Сергій Лещенко

Янукович обирає війну

22 листопада 2013, 09:29

Віктор Янукович засинав із почуттям великого задоволення. Він впевнений, що провернув геніальну комбінацію.

Асоціація з Євросоюзом ніколи не була мрією Віктора Януковича. "Цінності" у європейському розумінні цього слова нічого не значать для нього – якщо їх не можна конвертувати у "Хонку", приватний реактивний літак та дебаркадер із золотим оздобленням. Тому Угода про асоціацію виявилася вдалою розмінною монетою для Януковича.

Не докладаючи жодних зусиль, а лише використовуючи європейське обурення тиском Кремля, Янукович домігся нечуваного потепління із Заходом. Вже мало хто пам"ятає, як рік тому ці люди бойкотували саміт президентів в Україні та ігнорували Євро-2012. Брутальність Кремля зробила Януковича символом несправедливої агресії з боку авторитарного господаря тайги.

Спіймавши інерцію потепління із Заходом, Янукович вступив у переговори про те, що він може отримати від Угоди про асоціацію. І дізнався ціну – звільнення Тимошенко – яка виявилася для нього зависокою.

Але, аби не втрачати подарунок долі, Янукович продовжив свою гру, розповідаючи, що не може помилувати Тимошенко своїм указом, але готовий підписати закон про лікування ув"язнених за кордоном. Це спричинило багатогодинні переговори в парламенті, а паузу, що виникла, Янукович використав із максимальною користю.

За великим рахунком, Янукович міг і далі затягувати час байками про важкі реалії української політики, коли ніхто не хоче йти на компроміс. Благо, він міг грати з двох рук – своїми вустами розповідати одне, тоді як спікери фракції регіонів казали би інше.

Власне, Янукович міг тягнути до самого Вільнюсу. Це навіть доставляло йому задоволення – одночасно багато європейських політиків захотіли з ним поговорити телефоном. На Банкову зачастило керівництво Держдепу. Він зав"язав листування з державним секретарем США Джоном Керрі.

Янукович навіть міг поїхати до Вільнюса з невирішеним питанням Тимошенко, дозволяючи умовляти себе і там. Наприклад, ухвалити закон, але не просуватися далі – і сказати у Вільнюсі, що ми потребуємо ще декілька місяців для остаточного розв"язання проблеми.

Але щось сталося, що змусило Януковича дати ляпаса європейським політикам у вигляді постанови уряду про відмову від євроінтеграції.

Власне, цей документ сам по собі не має жодного сенсу – зупинити євроінтеграцію можна було явочним порядком, без жодних рішень Азарова.

Єдина причина, яка могла змусити Януковича видати цей документ – це бажання замовника. Замовника, який хотів отримати на руки формальну гарантію, що Янукович завтра не передумає – гарантію, яку можна кинути в обличчя західним лідерам як доказ їхньої неспроможності.

Ім"я цього замовника – Володимир Путін.

Розпорядження уряду є відвертим приниженням європейської сторони. Цей документ – маркер, який окреслює Україну як зону геополітичного впливу Росії. А його мета – стати ще одним доказом статусу Путіна як найвпливовішої людини світу, на фоні якого Обама виглядає школярем.

Безумовно, Янукович розумів, що така постанова Кабміну дорого коштує – тож тепер може претендувати на відчутний бонус від Кремля.

За великим рахунком, Янукович обирав останні місяці між двома варіантами свого майбутнього.

Угода про асоціацію – це спокійна пенсія після втрати влади 2015 року.

Асоціація давала Януковичу моральне право апелювати до американського та європейського істеблішменту щодо гарантій фізичної недоторканості та цілісності накопиченого майна в разі поразки на наступних виборах.

Але водночас асоціація зв"язує Януковичу руки – фальсифікувати вибори в таких умовах було би значно складніше. Тепер зрив підписання означає, що Янукович буде боротися за переобрання, не зупиняючись ні перед чим.

Тому сумнівів не залишилося – і треба просто бути свідомим цього – на Україну насуваються страшні вибори 2015 року.

powered by lun.ua
Коментарі — 130
Люба Гринчук _ 25.01.2014 14:45
IP: 74.125.181.---
на Востоке многие возмущены действующей властью.Но большинство там более инертно,для того чтоб в открытую пойти против банды.Вчера говорила со своей одноклассницей из Запорожья.Она говорит-ох как все ужасно...но не я ж тут все решаю...боюсь войны...Я ей ответила-банда договариваться не будет.Все идет к тому,что Россия зайдет в открытую войсками на восток и юг и начнет проводить операцию"Принуждение к миру",как в Грузии.Почву под это и общественное мнение в своей стране они готовят всё последнее время.Только открытый протест против банды,которая из Запорожья уже высосала все соки-именно сейчас-только это мб остановит их сценарий...И тут не надо стрелять и строить баррикады-надо просто массово выйти на протест...такая вот беседа вышла...пойдет она или нет-это ей решать...только если будет отсиживаться дома и только на кухне возмущаться-пусть потом не жалуется,как все там плохо...
Leks Briz _ 25.01.2014 10:41
IP: 109.206.52.---
Восточные области – ослы. Кто там будет воевать? Им всё по...ер. Им нужно хоть раз показать как люди могут жить.
Ярослав Бук _ 27.12.2013 16:29
IP: 46.172.64.---
Сергей Панасенко:
Какая гражданская война?Скольлько вы видели людей которые пришли на антимайдан не за деньги?
Где сейчас майдан в поддержку яныка?
Alexander Pud _ 05.12.2013 16:13
IP: 195.72.145.---
Ми чекали три останні роки,
ми чекали особливо виразно, наголошуючи вам на цьому публічно, останні дні з 29 листопада і досьогодні,

і ми почекаємо ще ці останні години вільного життя для вас, аби ви нарешті одумалися, покаялися, добровільно склали з себе усі повноваження та здалися Українському Революційному Трибуналу.

Колективний позов народу України вже прямує в Міжнародний Криінальний Суд у Гаазі.

h t t p: / / t i k – t a k. z o h o s i t e s. c o m /
Микола Думич _ 23.11.2013 08:57
IP: 193.104.85.---
Проблеми Україні ви забезпечили мінімум на століття.
В 2010-му тільки противсіханутих було 4,5 мільйони.
Не кажучи про миздобулів і петеушників Тягнибока.
От зеленою своєю кров'ю мутантів-покручів-потворок із пробірок ФСБ ви і повинні тепер залити всі майдани України і спокутувати, таким чином, свою зраду всього святого, що тільки може бути святим у житті людському.
А нащадки все-одно могили ваші хлорочкою поливати будуть: такі приписи санепідемстанцій щодо скотомогильників.
Злидні наростати будуть в будь-якому випадку. Пропорційно до них наростатиме і обурення трудових мас. Допускаю, що біомаса бидломаси, так елегантно вами обдурена, спонтанно і сумлінно, під водометами і кийками гумовими, майдани топтати буде аж до 2015-го: кожен Іудушка має свої тридцять гривень і пива пляшку відробити чесно і сумлінно.
Тільки так і буде справедливо...
Gonta_20 _ 23.11.2013 02:26
IP: 93.73.27.---
Юрий Костюк:
Янукович не Кучма, він без сумлінь надасть наказ на штурм Майдану. Скоріш за все це відбудеться напротязі 2-3 днів, за умови, що на головний Майдан не збире дійсно велику кількість громадян. Але у будь якому разі треба бути готовим до силового протистояння, зараз не 2004 рік – при владі зжертий кнур, з невеликим інтелектом, та тваринним бажанням влади.
Якщо Януковичу вистачить дурісті пролити кров мирних беззбройних громадян, то крім того, що він наразиться на тотальний бойкот західних демократій, хтось може дійти до думки, що це не чесно, коли озброєні проти беззбройних. А західний кордон достатньо довгий... Україні скоріш загрожує югославський варіант, ніж російсько-путинський чи бєлоруський. Для того, щоб мати щастя бути диктатором, треба користуватися любов'ю і шаною принаймні двох третин народу і мати абсолютно маргіналізовану опозицію. Януковичу не загрожує ні перше, ні друге, ні третє.
Юрий Костюк _ 23.11.2013 02:21
IP: 178.93.5.---
SIM:
Янукович навіть міг поїхати до Вільнюса з невирішеним питанням Тимошенко, дозволяючи умовляти себе і там.
-===
Так он и поедет! И может даже поставить ультиматум напуганным (как он считает) евротерпилам: 20 млрд зелени на стол под 2 % и никакой Юли!
Вопрос не в ультиматуме, вопрос в БЕЗГРАМОТНОЙ политике. Это примерно, как пукнуть на приёме у английской королевы... Он конечно может желать 20 млрд., только говорить, скорее ему будет не с кем – Фюле не приехал вновь на переговоры, госсекретарь не США не приедет на саммит ОБСЕ, нашему "проффесору" чётко указали на его место и отношение к нему. А Янукович не Путин – у него нет за спиной ядерной дубинки и 1/6 суши, с природными ресурсами...
Юрий Костюк _ 23.11.2013 02:15
IP: 178.93.5.---
Стас Франик:
Просто черговий раз всі впевнилися, що без кровопролиття нічого на жаль не вийде. Оборзевші мусора, нахабні чинуші – це частина списку.
Здається ви праві, нажаль праві, Янукович не Кучма, він без сумлінь надасть наказ на штурм Майдану. Скоріш за все це відбудеться напротязі 2-3 днів, за умови, що на головний Майдан не збире дійсно велику кількість громадян. Але у будь якому разі треба бути готовим до силового протистояння, зараз не 2004 рік – при владі зжертий кнур, з невеликим інтелектом, та тваринним бажанням влади.
Стас Франик _ 23.11.2013 02:01
IP: 188.230.22.---
Просто черговий раз всі впевнилися, що без кровопролиття нічого на жаль не вийде. Оборзевші мусора, нахабні чинуші – це частина списку.
Gonta_20 _ 23.11.2013 01:53
IP: 93.73.27.---
Жах для Януковича може початися набагато швидше, ніж у 2015 році. Подивіться на карту України: загальний страйк в західному і центральному регіоні, де євроїнтеграцію підтримують понад дві третини населення, здатен паралізувати всі транзитні магістралі в обидва боки (і для товарів, і для людей). А колапс має здатність розвиватися лавиноподібно і на певному етапі стає самодостатнім. Вивчайте світовий історичний досвід...
Glory _ 23.11.2013 01:50
IP: 62.64.124.---
Мабуть, уперше в усьому погоджуюся з автором.
Чітка фіксація очевидного. Дякую!
William Szuch _ 23.11.2013 00:21
IP: 74.14.98.---
Preview of remarks by Dr. Taras Kuzio, University of Toronto, Toronto, Canada, 22 November 2013.

youtube.com/watch?v=BOGWkJy6bdI
Y_U_R_K_I_V _ 22.11.2013 22:52
IP: 91.200.224.---
Микола Думич:
Проблеми Україні ви забезпечили мінімум на століття.
В 2010-му тільки противсіханутих було 4,5 мільйони.
Не кажучи про миздобулів і петеушників Тягнибока.
От зеленою своєю кров'ю мутантів-потворок із пробірок ФСБ ви і повинні тепер залити всі майдани України і спокутувати, таким чином, свою зраду всього святого, що тільки може бути святим у житті людському.
А нащадки все-одно могили ваші хлорочкою поливати будуть: такі приписи санепідемстанцій щодо скотомогильників.
Злидні наростати будуть в будь-якому випадку. Пропорційно до них наростатиме і обурення трудових мас. Допускаю, що біомаса бидломаси, так елегантно вами обдурена, спонтанно і сумлінно майдани топтати буде аж до 2015-го...
Що за маячня, про кого і про що? Ви, часом, не були "однопартейцем" панни Ірини у 1988 році, який затримався в КПРС досі?
Юрий Харьковчанин _ 22.11.2013 22:42
IP: 78.111.187.---
Госсекретарь США проигнорирует саммит ОБСЕ в Киеве в декабре последняя новость.
Микола Думич _ 22.11.2013 19:52
IP: 193.104.85.---
Проблеми Україні ви забезпечили мінімум на століття.
В 2010-му тільки противсіханутих було 4,5 мільйони.
Не кажучи про миздобулів і петеушників Тягнибока.
От зеленою своєю кров'ю мутантів-потворок із пробірок ФСБ ви і повинні тепер залити всі майдани України і спокутувати, таким чином, свою зраду всього святого, що тільки може бути святим у житті людському.
А нащадки все-одно могили ваші хлорочкою поливати будуть: такі приписи санепідемстанцій щодо скотомогильників.
Злидні наростати будуть в будь-якому випадку. Пропорційно до них наростатиме і обурення трудових мас. Допускаю, що біомаса бидломаси, так елегантно вами обдурена, спонтанно і сумлінно майдани топтати буде аж до 2015-го...
Y_U_R_K_I_V _ 22.11.2013 19:36
IP: 91.200.224.---
Lann:
Y_U_R_K_I_V _ Он де, виявляється ключ від наших проблем – В БЕРДИЧІВІ... А чи не забагатої Ви про себе думки, Ребе Юрків?:))
===
Золотий ключик від "ваших" проблем самі знаєте де закопаний!
Svitlana Sugak _ 22.11.2013 19:12
IP: 94.244.150.---
а что до вопроса с ЕС кто-то думал, что в 2015-м будет все просто?!!!
Lann _ 22.11.2013 17:40
IP: 82.117.233.---
Y_U_R_K_I_V _ Он де, виявляється ключ від наших проблем – В БЕРДИЧІВІ... А чи не забагатої Ви про себе думки, Ребе Юрків?:))
raisemox _ 22.11.2013 17:16
IP: 37.57.222.---
--- Путин будет первым, кто его разведет... Одним словом – большой тупой предмет.
Y_U_R_K_I_V _ 22.11.2013 16:45
IP: 91.200.224.---
Y_U_R_K_I_V:
Сергей Тищенко:

Якщо казати метафорично, то ЄвроСоюз пропонує Україні вудку, щоб навчилися ловити рибку!
Росія закинула "удочку", щоб спіймати "залатую рыбку"!
Януковіч, як "премудрый пескарь", проковтнув хробачка.
Українці дивляться на цю риболовлю, роззявивши писок!
З,Ы. А найбільша рибка зірвалася з гачка ЮВТ!
Y_U_R_K_I_V _ 22.11.2013 16:37
IP: 91.200.224.---
Сергей Тищенко:

Якщо казати метафорично, то ЄвроСоюз пропонує Україні вудку, щоб навчилися ловити рибку!
Росія закинула "удочку", щоб спіймати "залатую рыбку"!
Януковіч, як "премудрый пескарь", проковтнув хробачка.
Українці дивляться на цю риболовлю, роззявивши писок!
SIM _ 22.11.2013 16:28
IP: 193.108.39.---
на Україну насуваються страшні вибори 2015 року.
===========
С такой оппозицией, как реестровые??! Да они разбегутся, как крысы, при первом шухере. Если не появится нормальный и популярный лидер (ы) – бесполезно.

Страшное может случиться, начиная с экономики. Пусть Путин платит Хаму, когда у самого денег нет. А потом посмотрим, что из этого получится. Заберут наши меткомбинаты? Да пожалуйста! А что они будут с ними делать – закроют? Вот тогда и начнется.
SIM _ 22.11.2013 16:21
IP: 193.108.39.---
Янукович навіть міг поїхати до Вільнюса з невирішеним питанням Тимошенко, дозволяючи умовляти себе і там.
-===
Так он и поедет! И может даже поставить ультиматум напуганным (как он считает) евротерпилам: 20 млрд зелени на стол под 2 % и никакой Юли!
Y_U_R_K_I_V _ 22.11.2013 16:17
IP: 91.200.224.---
Lann:
Хтілося б почути ОБГРУНТОВАНУ ВІДПОВІДЬ – що від влади, що від опозиції:

1. Наш курс – Євросоюз. Це – однозначно!

2. А чи не висуває нам Євросоюз НЕПРИЙНЯТНІ, А ТО Й САМОВБИВЧІ УМОВИдля прийняття????

3. ЯКЩО так – що робити? Повзти туди навколішки? Мітінгувати – тільки незрозуміло – де: в Київі, в Брюсселі чи в Москві?
В Бердичеві!
Y_U_R_K_I_V _ 22.11.2013 16:13
IP: 91.200.224.---
Black_Sea_1:
"...Спіймавши інерцію потепління із Заходом, Янукович вступив у переговори про те, що він може отримати від Угоди про асоціацію. І дізнався ціну – звільнення Тимошенко – яка виявилася для нього зависокою..."

Питання Тимошенко для Януковича не принципове. Насправді торг йшов про десятки-сотні мільярдів, як "компенсація" за проблеми з Росією. Ото був би дерибан!!!;)

"...Янукович розумів, що така постанова Кабміну дорого коштує – тож тепер може претендувати на відчутний бонус від Кремля..."

Ну-ну...
====
А буде жахливий московський деребан України, якщо тільки усі опозиційні сили України знову не об'єднаються, як у 2004 році. А тоді – дежавю...?:))))
Як, мабуть, з насолодою думає Путiн: "Страна необучаемых идиотов!"
Корупція1296 Україна та Європа1068 Aтака Путіна1189 тітушки19 Уряд реформ392
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter