Сергій Лямець Блогер, проект Politicus Vulgaris

Секрет успіху Парфененка, або Чи потрібень новій владі інший голова Фонду держмайна

02 липня 2014, 16:00

Минуло вже чотири місяці, а нова влада все ще не хоче навести лад у сфері приватизації.

Спочатку керівником Фонду держмайна залишався Олександр Рябченко, який за часів Януковича відверто виконував те, що йому казали. Зокрема, він робив цільову приватизацію, та жодним чином не запобігав появі монополії "сім'ї" на ринку оцінки з метою оподаткування. Скажете, Рябченко не мав вибору? Так, ця теза нині є популярною.

Аж майже місяць тому на посаду фактичного голови ФДМ призначили Дмитра Парфененка. Це дуже досвідчений апаратчик, і безумовно професіонал у сфері продажу державного майна. Але мова не про те.

Парфененко за часів Януковича керував приватизаційними процесами в Києві. А отже, скоріше за все, він входив до владної вертикалі колишнього голови Адміністрації президента Сергія Льовочкіна. Останній, як відомо, є одним з "акціонерів" президента Петра Порошенка. А отже, напевно Сергій Володимирович захоче отримати "під себе" певні владні посади. Звичайно, не задля того, аби боротися з корупцією.

Але у відвертих симпатіях до Льовочкіна Парфененко не був помічений. Натомість, як не дивно, його нещодавно помітили за спробою виявити лояльність до Ріната Ахметова. На новій посаді в.о. голови ФДМ всіляко лобіює цільову приватизацію державної компанії "Укртранслізинг" під ахметівську структуру "Лемтранс".

Спитаєте, чи може зараз Ахметов щось купувати? Виявляється, може.

Це лише невеличкий епізод з діяльності в.о. голови ФДМ. Інтереси яких людей він ще враховує у своїй діяльності? Мова не про те, що він погана людина. Мова про те, що Парфененко є представником "старої школи" бюрократів Фонду. А вони, можливо, найкраще вміють працювати саме у такий спосіб.Дмитро Парфененко. Фото liga.net.jpg

Голова ФДМ з такими професійними якостями вигідний багатьом потенційним покупцям державної власності. З бізнесової точки зору, Парфененко є ідеальним керівником Фонду. Він здатний враховувати інтереси багатьох сторін. Він ніколи не висловлює публічно власну точку зору. Він дуже компетентний виконавець.

Мабуть, саме тому уряд не призначає нового реального керівника Фонду держмайна. Інший керівник нікому не потрібний.

Цікаво, що Парфененку можуть навіть призначити формального керівника, але це мало що змінить. Щодо професійних якостей Дмитра Миколайовича, кажуть таке. "Якщо вас призначать головою ФДМ, а заступником буде Парфененко, то ви не будете контролювати і половини Фонду", – каже наш співрозмовник з Кабміну.

А ось стати реальним керівником ФДМ Парфененко навряд чи зможе. Він має один великий недоліік. За часів Януковича, Дмитро Миколайович працював у владі. І зовсім важко пояснити парламенту, чому саме його треба призначити головним з питань продажу державного майна. Адже за Парфененка нас навряд чи чекають нові конкурси на кшталт того, за яким була продана "Криворіжсталь".

До чого усе це? Читайте, як нова влада розпочала приватизацію енергетики у 2014 році.

В цьому процесі присутні усі ознаки продажу активів на користь покупців, що відомі наперед. Ось вам і новий старий голова ФДМ.

powered by lun.ua
Коментарі — 5
Ostap Karter _ 17.12.2014 11:32
IP: 37.19.255.---
Яценюк – лицемерный проходимец.У него постоянное желание что-то изменить и экспериментировать, но так,чтобы народу было тяжело, а ему и его любым друзьм очень хорошо.Эксперементатор-разрушитель.
Вместо того, чтобы создать условия притока инвестиций и желание инвестора массово налаживать в Украине производство и открывать рабочие места, которые создадут условия повышения спроса, а равно и предложения, Яценюк эксперементирует с "закручиванием гаек экономики", сопутствует разгулу и безпределу фискальных органов,удолетворяет аппетиты олигархии, и создает "своих" олигархов из любых друзей, – расспределяя коррупционные потоки.
Сеня, ликвидность должна приходить в Украину, а не убегать за границу на "отдельные" счета!
Ostap Karter _ 17.12.2014 11:30
IP: 37.19.255.---
Электроэнергетика и облгазы должны быть национализированы и поставленны на строгий контроль общества, с прозрачной отчетностью, и эффективным управленим. Британская Колумбия (Канада) пример того. Частная собственность на эти монополии только будет сдерживать рост экономики, а монопольная суперприбыль будет убегать в оффшорные зоны "избранной" олигархии.
Sage _ 05.07.2014 20:16
IP: 176.109.195.---
Не для того власть имущие тратили свои деньги на выборах, чтобы не вернуть их с наваром и запасом. Так что схемы все будут януковские, а исполнители новые в шоколадной упаковке с воровской начинкой. Кадровые вопросы показывают на это: прокурор свой и преданный и уже заявил, что реформа по грузински не подходит, министр обороны свой для недопущения возврата сотников майдана после Донбасса, и даже учитель физики с Херсона понадобился не строительства обороны, а пенку навар снимать с оборонки. У них проблем не будет, а нищета в стране – ДА. Уже нет разоблачений схем Януковича в размере 2-3х бюджетов страны и где деньги? Цены в 2 раза на тарифы и товары, курс доллара в 2 раза и тоже самое воровство на таможне, и минюсте и...
Vladimir Polyakov _ 02.07.2014 17:03
IP: 37.73.212.---
Посмотрим,как события дальше будут развиваться.Ну никак не хотят "жить по -новому" и начинать с себя.А не поймут...Это уже будут их проблемы.
Сергій Лавренюк _ 02.07.2014 16:25
IP: 195.64.224.---
дєлішкі його відомі
Aтака Путіна1186 Уряд реформ391 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter