Сергій Лещенко

Гроші в обмін на голоси. Як працюють ''тіньові'' члени коаліції

19 січня 2016, 16:16

Гучний скандал початку 2016 року стосується того, як було заблоковано одну з вимог безвізового режиму – електронне декларування доходів чиновників. Це, в свою чергу, започаткувало би практику притягнення до кримінальної відповідальності за неправдиві відомості в цих деклараціях.

Але набуття чинності було перенесено на один рік згідно з поправкою, яку проштовхнув на бюджетному комітеті депутат Андрій Деркач. У нинішньому скликанні парламенту колишній член Трудової України та Партії регіонів входить до депутатської групи "Воля народу".

Група "Воля народу" є костилем владної коаліції. Коли для ухвалення позитивного рішення не вистачає голосів, замість пошуку компромісу з членами коаліції лідери БПП та "Народного фронту" домовляються з групою мажоритарних депутатів, утвореною покійним нардепом Ігорем Єремеєвим з числа волинських земляків, колишніх регіоналів з орбіти Льовочкіна-Бойка та соратників Володимира Литвина.

Після смерті Єремеєва в 2015 році постало питання утримання та подальшого позиціонування групи "Воля народу". Це питання вирішили після того, як до групи доєднався одіозний Олесь Довгий - колишній секретар Київради, подільник космічного мера Черновецького та близький товариш колишнього завгоспа президента Порошенка Сергія Березенка. В потрібний момент Довгий додає коаліції голоси, яких не вистачає для позитивного голосування.

Одним з результатів долучення Довгого до збору голосів для коаліції стало схвалення бюджету о 4 ранку в передостанній сесійний день минулого року.

Комунікаторами Довгого з боку влади є:

- в "Народному фронті" Андрій Іванчук (заступником якого Довгий так і не став у парламенті – в 2014 році Рада окремо проголосувала за зняття його з цієї посади) та Микола Мартиненко (він очолював осередок "Нашої України" в Києві за часів Черновецького);

- в БПП – Ігор Кононенко з Сергієм Березенком, яких пов'язує з Довгим тривалий досвід співпраці в часи космічного мера.

Подібне "донорство" коаліції підтримкою дрібних бізнес-фракцій засноване на прагматичному комерційному розрахунку. Валютою, якою відплачують за додаткові голоси, є можливість посадити своїх "смотрящих" на потоки. У випадку групи "Воля народу" цим ресурсом стала державна компанія "Укргазвидобування", яку після Революції гідності "розпаювали" між Ігорем Єремеєвим та Миколою Мартиненком.

При чому, якщо Мартиненко отримав це за квотою Яценюка, то група "Воля народу" мала гарантувати покриття дефіциту голосів у потрібний момент. За це Єремеєвим було поставлено заступника голови правління "Укргазвидобування" Вадима Шленчака, мережу заправок якого "Калина" придбав Єремеєв для своєї мережі WOG.

Окрім оборудок з газом, про які вже писалося багаторазово, нещодавно я довідався про ще одну схему "стимулювання" групи "Воля народу" з боку влади. Зокрема, ідеться про підтримку наближеного до цієї групи "Банку інвестицій та заощаджень" у час фінансової кризи в Україні.

В травні 2015 року Шленчак як заступник голови правління державної "Укргазвидобування" розмістив на строковому депозитному рахунку в маловідомому "Банку інвестицій та заощаджень" величезну суму 373 мільйони 100 тисяч гривень.

"Банк інвестицій та заощаджень" станом на 1 жовтня 2015 року входить до третьої групи банків. Він займає 30-те місце за показником "власний капітал банку" та 46-те місце за показником "активи банку". При чому роком раніше, станом на 1 жовтня 2014 року, банк посідав 57 місце за обома цими показниками.

Серед акціонерів банку, згідно з розкриттям інформації на сайті НБУ в липні 2015 року, присутні нардеп від групи "Воля народу" Степан Івахів, дружина іншого депутата від цієї групи Ярослава Москаленка Інна, брат покійного Ігоря Єремеєва Євген, а також підприємства молочної та нафтової галузі.Таким чином, банк отримав суттєву та неспівмірну за своїм рівнем допомогу для виживання в часи фінансової скрути. При цьому розміщення великої суми коштів на строковому депозиті знекровило державну компанію, яка потерпає від недостатньої ліквідності.

Пізніше в 2015 році новий менеджмент "Укргазвидобування" ініціював судовий позов про розірвання угоди щодо розміщення на депозитах у банку групи "Воля народу" 373 мільйонів гривень.

Цікаво, що дії єремеєвського менеджменту в "Укргазвидобування" повністю аналогічні до того, як поводився Коломойський так само в державній компанії "Укртранснафта".

Коли постало питання про усунення Олександра Лазорка, який керував "Укртранснафтою" за квотою Коломойського, в останню ніч перебування на посаді керівника він уклав угоду про розміщення мільярдних коштів компанії в "Приватбанку", який також належить олігарху.

В обох випадках державні підприємства зробили вибір на користь приставлених до них олігархічних кланів. І ці дві історії – конкретний приклад зрощення політики та бізнесу, що є фундаментом всієї політичної корупції в Україні протягом останніх двадцяти років.

powered by lun.ua
Коментарі — 99
Orest Asgard _ 24.01.2016 17:13
IP: 195.216.205.---
В Порошенко "по ногам, по рукам, за шиєю" тече корупційний жир. Для Порошенко "Ідея та Чин" нічого не вартує, а важливо тільки гешефти від його корупційних держпризначенців та корупційні схеми "любих друзів", котрі по ночам та вечорам відвідують його на вул.Банковій в АП. (Президентські побачення ("СХЕМИ"N72)
Він готується до дармової приватизації стратегічних об"єктів держвласності за кошти набуті корупційним шляхом.Його касир Гонтарева обвалила гривню девальвацією в 350% та повністю підірвала довір"я населення до грошової одиниці, стала співучасницею пограбування вкладів населення, державного рефінансу, та активів ліквідованих нею банків. Гривня перестала виконувати функцію накопичення та збереження.Національний Фондовий ринок атрофований, іноземних інвестицій у виробництво не має.Природні монополії енергетики (газу і електрики) одноосібно належать олігархам, які підтримують режим плутократії та політичної корупції.Земля селян оцінена в копійки та передана на виснаження агробаронам.
Микола Загородній _ 23.01.2016 12:36
IP: 94.178.150.---
Я підтримую позицію пана Василя щодо Лещенка.Він повинен дотримуватися законів.Хоча сам виступає як " борець за народне щастя".Насправді, ЛЕЩЕНКО займається професійною діяльністю, що суперечить законупро статус народного депутата.Я висловлюю свою думку стосовно Лєщенка як депутата.Він недотримується командної солідарної діяльності.НА ЗАСІДАННЯХ ФРАКЦІЇ доказуй, переконуй,аргументуй, але консолідовану думку колег треба підтримувати.У мене складається враження, що він працює по замовленню, а суми додатково отриманих коштів мають оподатковуватися. Прослідковується правова некомпетентність івідсутність системного мислення, Можливо як журналіст він талановитий, але як депутат нікудишній Впевнений,що більше він не буде депутатом.
Basta13 _ 22.01.2016 12:53
IP: 46.33.246.---
время идет, а борцы с коррупцией типа Лещенка, даже имея депутатские корочки ограничиваются написанием статей... Так еще 300 лет пройдет, а внуки и правнуки Шокина, Порошенка, Яценюка и других подонков будут грабить эту страну, вешая лапшу на уши лохторату...
Имхо, побороть коррупционеров можно только кровопусканием. Вот когда потекут реки крови из властных кабинетов – тогда чиновник будет делать свою работу, а не искать любые способы обворовать народ.
Pixel _ 22.01.2016 11:16
IP: 95.69.248.---
Василий Сом:
Pixel:
пиксель, повторяюсь в который раз, ВНИМАТЕЛЬНО читаем статью 3...!!!
лещенко вообще может заниматься чем угодно, НО!!! только на добровольных началах – тобишь БЕЗОПЛАТНО!!! и В СВОБОДНОЕ от обязанностей народного депутат время.
А всё остальное время – пусть живёт, если конечно сможет, НА депутатскую зарплату...)
Другими словами говоря – ни Apple, ни MacBook и уж тем более ни квартиры в киевском новострое, которую хотел (а может и купил) купить, лещенко на 6000 грн. в месяц позволить не мог бы...
Ещё вопросы будут?))
- – - – -
1) Питаннячко: з якого переляку Ви відміняєте статтю 3 і забороняєте займатися творчою діяльністю депутату Лєщенкє? Чи вже не забороняєте?
2) Васю, заздріть Лєщєнкє мовчки. Голосиста заздрість викликає відразу.
Не чорноротствуйте, не називайте тролем малознайому Вам за її світоглядом, біографією і дописами на інет-форумах людину. Працюйте краще над собою – і будєт Вам воздаяніє.
Успіхів, Васю.
Pixel _ 21.01.2016 18:16
IP: 95.69.248.---
Василий Сом:
Pixel:
Василий Сом:
Pixel:
Вася, не молчите. Ну так что же Вы имели в виду?
Что имеет права и что не имеет права депутат – читайте закон Украины про статус народного депутата статья 3.
Я понимаю, что вы Pixel тут на БУПе почтенный тролль и любите всем рты затыкать и троллить всех подряд, НО затроллить меня у вас НЕ получится.

-
P.S. может и сам лещенко прочитает закон о депутатской деятельности, а заодно поймёт наконец то, что он уже НЕ журналист...)
- – - – - -
Васю,
1) протягом 2-х діб 4 рази прхаю Вас нарешті висловитися – а Ви кажете, що я Вас тролю;
2) відкриваємо ст. 3 й у п 4) знаходимо, що заборона не стосується творчої діяльності.
3) Чому не даєте оцінку уклінному проханню сепаратистів до ЗСУ піти з лінії фронту?
4) Чому не звітуєте про діалог о.Федора з І.С.Вороб"яніновим?

Так що ж Ви, Васю, все таки, мали на увазі?
Pixel _ 21.01.2016 14:26
IP: 95.69.248.---
Василий Сом:
Pixel:
Вася, не молчите. Ну так что же Вы имели в виду?
Pixel _ 21.01.2016 14:24
IP: 95.69.248.---
Василий Сом:
Pixel:
Василий Сом:
Pixel:
- полемика в стиле – сам дурак, это когда стоишь по колена в лайне и требуешь гигиенической чистоты от всех окружающих;
- какую квартирку, где и за сколько хотел себе прикупить "честный" лещенко... и т.д. и т.п.
И это всё за менее чем за 6000 грн. в месяц!!!
-
Если ты депутат, то не имеешь права жить на гранты!!!
И насчёт – Пусть уйдут те, кто проворовались...)) Вы это ещё на передовой заявите раSSейским террористам – удите...)))
- – - – - -
1) Вася, аналогия сильно хромает. Ну ладно, воспользуемся ею. А как Вам вариант: раSSейские террористы говорят в адрес ВСУ – удите...)))? С таким же успехом – требовать ухода от Лещенки с Найемом.
2) Что такое полемика "Сам дурак!" – Вы не ведаете. Перечитайте первоисточник ("12 стульев")
3) Не может на гранты? Серьёзно? Ссылочку на нормативно-правовые акты или хотя бы инструктивные материалы, плз! Или Вы – о москальских законах?
Pixel _ 21.01.2016 14:13
IP: 95.69.248.---
Василий Сом:
Pixel:
Что вы ходите вокруг да около...
Не можете задать конкретный вопрос? Не понятно что я написал?
С чем то не согласны – возразите...
- – - –
Конкретно: шо Выі имели в виду?!
sidor _ 21.01.2016 01:07
IP: 104.197.39.---
Василий Сом:
Pixel:
- полемика в стиле – сам дурак, это когда стоишь по колена в лайне и требуешь гигиенической чистоты от всех окружающих;
- информацию о том, на какие шиши живёт лещенко можно, конечно если захотеть, найти в интернете;
- таким же способом можно найти, опять таки если захотеть, информацию в каких условиях живёт дУпУтат ВР лещенко, какими электронными девайсами (apple полубляет) пользуется лещенко;
- какую квартирку, где и за сколько хотел себе прикупить "честный" лещенко... и т.д. и т.п.
И это всё за менее чем за 6000 грн. в месяц!!!
-
Если ты депутат, то не имеешь права жить на гранты!!!
И насчёт – Пусть уйдут те, кто проворовались...)) Вы это ещё на передовой заявите раSSейским террористам – удите...)))
!!!!!
mihaylenco _ 20.01.2016 20:20
IP: 37.54.124.---
А тут і до бабці ходити не треба. Без того пункту про відтермінування електронних декларацій парламентарі розбіглися ще за два тижні до нового року. Там би й ста голосів не набралося. Пункт був внесе6ний свідомо. Добре замаскований. І ніякого шуму. Ніякої реакції.

Що, хіба так важко його скасувати? Скільки разів ця влада продавлювала абсолютно антиконституційні постанови?

Зараз тільки руками розводять. Замість того, аби його просто скасувати.
Pixel _ 20.01.2016 18:32
IP: 95.69.248.---
Василий Сом:
Pixel:
Василий Сом:
Pixel:
- полемика в стиле – сам дурак, это когда стоишь по колена в лайне и требуешь гигиенической чистоты от всех окружающих;
- информацию о том, на какие шиши живёт лещенко можно, конечно если захотеть, найти в интернете;
- таким же способом можно найти, опять таки если захотеть, информацию в каких условиях живёт дУпУтат ВР лещенко, какими электронными девайсами (apple полубляет) пользуется лещенко;
- какую квартирку, где и за сколько хотел себе прикупить "честный" лещенко... и т.д. и т.п.
И это всё за менее чем за 6000 грн. в месяц!!!
-
Если ты депутат, то не имеешь права жить на гранты!!!
И насчёт – Пусть уйдут те, кто проворовались...)) Вы это ещё на передовой заявите раSSейским террористам – удите...)))
- – - – - -
Вася, што Вы имели в виду?
Вы о чём? Задайте конкретный вопрос...
- – - –
Конкретно: шо Вы имели в виду?
Pixel _ 20.01.2016 17:54
IP: 95.69.248.---
-Vesna-:
Pixel:
-Vesna-:
Андрей Кононенко:
Pixel:
Даже если он пишет бесплатно, вы помогаете ему в деле засирания блогов.
Заставь дурака молиться – он и лоб расшибет (с).
- – - – -
Дорогенька,ні, я аж ніяк не зараджу тому, що Вам життя не вдалося. Знайдіть будь ласка інший об"єкт для загравань...
Ще один йовбак Мікідва...
Вистачає вас в Неньці, cамозакоханих злиднів.
- – - -
О, пригадав Ваші ескапади (виповзання) щодо"нєвєжлівого" Мікі:) От дивіться: завдяки пробєлам у вихованні Ви не вмієте себе вести, дозволяєте некоректні висловлювання. Коли ж я Вас у відповідь розмажу по монітору (а таки розмажу – не сумнівайтеся) – зобідитеся, почнете дорікати (згадую: "Мікі – не жельтмен"). Тому пропоную притормозити. Я не бачив ваших "дураків – йовбаків", а Ви від мене не почуєте про гній з Вашої піхви. Інших пропозицій від мене не буде.
Pixel _ 20.01.2016 17:53
IP: 95.69.248.---
Василий Сом:
Pixel:
- полемика в стиле – сам дурак, это когда стоишь по колена в лайне и требуешь гигиенической чистоты от всех окружающих;
- информацию о том, на какие шиши живёт лещенко можно, конечно если захотеть, найти в интернете;
- таким же способом можно найти, опять таки если захотеть, информацию в каких условиях живёт дУпУтат ВР лещенко, какими электронными девайсами (apple полубляет) пользуется лещенко;
- какую квартирку, где и за сколько хотел себе прикупить "честный" лещенко... и т.д. и т.п.
И это всё за менее чем за 6000 грн. в месяц!!!
-
Если ты депутат, то не имеешь права жить на гранты!!!
И насчёт – Пусть уйдут те, кто проворовались...)) Вы это ещё на передовой заявите раSSейским террористам – удите...)))
- – - – - -
Вася, што Вы имели в виду?
Pixel _ 20.01.2016 16:57
IP: 95.69.248.---
Василий Сом:
сергій лещенко:
Юра Злочевский:
Гроші в обмін на голоси. Як працюють ''тіньові'' члени коаліції.
ты тоже член коалиции.

тебе даровали проходное место в ОПГ БПП от которого ты и избирался.
А значит ты, серёжа, одобряешь всё, что происходит в ОПГ БПП.
К тому же ты, лещенко, сам живёшь не по средствам. Если капнуть, на какие шиши ты живёшь, то можно ни на одно уголовное дело материала набрать.
Так что сиди серёга и помалкивай...
- – - – - -
Василий,
1) ну, во-первых, это полемика в стиле "сам дурак!"
2) реальной информации о жизни Лещенко "не по средствам" нет не то, что у Вас – ни у кого. Иначе эту инфу "подняли бы на знамя" все кому он немил – а таких много;
3) тему: почему Лещенко и другие в партии, которую сами же критикуют – тема очень интересная. Вы её пропустили. Очень кратко – "А почему это мы: Лещ, Найем, Антонова и т.д.- должны выходить из рядов?! Пусть уйдут те, кто проворовались!". По-моему, логично.
Pixel _ 20.01.2016 11:58
IP: 95.69.248.---
Юра Злочевский:
Шамиль Абдулахман:
Юра Злочевский:
Шамиль Абдулахман:
Юра Злочевский:
Кара достанет всех... Но сначала руских... Где восток европы?... Где ссссссср?... Где прибалтика?... Осталось урррродам гордиться дедом... И пить...
В России сейчас мало пьют как ни странно, все работают.Сейчас больше черножопые бухают,им больше нечего делать не все из них грамоте обучены, что бы нормальную работу найти.Вот ты наверное тупарь и тебе только крышевать дано,в России для тебя работы нет.
Я россию знаю лучше, чем такие как ты... Гордись дедом, дурррак!
Мне хоть есть чем гордится,а тебе рождённому от овцы и нечем.
- – - – - -
MOCKАЛЬCKИЙ ТPOЛЛЬ ЮPА ЗЛOЧЕВСКИЙ – В ИГНOPE
Pixel _ 20.01.2016 11:57
IP: 95.69.248.---
Юра Злочевский:
Logic2009:
Юра Злочевский:
Семижопов, скотина нацистская, мозгов совсем не осталось?
Дегенерат, можно быть тупым сторонником нацистов, но радоваться смертям людей может только отморозок. Путлер совсем выжег Ваши мозги.
Ты же называешь украинцев,которые майдан не поддержали,плохими словами и радуешься их смертям, что же тогда на других пальцем показываешь,от трусости!?
- – - – -
MOCKАЛЬСКИЙ ТРОЛЛЬ ЮРА ЗЛОЧЕВСКИЙ – В ИГНОРЕ

Он же ВАСЯ ВАСИН,
он же МЫКОЛА ЗAПЕРДОЛЕНКО,
он же МЫКОЛА ЗAДРЫЩЕНКО,
он же ВОВА ЗAДКОВ
он же МЫКОЛА ЗAДОВ
он же ВОВА РAШЕНН
он же ВОВА ПАТТ
он же ВОВА ПАТ
он же ВОВА ПУТ
он же БАЛУ
Pixel _ 20.01.2016 11:56
IP: 95.69.248.---
Юра Злочевский:
Шамиль Абдулахман:
Юра Злочевский:
Дураку гордиться, что с горы бежать... Пока ты, дуррррак, гордишься тебя и твой род имеют как скотов...
Это русские всех черножопых имеют,вроде тебя барана.Ты вот скрываешься у хохлопузых,домой не показываешься, ссышь!!!
- – - – - – - – - -
MOCKАЛЬСКИЙ ТРОЛЛЬ ЮРА ЗЛОЧЕВСКИЙ – В ИГНОРЕ
Pixel _ 20.01.2016 11:54
IP: 95.69.248.---
Юра Злочевский:
Шамиль Абдулахман:
Юра Злочевский:
Я живу где хочу... Так сколько руских сейчас в чечне?... Где вост европа?... Где прибалтика?... Где, блин, ссссссср-победитель?!... Руских сгоняют в стойло...
Ты скрываешься как трусливый шакал,но тебя всё равно найдут,трепещи осёл!
- – - – - -
MOCKАЛЬСКИЙ ТРОЛЛЬ ЮРА ЗЛОЧЕВСКИЙ – В ИГНОРЕ
Юра Злочевский _ 20.01.2016 10:55
IP: 104.197.52.---
Шамиль Абдулахман:
Юра Злочевский:
Я живу где хочу... Так сколько руских сейчас в чечне?... Где вост европа?... Где прибалтика?... Где, блин, ссссссср-победитель?!... Руских сгоняют в стойло...
Ты скрываешься как трусливый шакал,но тебя всё равно найдут,трепещи осёл!
Шамиль Абдулахман _ 20.01.2016 10:47
IP: 93.126.73.---
Юра Злочевский:
Я живу где хочу... Так сколько руских сейчас в чечне?... Где вост европа?... Где прибалтика?... Где, блин, ссссссср-победитель?!... Руских сгоняют в стойло...
Юра Злочевский _ 20.01.2016 10:36
IP: 104.197.46.---
Шамиль Абдулахман:
Юра Злочевский:
Дураку гордиться, что с горы бежать... Пока ты, дуррррак, гордишься тебя и твой род имеют как скотов...
Это русские всех черножопых имеют,вроде тебя барана.Ты вот скрываешься у хохлопузых,домой не показываешься, ссышь!!!
Шамиль Абдулахман _ 20.01.2016 10:29
IP: 93.188.35.---
Юра Злочевский:
Дураку гордиться, что с горы бежать... Пока ты, дуррррак, гордишься тебя и твой род имеют как скотов...
Юра Злочевский _ 20.01.2016 10:25
IP: 104.197.249.---
Logic2009:
Юра Злочевский:
Семижопов, скотина нацистская, мозгов совсем не осталось?
Дегенерат, можно быть тупым сторонником нацистов, но радоваться смертям людей может только отморозок. Путлер совсем выжег Ваши мозги.
Ты же называешь украинцев,которые майдан не поддержали,плохими словами и радуешься их смертям, что же тогда на других пальцем показываешь,от трусости!?
Logic2009 _ 20.01.2016 10:05
IP: 91.196.177.---
Юра Злочевский:
Семижопов, скотина нацистская, мозгов совсем не осталось?
Дегенерат, можно быть тупым сторонником нацистов, но радоваться смертям людей может только отморозок. Путлер совсем выжег Ваши мозги.
Юра Злочевский _ 20.01.2016 09:49
IP: 130.211.170.---
Logic2009:
Юра Злочевский:
Мне хоть есть чем гордится.
"Мы не сеем не пашем, не строим, мы гордимся общественным строем".
Семижопов, я бы на Вашем месте повесился.
Вы тут издевались насчёт гриппа в Украине, Бог услышал.
=====================================================================
В Орске от свиного гриппа скончался командир роты ГИБДД Александр Журбин, участвовавший в перекрытии движения трассы Оренбург – Орск
======================================================
Кайтесь, скотина.
Так он один,а в хохляндии уже на сотни пошло!!!
Корупція1411 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121 Мовне питання187
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter