Кримінально-процесуальний цинізм
Останній час багато говориться про новий Кримінально-процесуальний кодекс, який, мовляв, покращить ситуацію в українських судах. Ця завчена теза є відповіддю Президента Януковича на європейські резолюції про політичні репресії. Цю ж мантру проповідує на телебаченні хрещений батько нового КПК А.Портнов та дресирована депутатська папуга В.Олійник. Серйозні правники приводять аргументи "за" і "проти" тих чи інших новацій кодексу.
Але все це – дурна робота. Прогресивність нового українського КПК – це швейцарський флот, циганська урбаністика, ацтекське конярство.
Не тому, що в новому КПК немає позитиву, а тому, що його ніхто не буде виконувати так само, як зараз ніхто не виконує чинний кодекс.
Змінити підписку про невиїзд Тимошенко, Луценка і тисяч інших людей на арешт згідно чинного КПК можна було лише при втечі або спробі втечі (ст. 155). Але кого це хвилювало, якщо Янукович (прокурор, губернатор, олігарх і т.д.) вимагав закрити невгодних? Хіба з прийняттям дітища Портнова щось зміниться в цьому механізмі?
Ви не вірите, що на очах у Європи наші владні упирі та місцеві мародери підуть на відверті порушення ними ж розрекламованого диво-КПК?
Тоді оцініть вирок екс-міністру оборони В.Іващенку, який йому виніс суддя Вовк, котрий сам зараз є підозрюваним у службових злочинах, а його справа розглядається у районному суді Києва. Згідно закону такий суддя має бути відстороненим від виконання своїх обов'язків. Але в дійсності суддя, якого Генпрокуратура звинувачує у злочині із санкцією до 12 років, у цей час дає на прохання ГПУ 5 років екс-міністру. "Саджай – або сядеш сам"...
Або "відкриті" судові дебати в справі Іващенка, які проходили в каптьорці караульного наряду Печерського суду.
Коли я розповідаю про це європейським делегаціям, яких зволили пустити до мене, у них волосся стає дибки, вони по три-чотири рази перепитують, чи правильно вони почули.
Як зламати цю систему? Маю дві пропозиції.
1. Голосувати проти Партії регіонів, партії злодії і брехунів.
2. Вимагати від наступних депутатів законодавчо закріпити принцип про відставку слідчих, прокурорів та суддів у разі визнання Європейським судом порушень прав людини у певній справі.
Поки ж діє телефонне право з Адміністрації Президента та Генпрокуратури – немає сенсу сподіватися на покращення законів. У бандитському світі закони потрібні лише як засіб розслаблення лохів.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.