6 жовтня 2015, 12:59

Процес припинення кровопролиття і план відновлення державного суверенітету

Після зустрічі з Президентом та іншими учасниками переговорів нормандської четвірки склав своє бачення ситуації.

Путін приїхав у Париж з ціллю зняти санкції ЄС і примусити Київ визнати окуповану частину Донбасу, залишивши там військові підрозділи, ворожі до України.

Порошенко у Парижі продовжував підкреслювати, що Москва не виконує Мінських Угод, а отже міжнародні санкції мають бути продовжені.

Президент Олланд та канцлер Меркель підтримали українську стратегію і зосередились на виконанні ключових пунктів Мінська-2:

- відвід військ для встановлення перемир'я;

- проведення виборів в окремих районах Донбасу;

- виведення окупаційних військ та найманців;

- передачі державного кордону під український контроль.

П'ятигодинні переговори привели до того, що сторони погодили:

І. Передачу під контроль спеціальної місії ОБСЄ не тільки буферної смуги зіткнення, а ВСІЄЇ території, де розміщуються війська, ВКЛЮЧНО з держкордоном України – РФ.

Для цього місія ОБСЄ буде значно збільшена. Відтепер забороняється ведення радіо- електронної боротьби проти систем контролю ОБСЄ. Протягом 41 доби має відбутися загальне відведення танків, мінометів тощо. ДО ЙМОВІРНИХ ВИБОРІВ має відбутися повний вивід російських військ, що мають засвідчити контролери ОБСЄ на кордоні.

ІІ. Скасування фейкових виборів т. зв. лнр- днр. Вибори в окремих районах Донбасу мають пройти через 90 днів після прийняття спеціального закону. Чому спеціального? Бо там має бути забезпечено право біженців з Донбасу голосувати на території нинішнього свого проживання. Там мають бути також відображені ключові критерії ОБСЄ – участь у виборах політичних сил, зареєстрованих українським Мінюстом та забезпечення функціонування українських ЗМІ та партій на території виборів.

При цьому сторони констатували, що питання амністії та особливостей майбутнього самоврядування вже врегульовані.

Нагадаю: особи, що скоїли вбивства, ґвалтування, інші важкі злочини, амністії НЕ ПІДЛЯГАЮТЬ.

Підсумок 1: переговори у Парижі дають можливість уже зараз перевести режим припинення вогню в стійке перемир'я.

Підсумок 2: переговори підтвердили обов'язковість виведення російських військ та найманців до кінця поточного року як передумови для ймовірного скасування санкцій.

Підсумок 3: умови, порядок і терміни проведення виборів на тимчасово окупованих територіях є виключною компетенцією Верховної Ради України. Впевнений, що без виведення окупаційних військ, роззброєння місцевих бойовиків, забезпечення функціонування українських партій і ЗМІ – вони неможливі.

Переговори в Парижі – це не перемога і не зрада. Це – процес припинення кровопролиття і план відновлення державного суверенітету України.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

План Перемоги без збільшення фінансування ЗСУ?

Можна написати який завгодно пафосний План Перемоги. Але його реалістичність перевіряється дуже просто – досить проаналізувати проект бюджету на наступний рік...

План Перемоги чи План Зради?

План Перемоги, який Зеленський повіз презентувати Байдену, містить вимогу членства України в НАТО. Ідея по суті – вірна. Бо лише членство в НАТО є гарантією безпеки України після війни...

Винити союзників чи казати правду – що обере влада?

На третьому році війни Зеленський заявив, що на 90% виписав пункти Плану Перемоги. І вже днями збирається презентувати його Байдену та обом кандидатам у Президенти США...

Що я НЕ почув від Президента на прес-конференції

Під час спілкування президента Зеленського із журналістами в рамках форуму "Україна 2024. Незалежність" я не почув від нього: - не почув про форуми миру і референдуми, бо тепер виявляється, що переговори з росією не мають сенсу...

Щодо ратифікації Римського статуту

Злі язики кажуть, що Офіс Президента давно хоче змінити Генпрокурора. Добрі язики кажуть, що Генпрокурор давно хоче стати суддею Міжнародного кримінального суду...

Курська офензива ЗСУ

1. Виступ Путіна продемонстрував його розгубленість. Фактично це був великий пук. Тобто, українська операція явно стала несподіваною для ворога...