31 березня 2014, 16:37

Говорить і показує Порошенко

Петро Порошенко має звичку оточувати себе людьми, що сповідують принцип максимальної лояльності.

Час від часу він може вдавати, що слухає інших – але лише для того, щоб домогтися ще більшої лояльності. Наведу приклад, свідком якого довелося бути особисто.

Перед призначенням Порошенка міністром економіки в уряд Януковича він зібрав півтора десятки журналістів у форматі off the record з метою начебто "порадитися" щодо цього кроку. Всі присутні його відмовляли його іти у владу. Після чого Порошенко оголосив, що піде працювати в уряд.

Яка була мета цього зібрання, ніхто не зрозумів. Точніше, єдиною зрозумілою метою було завоювати лояльність журналістів, аби вони не критикували його рішення працювати в Азарова.

Так само Порошенко щиро не розуміє, чому 5 канал не повинен обслуговувати його політичні інтереси.

Ось лише останній приклад. В суботу 5 канал підготував окремий великий сюжет про висунення Порошенка – в надзвичайно лояльному стилі.Після цього 5 канал підготував нарізку синхронів Порошенка, які крутив протягом дня, а в неділю ввечері взяв таке саме лояльне інтерв'ю.

А от про висунення головного конкурента власника 5 каналу Юлії Тимошенко – не окремий репортаж, а менше хвилини в п'ятихвилинному огляді. Точніше, навіть так – 30 секунд розповідається про те, що Яценюк не дозволить Тимошенко користуватися адмінресурсом, а 30 секунд – власне, про висунення самої Тимошенко.

Ось це відео. Не пошкодуйте часу, порівняйте і подивіться два сюжети 5 каналу.Це – типовий стиль поведінки Порошенка. Я та Мустафа Найєм неодноразово писали про специфічне ставлення Порошенка до 5 каналу як до інструменту досягнення політичних цілей.

Наприклад, ось про те, як з ефіру 5 каналу зник повністю готовий сюжет, єдиним недоліком якого було те, що він міг посварити власника з Януковича. Або ось історія про те, як дружба Порошенка з Володимиром Литвином впливає на висвітлення теми Гонгадзе.

Ви можете запитати – якщо Порошенко власник 5 каналу, то хіба він не має права командувати, що і як показувати? Медіа – це не металургійний бізнес і не кондитерський цех. Це – робота з суспільними масами. До виробництва новин не можна ставитися як до виробництва ковбаси, тому що від кінцевого продукту виникають розлади не в шлунках, а в головах.

Протягом останніх десятиліть в Європі був лише один політик, для якого власні медіа були зброєю – це одіозний Берлусконі, який вважається одним з найганебніших повоєнних лідерів континенту. Порошенко хоче, щоб його порівнювали з "доном Сільвіо"?

Звісно, як господар Порошенко може використовувати свою власність як йому заманеться. Але тоді Порошенку не треба казати, що він у кращий бік відрізняється від Фірташа та Ахметова, для яких медіа є інструментом політичної боротьби.

У разі обрання Порошенка президентом ідеальним рішенням мав би стати примусовий продаж 5 каналу, щоб він втратив навіть теоретичну можливість командувати ньюзрумом. Але я в це не вірю – тому вже зараз, ще до обрання президента, в Україні на загальнонаціональних частотах має запрацювати "Суспільне телебачення", яке буде позбавлене монопольного політичного впливу. Бо як президент Порошенко це не зробить – перевірено 5 каналом.

Манафорт, украинский след и победа Трампа. Новые подробности

14 августа исполняется три года с момента, когда история черной бухгалтерии Партии регионов переросла в проблемы Пола Манафорта. Жарким дней в разгар предвыборной кампании в США, 14 августа 2016 года в газете Нью-Йорк Таймс вышла сенсационная статья журналиста Эндрю Кремера: фамилия главы избирательной кампании Трампа Пола Манафорта значится в записях нелегальных платежей черной бухгалтерии Партии регионов...

Мой ответ Луценко

Генпрокурор Юрий Луценко собрал брифинг, где начал отнекиваться от того, что цепляется за власть. Он также начал рассказывать, что я очень обидел частного адвоката Трампа Рудольфа Джулиани (не понятно, чем)...

''Американские горки'' Луценко. Украину втянули в предвыборную войну. Документ

Новые подробности той игры, которую устроили генпрокурор Юрий Луценко и частный адвокат президента США Дональда Трампа Рудольф Джулиани. Они выстроили целую конспирологическую историю вокруг экс-вице-президента США Джозефа Байдена и экс-министра экологии Николая Злочевского, в результате чего кандидат от республиканцев должен был заполучить компромат на конкурента, а Луценко – получить рычаг для сохранения за собой должности...

Луценко кинув Україну під танки війни в Американській політиці

Усе своє життя, спочатку в журналістиці, а потім у політиці, я присвятив боротьбі з корупцією. Я за це отримував міжнародні нагороди та кримінальні справи, але не зраджував цим принципам...

''Кульгава качка'' Петро Порошенко: врятувати Медведчука та Ахметова

У Америці є спеціальний термін Lame Duck, тобто "кульгава качка". Це президент в ситуації, коли його наступник вже обраний на посаду, а сам він не має повної легітимності та добуває свої дні...

Бананова республіка Петра Порошенка

Днями у Вінниці відвідав ультрасучасний завод Kness. Він виготовляє панелі для сонячної енергетики. Понад 10 мільйонів доларів інвестицій. Півтори тисячі робочих місць...