоїдство.
Там дійсно толком важко зрозуміти однозначно ту умову створення фракції.
Петро щось придумає.
Навіщо ригам не давать фракцію комунякам? Щоб домовлятись з кожним по одинці?

PS краще б, Cергію, написали про сьогоднішній демарш ВО "Cвободи" у відповідь на регіанальні стенання про неможливість голосування в Парламенті чужими картками.
Ninorov _ 22.11.2012 22:10
IP: 82.144.216.---
Кстати, неделю назад в Сети появилась инфа, что три оппозиционные фракции планировали создать единую мега-фракцию. Поскольку тема не нашла развития, это была либо – утка, либо пробный контр-пропагандистский камень...
Дискуссии о регламенте, конечно, важны, но если вы вспомните как у нас в несколько элементарных ходов поменяли Конституцию и отменили политреформу, вернувшиь к президентской модели гос.управления, вы согласитесь, что переиграть всё будет не сложно...К тому же, в свете экономических потрясений в мире и неуступчивости России в цене на газ да еще с надеждой ПР выграть очередную президентскую кампанию (С Януковичем или без него), думаю, что правящая партия пойдёт на определённый либерализм в деле создания фракций, хотя бы для того, что бы разделить часть ответсвенности "за временные трудности архи-сложного периода" с союзниками, явными или периодически фрондирующими своим особым мнением...
gen-lviv _ 22.11.2012 21:54
IP: 93.178.245.---
Gleb 78:
Значит фракции КПУ по-любому быть" --- (так воно і буде без усіляких змі до регламенту)

и всё остальное, о чем Вы писали (Балоги, Литвины и т.д.) – неактуально -- (а ці увійдуть у фракцію ПР також на "законних" підставах.)
dioxide _ 22.11.2012 21:40
IP: 178.216.122.---
Gleb 78:Значит фракции КПУ по-любому быть и всё остальное, о чем Вы писали (Балоги, Литвины и т.д.) – неактуально.
Как раз именно это и актуально.:) При помощи именно этой нормы ПР пытается не позволить "Балогам Литыиным ит.д." создавать фракцию. Но если следовать ей, то у КПУ фракции тоже не будет. Коллизия именно в этом.
trustme _ 22.11.2012 21:35
IP: 93.79.49.---
Щодо посміховиська читайте закон про мови підписаний президентом. Там усюди замість статті 7 частина 3 написано стаття 8 частина 3. В результаті закон не можна виконати, тому що умова виконання написана в статті 7 частина 3.
Все інше це просто дрібниці вже.
І взагалі якось уже не смішно.
gen-lviv _ 22.11.2012 21:31
IP: 93.178.245.---
kvp1940:
Дякую.
Та ні, неодноразово дивився мультик для школярів... Не памятаю назви, але фразу запамятав:
- казіть нєльзя поміловать -.
Я не є юристом, але в реченні автора, що я зацитував і зацитованим мною висновком автора є суттєва різниця, принаймі, на мій погляд.
Serg Ivanov _ 22.11.2012 21:27
IP: 37.52.79.---
3tter:
Щоби брати-акробати Лєщенко-Наєм критикнули, не дай Бо, дійсних ляльководів в Україні = ахмєтових, каломойських, фірташів, боголюбових...Боронь Боже – блазні.
та ні тут звичайний острах за своє життя, 40 млрд грн це третина бюджету україни і ці гроші були виведені Юлією Тимошенко з держбюджета і передані приватним банкам, а потім зникли з цих банків в не відомому напрямку, мабуть Януковичу теж цікаво де ті 40 млрд ділись (цікаво звичайно в тому сенсі щоб собі заьрати а не в бюджет повернути), тому і тримає Тимошенко в тюрьмі, а вона як партизанка не колется;)
kvp1940 _ 22.11.2012 21:18
IP: 93.74.33.---
gen-lviv

Ось і Ви пане! Генами, начебто, зі Львова, а теж шукаєте логіку в діях цих горе-юристів з ПР, чи не найкращим взірцем яких є пан Макеєнко – голова,вибачте, на слові безголова Комітету з питань Регламенту.
Та у них ніщо ні з чим не узгоджується: а Ви шукаєте узгодженості однини і множини в їхніх опусах!

Скоро робят, слепых родят, тільки й це про цих горе-законодавців і можна сказати
Serg Ivanov _ 22.11.2012 21:15
IP: 37.52.79.---
"Временный администратор банка "Киев" перед смертью почти разобрался, куда ушли деньги"
новина на укрправді
гм... мабуть і справді Сергію не слід вам лізти і розбиратися де ті 40 млрд, що пішли на рефінансування банків, пропали, Юлія Володимировна на розправу скора, згадаймо того ж Щербаня...
Shtephan _ 22.11.2012 21:13
IP: 94.231.187.---
Забагато хитровимахані...
Гайди До Байди _ 22.11.2012 21:12
IP: 91.19.27.---
Bayan

Хрін до м'яса придається та ще з буряками на Різдво з вуджаниною...:)
kvp1940 _ 22.11.2012 21:10
IP: 93.74.33.---
Gleb 78:

всі ці Глєби і Рерto!

Зрозумійте ще раз, дурні з ПР зляпали косо, криво аби живо зміни до Закону. Технічно це було виконано абсолютно непрофесійно, ліва рука не знала, що робить права. Отак вони і економікою керують горе-професіонали.

А Ви, не розібравшись: чи то не вистачає сірої речовини, чи то немає смаку до з'ясування юридичних казусів – мелете всілікі дурниці.

Працюйте сірою речовиною мозку
gen-lviv _ 22.11.2012 21:10
IP: 93.178.245.---
Пане Сергій
Ви даремно підняли цю тему (...хоча, можливо, і ні – маю на увазі "модне слово РЕЙТИНГ ".
Добре прочитайте, що Ви написали:
"...Депутатські фракції формуються із числа народних депутатів, обраних за виборчими списками політичних партій та народних депутатів, які були висунуті політичною партією в одномандатних округах.
В першій частині речення говориться про ПАРТІЇ!, а в другій – про ПАРТІЮ!

Тоді до чого Ваше заключення, що йде нижче?:

"Перша – щоб у неї були депутати, обрані за списком (тобто щоб партія подолала 5-відсотковий бар'єр).

Друга – щоб у неї були депутати, обрані в мажоритарних округах від цієї партії..."

Ви ж розмірковуєте про партію? – хіба НІ???
Bayan _ 22.11.2012 21:08
IP: 95.134.139.---
Гайди До Байди:
Never argue with stupid
people, they will drag you
down to their level and then
beat you with experience.
~Mark Twain

Ніколи переконай дурних
людей, вони потягнуть тебе
додолу до їхнього рівня та тоді
докінчать тобою завдяки досвіду.
~Марк Твайн
...у перекладі від ГдБ
хреновое у тебя знание английского, или украинского, уж не знаю
zuzj _ 22.11.2012 21:02
IP: 194.0.206.---
Alyiy 66:
Цікаво, як ці комьюністи та Риговоняли чечетовци кнопкодави-піяністи будуть переголосовувати свій же нечитаний Закон?
******************************************************************************************************************
А, что тут интересного?
Переголосуют да и всё, – первый раз, что-ли?
Гайди До Байди _ 22.11.2012 21:01
IP: 91.19.27.---
Never argue with stupid
people, they will drag you
down to their level and then
beat you with experience.
~Mark Twain

Ніколи переконай дурних
людей, вони потягнуть тебе
додолу до їхнього рівня та тоді
докінчать тобою завдяки досвіду.
~Марк Твайн
......у перекладі від ГдБ
zuzj _ 22.11.2012 20:57
IP: 194.0.206.---
kvp1940:
вся наша держава при нинішньому та попередніх режимах побудована на невиконанні будь-яких норм та законів. І ми або почнемо вчити всю правлячу мерзоту жити і працювати по-закону, або вони інадалі будуть нас вважати за біомасу
******************************************************************************************************************
Относительно "биомассы", – только и исключительно Тимошенко.
Кроме неё никто из "правлячей мерзоты" никогда, ничего подобного вслух на людях не произносил.
Корупція1096 Україна та Європа916 Aтака Путіна1112 Уряд реформ306 Свобода слова545
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Ярослав Юрчишин

Антикорупційний суд: такий страшний, такий потрібний

14
Олексій Рябчин

Кадрові питання. Хто буде встановлювати нам тарифи?

5
Тетяна Попова

Чому приховується кількість нападів на журналістів?

7
Сергій Лямець

Как Ахметов получит из госбюджета 28 МИЛЛИАРДОВ! Продолжение утренней темы о погашении долгов ОРДЛО за электроэнергию

9
Мустафа Найем

Радикальная партия Рината Ахметова защищает коррупционеров, контрабандистов и мошенников

18
Юрій Мірошниченко

Обов'язок держави – належне забезпечення мінімальних умов тримання ув'язнених та адаптації їх після звільнення

4
Сергій Лямець

Порошенко спонсирует террористические государства ДНР и ЛНР

34
Сергій Дацюк

КУДИ ПРЯМУЄ ЄВРОПА?

39
Віктор Уколов

Якби війна у Києві таки почалась...

Сергій Лямець

Гонтарева ушла. Порошенко остался. Пару слов в добрый путь best banker'у

10
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter   Вконтакте