Сергій Лещенко

Політичний цирк: кнопкодави попалися на своїх звичках

22 листопада 2012, 17:00

Це справді не жарт. Закон про регламент в чинній редакції може не дозволити Компартії створити свою фракцію у новій Раді.

Якщо комуністи не створять фракції, вони не зможуть брати участь у розподілі посад. Крім того, вони не зможуть виступати з трибуни в 90% випадків, коли парламент розглядає питання за скороченою процедурою.

Читаємо статтю 58 чинного регламенту:

"Депутатські фракції формуються із числа народних депутатів, обраних за виборчими списками політичних партій та народних депутатів, які були висунуті політичною партією в одномандатних округах. При формуванні депутатської фракції до її складу також за умови додержання засад діяльності такої фракції можуть увійти народні депутати, обрані в одномандатних округах, які реєструвалися кандидатами у народні депутати шляхом самовисування".

Регламент можна трактувати таким чином, що для формування своєї фракції політична сила має відповідати двом умовам.

Перша - щоб у неї були депутати, обрані за списком (тобто щоб партія подолала 5-відсотковий бар'єр).

Друга - щоб у неї були депутати, обрані в мажоритарних округах від цієї партії.

У комуністів немає жодного депутата-висуванця КПУ, обраного за округом. Навіть Оксана Калетник не зможе допомогти Компартії, тому що вона хоч і мажоритарниця, але комуністи її не висували. Вона – самовисуванка.

Найабсурдніше, що регламентна норма у такій редакції 6 листопада 2012 року, тобто вже після виборів, була запропонована "з голосу" комуністом Адамом Мартинюком – і проголосована фракцією КПУ в повному складі!

Не вірите? Подивіться у стенограмі.

Після чого регламент в новій редакції був підписаний президентом Януковичем. Тоді всі були зайняті підрахунком голосів на спірних округах. Тому мало хто звернув увагу на нову садомазохістичну законотворчість комуністів та регіоналів.Водночас запропоновану Мартинюком і підписану Януковичем 58 статтю регламенту можна трактувати інакше.

Так, що для створення фракції потрібно, щоб партія відповідала хоча би одній з двох умов – або мала "народних депутатів, обраних за виборчими списками політичних партій". Або мала "народних депутатів, які були висунуті політичною партією в одномандатних округах".

В такому разі комуністи, звичайно, зможуть сформувати свою фракцію – як таку, що відповідає першій умові. У них за списком зайшло 32 депутати.

Але, якщо парламент погодиться на таке трактування регламенту, то ламається вся гра регіоналів – свою фракцію зможуть сформувати також Народна партія Литвина і партія "Єдиний центр" Балоги.

Бо ці дві партії відповідають другій вимозі – вони мають "народних депутатів, які були висунуті політичною партією в одномандатних округах".

Так, Народна партія провела в парламент за округам двох депутатів, Литвина і Гриневецького. "Єдиний центр" – трьох депутатів, Віктора Балогу, Павла Балогу і Василя Петьовку.

Але регіонали в жодному разі не можуть погодитися на формування таких дрібних фракцій Литвина і Балоги.

Бо в такому разі ламається вся гра влади по збиранню до Партії регіонів депутатів-самовисуванців, які насправді мріють зібратися в групи і почати торгуватися за посади та бюджетні потоки.

Якщо буде дозволено сформувати фракцію з трьох депутатів, то це означає, що депутатські групи самовисуванців також зможуть збиратися з трьох осіб. Адже в регламенті записано – депутатська група за чисельністю має бути не менше, ніж найменша фракція.

І наступного ранку після проголошення фракції Литвина в складі двох осіб будуть проголошені депутатські групи Порошенка, Єремеєва, Жевага, Палиці, Жванії тощо. Які почнуть вимагати доступу до бюджету і посад, до яких так солодко присмокталася Сім'я та "донецькі".

Таким чином, звичка не читати закони перед голосуванням зіграли з "кнопкодавами" злий жарт.

Вони за командою Чечетова схвалили абсурдні норми регламенту. І тепер регіонали на останньому засіданні чинного парламенту мають аврально переголосувати за зміни до регламенту, щоб дозволити КПУ створити свою фракцію – але не дозволяти цього Литвину і Балозі.

Треба запам'ятати цей момент на наступному сесійному тижні, коли вони будуть виправляти свій же регламент. Регіонали з комуністами виглядатимуть там повним посміховиськом. За перегляд таких номерів варто починати брати гроші.

powered by lun.ua
Коментарі — 106
ericcantona _ 23.11.2012 11:29
IP: 193.93.102.---
Согласен с Глебом и Pepto. А тролль – это тот, кто пытается придраться к формулировкам, даже если это противоречит здравому смыслу.
Борисович _ 23.11.2012 02:10
IP: 94.248.28.---
Продаю запятую. Недорого.

В части 1 статьи 58 Регламента ВР Украины кто-то "забыл" поставить запятую между словами "партiй" и союзом "та". Если бы запятая там была бы поставлена по правилу украинского правописания, она бы выделяла в предложении деепричастный оборот "обраних за виборчими списками політичних партій", но её "случайное" отсутствие вынудит ВСЕХ переголосовать эту норму по причине того, что отсутствующая запятая позволяет трактовать эту норму Регламента так:
фракции формируются из нардепов, избранных по спискам И политсил, И по спискам нардепов-партийцев.

Очевидно, что нардепов, избранных по спискам нардепов-партийцев, не существует в природе, что создаёт проблемы для создания фракции Партии Регионов, поэтому отсутствующая запятая и станет причиной изменения редакции данной нормы Регламента ВР.

Кстати, КС Украины тут ничем не поможет, т.к. запятой нет, и вопрос её наличия относится к внутренней компетенции ВР Украины.
Serg Ivanov _ 23.11.2012 00:47
IP: 37.52.79.---
3tter:
Serg Ivanov:
3tter:
Щоби брати-акробати Лєщенко-Наєм критикнули, не дай Бо, дійсних ляльководів в Україні = ахмєтових, каломойських, фірташів, боголюбових...Боронь Боже – блазні.
та ні тут звичайний острах за своє життя, 40 млрд грн це третина бюджету україни і ці гроші були виведені Юлією Тимошенко з держбюджета і передані приватним банкам, а потім зникли з цих банків в не відомому напрямку, мабуть Януковичу теж цікаво де ті 40 млрд ділись (цікаво звичайно в тому сенсі щоб собі заьрати а не в бюджет повернути), тому і тримає Тимошенко в тюрьмі, а вона як партизанка не колется;)
Вася! Тимошенкові МОЖЛИВІ оборудки НІЩО перед звитягами перерахованих злодюг, що і зараз функціонують, тримайте себе у руках, спробуйте обійтися без дурного флуду.
Ой не скажи, Тимошенко відкусила вееееликий кусень, ці гризуть почучуть НИКТО из них ничего не реформировал абсолютно, думаю тільки Свобода зможе щось поміняти
ukrru _ 22.11.2012 23:28
IP: 46.202.13.---
SIM9:
Крючкотворство политиков уже и журналистам закрутило мозги.

Имхо данная норма устанавливает ТОЛЬКО то, что в составе фракции могут быть как списочники, так и мажоритарщики. ТОЧКА.

НИКАКИХ ТРЕБОВАНИЙ данная норма не содержит в принципе. Но рыгам с их КС, конечно, виднее))).
Похоже да.
Данная норма просто говорит, что фракции формируются не с журналистов, шахтеров, препринимателей и прочих. Эти все арбайтен. А с шановних депутатов. Или мажоров, или списочников.
Elis _ 22.11.2012 22:41
IP: 37.52.240.---
З усіх ригів разом із комуністами взагалі потрібно брати чималі гроші за все. Усі, хто їх обслуговують, мають терміново переглянути свій прейскурантр у бік збільшення тарифів на ВСЕ. За будь-яку дрібницю, за будь-яку послугу, за кожне собаче слово "ГАВ" – штука баксів і не менше, адже кожен із них пограбував усіх нас на мільярди, а тому не обідніють, якщо трохи розкошеляться. У них ще багато залишиться для наступної експроприації. А те, що вона неминуча, немає жодних сумнівів. Питання лиш у тому – КОЛИ?
Elis _ 22.11.2012 22:39
IP: 37.52.240.---
З усіх ригів разом із комуністами взагалі потрібно брати чималі гроші за все. Усі, хто їх обслуговують, мають терміново переглянути свій прейскурантр у бік збільшення тарифів на ВСЕ. За будь-яку дрібницю, за будь-яку послугу, за кожне собаче слово "ГАВ" – штука баксів і не менше, адже кожен із них пограбував усіх нас на мільярди, а тому не обідніють, якщо трохи розкошеляться. У них ще багато залишиться для наступної експоприації. А те, що вона неминуча, немає жодних сумнівів. Питання лиш у тому – КОЛИ?
dioxide _ 22.11.2012 22:22
IP: 178.216.122.---
Поразительно, как убедительно некоторые комментаторы прикидываются идиотами. Почти как самые яркие представители ПР.:)
Ninorov _ 22.11.2012 22:13
IP: 82.144.216.---
Seraficus:
А хіба таке їм вперше? Згадайте як вони туди-сюди пересовували перехід на літній/зимовий час.
Кто бы что ни говорил, а меня сейчас радует тот факт, что мы на два часа (а не на час, как раньше) ближе к Европе, чем Россия! С Днём Свободы!!!
La Rossa _ 22.11.2012 22:12
IP: 93.74.246.---
Взагалі не розумію цей переполох...
Як трактувати "і" чи "або"... блін – от проблему знайшли...
Законодавче буквоїдство.
Там дійсно толком важко зрозуміти однозначно ту умову створення фракції.
Петро щось придумає.
Навіщо ригам не давать фракцію комунякам? Щоб домовлятись з кожним по одинці?

PS краще б, Cергію, написали про сьогоднішній демарш ВО "Cвободи" у відповідь на регіанальні стенання про неможливість голосування в Парламенті чужими картками.
Ninorov _ 22.11.2012 22:10
IP: 82.144.216.---
Кстати, неделю назад в Сети появилась инфа, что три оппозиционные фракции планировали создать единую мега-фракцию. Поскольку тема не нашла развития, это была либо – утка, либо пробный контр-пропагандистский камень...
Дискуссии о регламенте, конечно, важны, но если вы вспомните как у нас в несколько элементарных ходов поменяли Конституцию и отменили политреформу, вернувшиь к президентской модели гос.управления, вы согласитесь, что переиграть всё будет не сложно...К тому же, в свете экономических потрясений в мире и неуступчивости России в цене на газ да еще с надеждой ПР выграть очередную президентскую кампанию (С Януковичем или без него), думаю, что правящая партия пойдёт на определённый либерализм в деле создания фракций, хотя бы для того, что бы разделить часть ответсвенности "за временные трудности архи-сложного периода" с союзниками, явными или периодически фрондирующими своим особым мнением...
gen-lviv _ 22.11.2012 21:54
IP: 93.178.245.---
Gleb 78:
Значит фракции КПУ по-любому быть" --- (так воно і буде без усіляких змі до регламенту)

и всё остальное, о чем Вы писали (Балоги, Литвины и т.д.) – неактуально -- (а ці увійдуть у фракцію ПР також на "законних" підставах.)
dioxide _ 22.11.2012 21:40
IP: 178.216.122.---
Gleb 78:Значит фракции КПУ по-любому быть и всё остальное, о чем Вы писали (Балоги, Литвины и т.д.) – неактуально.
Как раз именно это и актуально.:) При помощи именно этой нормы ПР пытается не позволить "Балогам Литыиным ит.д." создавать фракцию. Но если следовать ей, то у КПУ фракции тоже не будет. Коллизия именно в этом.
trustme _ 22.11.2012 21:35
IP: 93.79.49.---
Щодо посміховиська читайте закон про мови підписаний президентом. Там усюди замість статті 7 частина 3 написано стаття 8 частина 3. В результаті закон не можна виконати, тому що умова виконання написана в статті 7 частина 3.
Все інше це просто дрібниці вже.
І взагалі якось уже не смішно.
gen-lviv _ 22.11.2012 21:31
IP: 93.178.245.---
kvp1940:
Дякую.
Та ні, неодноразово дивився мультик для школярів... Не памятаю назви, але фразу запамятав:
- казіть нєльзя поміловать -.
Я не є юристом, але в реченні автора, що я зацитував і зацитованим мною висновком автора є суттєва різниця, принаймі, на мій погляд.
Serg Ivanov _ 22.11.2012 21:27
IP: 37.52.79.---
3tter:
Щоби брати-акробати Лєщенко-Наєм критикнули, не дай Бо, дійсних ляльководів в Україні = ахмєтових, каломойських, фірташів, боголюбових...Боронь Боже – блазні.
та ні тут звичайний острах за своє життя, 40 млрд грн це третина бюджету україни і ці гроші були виведені Юлією Тимошенко з держбюджета і передані приватним банкам, а потім зникли з цих банків в не відомому напрямку, мабуть Януковичу теж цікаво де ті 40 млрд ділись (цікаво звичайно в тому сенсі щоб собі заьрати а не в бюджет повернути), тому і тримає Тимошенко в тюрьмі, а вона як партизанка не колется;)
kvp1940 _ 22.11.2012 21:18
IP: 93.74.33.---
gen-lviv

Ось і Ви пане! Генами, начебто, зі Львова, а теж шукаєте логіку в діях цих горе-юристів з ПР, чи не найкращим взірцем яких є пан Макеєнко – голова,вибачте, на слові безголова Комітету з питань Регламенту.
Та у них ніщо ні з чим не узгоджується: а Ви шукаєте узгодженості однини і множини в їхніх опусах!

Скоро робят, слепых родят, тільки й це про цих горе-законодавців і можна сказати
Serg Ivanov _ 22.11.2012 21:15
IP: 37.52.79.---
"Временный администратор банка "Киев" перед смертью почти разобрался, куда ушли деньги"
новина на укрправді
гм... мабуть і справді Сергію не слід вам лізти і розбиратися де ті 40 млрд, що пішли на рефінансування банків, пропали, Юлія Володимировна на розправу скора, згадаймо того ж Щербаня...
Shtephan _ 22.11.2012 21:13
IP: 94.231.187.---
Забагато хитровимахані...
Гайди До Байди _ 22.11.2012 21:12
IP: 91.19.27.---
Bayan

Хрін до м'яса придається та ще з буряками на Різдво з вуджаниною...:)
kvp1940 _ 22.11.2012 21:10
IP: 93.74.33.---
Gleb 78:

всі ці Глєби і Рерto!

Зрозумійте ще раз, дурні з ПР зляпали косо, криво аби живо зміни до Закону. Технічно це було виконано абсолютно непрофесійно, ліва рука не знала, що робить права. Отак вони і економікою керують горе-професіонали.

А Ви, не розібравшись: чи то не вистачає сірої речовини, чи то немає смаку до з'ясування юридичних казусів – мелете всілікі дурниці.

Працюйте сірою речовиною мозку
gen-lviv _ 22.11.2012 21:10
IP: 93.178.245.---
Пане Сергій
Ви даремно підняли цю тему (...хоча, можливо, і ні – маю на увазі "модне слово РЕЙТИНГ ".
Добре прочитайте, що Ви написали:
"...Депутатські фракції формуються із числа народних депутатів, обраних за виборчими списками політичних партій та народних депутатів, які були висунуті політичною партією в одномандатних округах.
В першій частині речення говориться про ПАРТІЇ!, а в другій – про ПАРТІЮ!

Тоді до чого Ваше заключення, що йде нижче?:

"Перша – щоб у неї були депутати, обрані за списком (тобто щоб партія подолала 5-відсотковий бар'єр).

Друга – щоб у неї були депутати, обрані в мажоритарних округах від цієї партії..."

Ви ж розмірковуєте про партію? – хіба НІ???
Bayan _ 22.11.2012 21:08
IP: 95.134.139.---
Гайди До Байди:
Never argue with stupid
people, they will drag you
down to their level and then
beat you with experience.
~Mark Twain

Ніколи переконай дурних
людей, вони потягнуть тебе
додолу до їхнього рівня та тоді
докінчать тобою завдяки досвіду.
~Марк Твайн
...у перекладі від ГдБ
хреновое у тебя знание английского, или украинского, уж не знаю
zuzj _ 22.11.2012 21:02
IP: 194.0.206.---
Alyiy 66:
Цікаво, як ці комьюністи та Риговоняли чечетовци кнопкодави-піяністи будуть переголосовувати свій же нечитаний Закон?
******************************************************************************************************************
А, что тут интересного?
Переголосуют да и всё, – первый раз, что-ли?
Гайди До Байди _ 22.11.2012 21:01
IP: 91.19.27.---
Never argue with stupid
people, they will drag you
down to their level and then
beat you with experience.
~Mark Twain

Ніколи переконай дурних
людей, вони потягнуть тебе
додолу до їхнього рівня та тоді
докінчать тобою завдяки досвіду.
~Марк Твайн
......у перекладі від ГдБ
zuzj _ 22.11.2012 20:57
IP: 194.0.206.---
kvp1940:
вся наша держава при нинішньому та попередніх режимах побудована на невиконанні будь-яких норм та законів. І ми або почнемо вчити всю правлячу мерзоту жити і працювати по-закону, або вони інадалі будуть нас вважати за біомасу
******************************************************************************************************************
Относительно "биомассы", – только и исключительно Тимошенко.
Кроме неё никто из "правлячей мерзоты" никогда, ничего подобного вслух на людях не произносил.
Донбас10 Зеленський11 Aтака Путіна1209 Корупція1317 Свобода слова567
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter