Сергій Лещенко

Три больових точки влади: Ахметов – у Лондоні, Клюєв – у Відні, Саша Янукович – на Печерську

16 грудня 2013, 20:22

Регіонали оплесками зустріли Андрія Клюєва, який прямо згаданий у свідченнях Попова як людина, причетна до кривавих подій 30 листопада. Але це оплески – не ознака перемоги. Це ознака того, що вони чують і бачать Майдан – і їм, за законами зграї, треба підтримувати один одного. Крім того, це спроба віддячити людині, яка фінансово утримує чи не половину регіоналів.

Але треба бути свідомим, що Клюєва так просто не здадуть. Тому що Клюєв – це не фурнітура Партії регіонів. Клюєв – це її фундамент. Без якого вони просто посипляться. Вони готові жертвувати пішаками, як Сівкович або Попов. Але поки не можуть дозволити собі "зливати" ватажків.

На сьогоднішній день варто виділити три стовпи чинного режиму, на роботі з якими варто зосередити увагу: Янукович, Ахметов та Клюєв.

Клюєв – це один з ключів для виходу з кризи. Він не лише є автором сценарію на Майдані 30 листопада, він не лише контролює з десяток депутатів (брат Сергій Клюєв, Нестор Шуфрич, Олександр Єгоров...), він – начальник виборчого штабу Януковича-2015, друг Медведчука та ключовий провайдер російського впливу в Україні.

Клюєв лише здається непереможним. Але пікетування маєтку Клюєвих у Рудиках виводить його з рівноваги. Поява 30 активістів ДемАльянсу минулої п'ятниці викликала нервову реакцію в Клюєва – він обривав телефони Юрію Луценку з проханням вплинути на ДемАльянс. На що Луценко відповів, що не контролює цих хлопців. Якщо Клюєв прореагував так на появу 30 активістів, то що з ним буде, коли там стоятиме 300 мирних патріотів?

Окрім житла, довело свою ефективність пікетування офісів, особливо за кордоном, де українські корупціонери намагаються постати респектабельними бізнесменами. Кабінети Клюєвих розташовані в штаб-квартирі їхньої корпорації "УкрПідшипник" на Печерську, біля Генпрокуратури – вулиця Різницька, 3. Але, окрім братів-політиків, там працює багато пересічних киян, які були би раді погрітися біля бочки з революційним вогнем.

Офіс Клюєва у Відні відкритий за адресою Wipplingerstraße 35, 1010 Wien Навряд чи Клюєв був би радий бачити під австрійською штаб-квартирою пікет обурених українців, побратимів яких втоптали в граніт Майдану Незалежності. Чи, думаєте, Клюєв був би щасливий, якби західні банки, де він обслуговується, отримати листи з повідомленнями про причетність Клюєва до кривавих подій на ЄвроМайдані? А встановити фінустанову, де обслуговуються фірми Клюєва Activ Solar та Slav AG, зовсім нескладно: UniCredit Bank Austria AG 1010 Wien (BIC: BKAUATWW / BLZ: 12000)

Якщо санкції Заходу проти чиновників, причетних до кровопролиття – це довгий процес, то їх бізнес, з якого утримується кільканадцять кнопкодавів, стає не таким рентабельним набагато меншими зусиллями.

Мало хто знає, але в Австрії Клюєв є співвласником офісного центру Gasometer (Guglgasse 6, 1110 Wien) через компанію Slav AG. Як реагуватимуть орендарі цього приміщення, якщо почнуть отримувати повідомлення, що їх гроші ідуть режиму в Україні?Ахметов. Він виявився надзвичайно вразливим до репутаційних втрат на Заході. 30 українських активістів у Лондоні, які пікетували його квартиру, зачепили його більше, ніж 300 тисяч на Майдані в Києві. Відомо, що після лондонського акції під квартирою Ахметова в престижному комплексі One Hyde Park він попросив спеціально навчених людей пройтися сусідами та вибачитися за незручності. В інтернет-спільноти українців Британії було запущено провокаторів, які почали зривати запланований пікет лондонського офісу СКМ з посиланням на якусь загадкову інформацію з Києва.

А попередження Ахметову від заступника держсекретаря Вікторії Нуланд про можливі санкції проти "спонсорів режиму" змусило його відмовитися від тактики самоусунення. Так, минулого тижня Ахметов разом з молодшим партнером Вадимом Новинським ходили до Януковича, аби привести його до тями.

Однак Ахметов і далі контролює з півсотні депутатів Партії регіонів, які жодним чином не засудили кровопролиття на Майдані. Ахметову, щоб поставити крапку в протистоянні, не потрібен Янукович – він може розв'язати кризу самостійно, проголосувавши руками своїх водіїв, адвокатів та менеджерів, що мають депутатські мандати, за перезавантаження влади.А для тих українців у Лондоні, що хочуть допомогти Батьківщині, точкою збору могло би стати не посольство, на яке мало хто звертає увагу, а помешкання Ахметова в One Hyde Park (The Residences at Mandarin Oriental, 100 Knightsbridge, London, SW1X 7LJ). Окрім того, лунають пропозиції, щоб сусіди Ахметова та банки, в яких він кредитується, отримати листи з фотоілюстраціями силового розгону ЄвроМайдану та описом того, скількох депутатів контролює Ахметов і як вони прореагували на свавілля силовиків.

Зрештою, залишається сам Янукович. Похід 200-тисячного Майдану до "Межигір'я" поки ускладнений з точки зору логістики – з центру Києва до гнізда Януковича 25 кілометрів, а найближчі станції метро можуть просто закрити. Але залишається варіант мобільних груп, які можуть регулярно навідуватися туди з мирним пікетом.

Крім того, поза зоною уваги мітингувальників залишилися два офіси, які забиті документами і напряму причетні до сім'ї Януковича. Поява там мирного пікету може вивести межигірського господара з рівноваги набагато швидше, ніж концерти на Майдані.

Перший – це офіс Олександра Януковича на вулиці Гайцана, 2. Саме тут розташований кабінет президентського сина. Думаєте, звукоізоляція цих вікон врятує від ритму революційного барабану?Друга важлива адреса – це тіньовий офіс юристів родини Януковича. Наприклад, тут зберігається документація фірми "Танталіт", яка формально володіє "Межигір'ям". Це на Подолі – вулиця Волоська, 11-а.

Окрім того, у Європі відкрито офіси компаній, що належать старшому сину Януковича – MAKO Trading S.A. у Женеві: (Rue de Moillebeau 56, 1209 Genève) та MAKO Holding BV у Гаазі: (Alexanderstraat 23, 2514 JM Den Haag) Їхні сусіди та контрагенти були би неприємно вражені, якби дізналися, з ким мають справу...

Сьогодні часто лунають голоси розчарованих – ЄвроМайдан стоїть вже два тижні, а Янукович досі на посаді. Але ніхто не обіцяв, що кінець авторитаризму настане швидко. І давайте згадаємо, про що ми говорили місяць тому? Що Янукович прийшов назавжди. Що він точно обереться на другий строк, а третій – будемо бачити. Що Захід закриє на безчинства Януковича очі, тому що він підпише з ними Угоду про асоціацію.

Що ми маємо сьогодні? Янукович – кульгава качка в очах українських олігархів. Янукович – ворог половини України. Янукович – президент, який часом не може доїхати до свого офісу та змушений керувати державою з дачі. Так, він все ще сильний. Але тепер порядок денний в державі змінився. Мова не йде про те, скільки ще термінів буде Янукович президентом. Мова іде про те, чи добуде він перший – і який сценарій чекає його в самому кінці.

powered by lun.ua
Коментарі — 246
Наташа Романенко _ 07.02.2014 16:25
IP: 74.125.181.---
Активы Януковича можно задать в інете сілку yanukovich.info
Alex Zadorojnyy _ 16.01.2014 23:05
IP: 91.226.4.---
Olga Swan:
та він і запрошував, але туди не пускає гостей беркут, а його будинок ще пару років тому показували журнаклісти, котрі були в нього в гостях- була ціла передача про його життя і сім*ю, там невеликий цегляний будинок, в якому він живе з двома дітьми і на подвір*ї ще один гостьовий будиночок, в якому мешкають його батьки. І дім він побудував ще років 10 тому і багато чого в будинку робив своїми руками- треба було дивитися передачу
Alex Zadorojnyy _ 16.01.2014 23:05
IP: 91.226.4.---
Olga Swan:
та він і запрошував, але туди не пускає гостей беркут, а його будинок ще пару років тому показували журнаклісти, котрі були в нього в гостях- була ціла передача про його життя і сім*ю, там невеликий цегляний будинок, в якому він живе з двома дітьми і на подвір*ї ще один гостьовий будиночок, в якому мешкають його батьки. І дім він побудував ще років 10 тому і багато чого в будинку робив своїми руками- треба було дивитися передачу
Лора Карлаш _ 01.01.2014 18:44
IP: 77.120.179.---
Иван Гонта:
Читаю, улыбаюсь) все бизнесом и деньгами повязаны) и никто не будет уничтожать или мешать выстраивать бизнес всем перечисленным персонажам за рубежом, и представителям ОО в т.ч.)
Лора Карлаш _ 01.01.2014 18:44
IP: 77.120.179.---
Иван Гонта:
Читаю, улыбаюсь) все бизнесом и деньгами повязаны) и никто не будет уничтожать или мешать выстраивать бизнес всем перечисленным персонажам за рубежом, и представителям ОО в т.ч.)
Лора Карлаш _ 01.01.2014 18:42
IP: 77.120.179.---
senten90:
Так Кличко и Яценюк- не хуже устроились...и комфортно чувствуют себя при любой власти) приуменожая собственность...и всё мало)) теперь власти больше хочется)
Лора Карлаш _ 01.01.2014 18:39
IP: 77.120.179.---
Olga Swan:
Так ночью самое время работать коммунальникам по расчистке площади и установке Ёлки, вт.ч.) а вот что там ночью дети и студенты делали, вопрос...это ж какие добрые дела под покровом темноты планировались и не удались?)
Bogdan Marchenko _ 25.12.2013 18:16
IP: 93.72.186.---
тут позначені всі вище згадані, та інші цікаві місця facebook.com/strikeplaces
Михайло Фалагашвілі _ 21.12.2013 15:52
IP: 95.158.48.---
Браво п. Сергію! З Вашої інформації цілком ВИПЛИВАЄ Й ПРОГРАМА ДІЙ МАЙДАНУ, ЯКОМУ СЬОГОДНІ ВИПОВНИЛОСЯ РІВНО МІСЯЦЬ. Дійсно, огортають сумніви, коли вдень бачиш напівпорожній Майждан, щось там на сцені, а в очах майданівців проглядає розчарування і невпевненість у завтрішньому дні. Тож дійсно, якщо на владу неможливо подіяти напряму, т реба використовувати ті чинники, які запропонували Ви... Це по – перше. По – друге, Громадянський Форум повинен більш твердо ВИМАГАТИ СВОЄЇ УЧАСТІ В ПЕРЕГОВОРАХ. ЗА КРУГЛИСМ СТОЛОМ. ПРИНЦИП СЬОГОДНІ НАСТУПНИЙ – ЯКНАЙМЕНШЕ ОПОЗИЦІЇ І ЯКНАЙБІЛЬШЕ ГРОМАДСЬКОСТІ. По – третє, опозиція в стінах ВР повинна сьогодні вести РУЙНІВНУ РОБОТУ СЕРЕД ЧЛЕНІВ ПР. МОЖЕ Й ЛЯКАТИ НАСЛІДКАМИ ПЕРЕБУВАННЯ У ЦІЙ ФАШИСТСЬКІЙ (БЕЗ ПЕРЕБІЛЬШЕННЯ) ОРГАНІЗАЦІЇ І ПІДШТОВХУВАТИ ЇХ ДО ВИХОДУ З ПР. В четвертих. максимально використовувати потенціал п. Богословської у цьому питанні. Нвскільки вона була корисна дл ПР учора, настільки може бути корисною для опозиції тагромадськості сЬОГОД
Oleg_df _ 21.12.2013 01:01
IP: 74.125.181.---
Сергій зробіть розслідування хто є власником Трускавецькурорту. Відповідь-Бойко юрій. Там багато цікавого знайдеться
Гнат Родний _ 19.12.2013 16:13
IP: 74.125.181.---
Olga Swan:...приходиш на майдан, –...а там Йолка гола стоїть у позиції... авто б своє віддав за таке видовище...
Гнат Родний _ 19.12.2013 16:09
IP: 74.125.17.---
"противсіхство" – наше українське – дуремарство, яке запаморучує здоровий глузд і направляє шукати добра від добра неконституційними шляхами; майдаунт (слово – з присутньою мені геніальністю – створене від "майдан" та "Мордаунт" -герой діючий за приципом "будь, що") завжди здатен кричати, лише: "владу геть", не зростивши їй – ніякої заміни.
Геннадій Моцьо _ 18.12.2013 18:43
IP: 74.125.17.---
До сраки. Вже не дали янику спочатку остаточно відмовитись від підписання угоди з ЄС, потім не дали йому під ковдрою тихцем підписати якісь незрозумілі "мутні" угоди з Путіним. Що ще вони не дозволять?
Ирина Ткачук _ 18.12.2013 14:43
IP: 5.45.192.---
Jeka:
Сергію, тебе сильно роздражають портрети Тимошенко? А в мене рвотний рефлекс визиваєш такі як ти, Скрипін та Мустафа, що своїм противсіхством привели зека до влади. А тепер мають нахальство розказувати, що опозиція щось повинна робити. Ви, скільки й пишете свої пасквілі, то у вас завжди винна опозиція. Ви допомогли вибрати зека, от ідіть і боріться з ним. А опозиція буде вам як прикраса. Нахалюги.
=1000000. Ці Мустафи та Скрипіни більше зробили для режиму своїм срачем на опозицію, ніж вся регіональна братва
AleksaIng _ 18.12.2013 08:48
IP: 193.39.75.---
Olga Swan:
В Новых Петровцах Янык себе такую стену спецназа выставил, что даже жителям тяжело домой добраться. На всех поворотах и въездах стоят
Olga Swan _ 18.12.2013 03:12
IP: 89.252.36.---
А чому б Арсенію Петровичу не запросити майданівців "в гості" у Нові Петрівці, на Миколая, наприклад:)
Olga Swan _ 18.12.2013 03:08
IP: 89.252.36.---
alkrif:
Заздрість – найгірша риса людини. Сергій йди з журналістики, з таким рисами там нічого робити. А росповсюджувати плітки – це ще одне зло. Попов у свох показах пояснив, що Клюєв дав команду встановити ялинку, а не бити громадян. Це ж факт, який зафіксовано на папері. Навіщо ж паплюжити. Смердить від усьго цього.
І сміх і гріх:)
Клюєв – хто? РНБО? На Майдані ялинку потрібно було встановити в 4 години ночі чи ЙОлку?
ЙОлку аж так негайно потрібно було встановити, що дітям кийками голови проломили?
Виталий Карташев _ 18.12.2013 00:35
IP: 78.111.187.---
Да,да,да это и есть изменить тактику борьбы!
Зоряна Гонтар _ 17.12.2013 23:38
IP: 46.200.232.---
Повністю погоджуюсь, все в руках українців.
Jeka _ 17.12.2013 23:28
IP: 94.179.88.---
Сергію, тебе сильно роздражають портрети Тимошенко? А в мене рвотний рефлекс визиваєш такі як ти, Скрипін та Мустафа, що своїм противсіхством привели зека до влади. А тепер мають нахальство розказувати, що опозиція щось повинна робити. Ви, скільки й пишете свої пасквілі, то у вас завжди винна опозиція. Ви допомогли вибрати зека, от ідіть і боріться з ним. А опозиція буде вам як прикраса. Нахалюги.
Людмила Тютюн _ 17.12.2013 22:24
IP: 109.86.56.---
Roman Bodnaruk:
Шановний Сергію, допоможіть мені донести мою думку про те, що робота Майдану повинна ПЛАНУВАТИСЬ. Кожного дня повинні висіти ТИСЯЧА оголошень з планом на завтра: 1) які пікети, акції – з котрої до котрої години плануються (напр, офіс Саші Януковича, ГПУ, ВР, КМУ, офіси інших регіоналів і т.п.) 2) хто відповідальний 3) як готуватись – тексти плакатів чи листівок і т.д. Люди повинні бачити чіткий план на кожен день, а не просто тинятись, розтрачуючи енергію.
==================
100%
senten90 _ 17.12.2013 20:56
IP: 5.1.15.---
Ого, а син Януковича непогано себе почуває! Бізнес в Україні, в Європі – і це все в його то роки. Добре Яник для дітей старається, так би про людей піклувався!
alkrif _ 17.12.2013 20:01
IP: 46.202.161.---
Заздрість – найгірша риса людини. Сергій йди з журналістики, з таким рисами там нічого робити. А росповсюджувати плітки – це ще одне зло. Попов у свох показах пояснив, що Клюєв дав команду встановити ялинку, а не бити громадян. Це ж факт, який зафіксовано на папері. Навіщо ж паплюжити. Смердить від усьго цього.
Александр Довженко _ 17.12.2013 19:30
IP: 74.125.17.---
Oleksandr Volyk:
Лучше бы они приехали сюда со своими паспортами. Пикетировать приезд Януковича из Россеи
Oleksandr Volyk _ 17.12.2013 18:39
IP: 95.111.178.---
Эдвард Лукас присоединяется к анонсу завтрашнего пикета (The Economist)
Edward Lucas @edwardlucas
UK Ukrainians protest for reform & EU, & against Akhmetov – at his flat: One Hyde Park. (100 Knightsbridge, London, SW1X 7JL) 7pm Wed
Корупція1411 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121 Мовне питання187
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter