3 липня 2015, 23:53

Я готовий керувати командою, проте я не готовий відповідати за дурість і популізм окремих діячів

Учора Верховна Рада працювала продуктивно, але, на жаль, потім почалася гра особистих амбіції. На жаль, "Самопоміч" покинула сесійну залу і почалася циркова вистава Радикальної партії. Все це перейшло в некероване русло, після чого несподівано був проголосований закон, що є економічною катастрофою для країни.

Голосування на поталу популізму, напад псевдолюбові до народу обійшовся би в 90 млрд. грн. з української фінансової системи. Це рівно стільки ж, скільки складає військовий бюджет України.

Депутати прекрасно розуміють, що цих грошей немає, що це неможливо, але кожен із них захотів бути добреньким до майже 75 тисяч позичальників. Проте не можна бути добреньким до 75 тисяч, внаслідок чого постраждають 45 мільйонів українців.

І взагалі може бути покладено край існуванню Української Держави.

Для мене був шокуючим той факт, що 72 народні депутати фракції партії "Блок Петра Порошенка" натиснули кнопку "за", хоча на фракції було ухвалено інше рішення – протилежного змісту.

Я вважаю, що в тому, що фракція голосує не так, як домовилася, є і моя провина. Керувати фракцією, яка голосує не на користь країні, для мене є неприйнятно. Я розумію, що далі відбудеться засідання фракції, я вже бачу, що депутати вже розуміють, в яку халепу вони вчора втрапили, та я вважаю, що відповідальний політик, який керує фракцією, що представляє президента і країну, має робити таку заяву, яку я зробив.

Вважаю, що у фракції має відбутися серйозна розмова щодо того, що неприйнятно кожному працювати окремим гравцем. Політика – командна річ. І якщо фракція партії "Блок Петра Порошенка" усвідомить це – ми разом ухвалимо усі необхідні рішення. Я готовий керувати командою, проте я не готовий відповідати за дурість і популізм окремих діячів.

Учорашнє голосування стало вже не черговим дзвінком, а гучним набатом по ефективній коаліції. На жаль, політичні амбіції, політичні розрахунки щонайменше трьох фракцій коаліції постійно дестабілізують роботу парламенту і зривають реформи.

Правдою є й те, що існує проблема дисципліни у двох найкрупніших фракціях. Проте, якщо проаналізувати голосування, то робота Радикальної партії, "Самопомочі" і "Батьківщини" далека від командної гри коаліції.

На вівторок опівдні вже заплановано зустріч у голови Верховної Ради для того, щоб відбулася серйозна і чесна розмова. І в себе на фракції, і на засіданнях коаліції я завжди казав одну просту річ: якщо хтось думає, що можна залишитися героєм, обпльовуючи своїх партнерів, то це міф. Політик ніколи не набирає балів на тому, що підставляє своїх партнерів. Суспільство чудово це розуміє. Чим швидше ми почнемо грати в командну гру і в фракції БПП, і в коаліції – тим краще це сприйме країна.

Якщо парламент не здатний проводити реформи, він не потрібен країні. І це вже не раз було доведено. Проте на сьогоднішній день, хочу про це сказати, за даними соціології, лише 15 % респондентів виступають за розпуск парламенту. Усі прекрасно усвідомлюють, що цей парламент на порядок кращий за попередній, і дають йому шанс працювати.

Я наполягаю на тому, щоби коаліція відновила свою працездатність і проводила затверджений коаліційною угодою курс. Мені здається, що ресурс коаліції не вичерпано. Треба просто прямо в очі сказати деяким людям в коаліції (тим, які займаються особистим піаром), що це є неприйнятним. Можливо, доведеться когось із індивідуальних членів коаліції (хочу нагадати, що членство в коаліції є індивідуальним) доведеться з неї виключити.

Менше з тим, вважаю, що парламент має працювати, бо робота депутата не зводиться до балачок і рейтингів, а зводиться до результатів, законів, без яких нічого в нашій державі не змінитися на краще.

***



Сьогодні вночі відбудеться зустріч Юрія Луценкаіз главою держави, який викликає його на розмову.



***

Текст на основі коментаря журналісту Валерію Калнишу

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

План Перемоги без збільшення фінансування ЗСУ?

Можна написати який завгодно пафосний План Перемоги. Але його реалістичність перевіряється дуже просто – досить проаналізувати проект бюджету на наступний рік...

План Перемоги чи План Зради?

План Перемоги, який Зеленський повіз презентувати Байдену, містить вимогу членства України в НАТО. Ідея по суті – вірна. Бо лише членство в НАТО є гарантією безпеки України після війни...

Винити союзників чи казати правду – що обере влада?

На третьому році війни Зеленський заявив, що на 90% виписав пункти Плану Перемоги. І вже днями збирається презентувати його Байдену та обом кандидатам у Президенти США...

Що я НЕ почув від Президента на прес-конференції

Під час спілкування президента Зеленського із журналістами в рамках форуму "Україна 2024. Незалежність" я не почув від нього: - не почув про форуми миру і референдуми, бо тепер виявляється, що переговори з росією не мають сенсу...

Щодо ратифікації Римського статуту

Злі язики кажуть, що Офіс Президента давно хоче змінити Генпрокурора. Добрі язики кажуть, що Генпрокурор давно хоче стати суддею Міжнародного кримінального суду...

Курська офензива ЗСУ

1. Виступ Путіна продемонстрував його розгубленість. Фактично це був великий пук. Тобто, українська операція явно стала несподіваною для ворога...