Революція ще не закінчена. Сьогодні вона набуває нового змісту
З виступу Юрія Луценка на Форумі депутатів місцевих рад від партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність"
Шановні колеги і друзі!
Дозвольте від імені парламентської фракції привітати вас з перемогою на місцевих виборах. Ваша перемога – наша спільна перемога. І я дякую вам за неї.
Коли ми починали цю кампанію, я говорив: спільна робота збільшує вірогідність спільної перемоги. Так і сталося. Люди повірили нам не тільки тому, що обрані депутати є розумними, відомими, авторитетними, а тому, що вони йшли командою.
Всі ми обрали важкий шлях – шлях цінностей, а не персонального інтересу, шлях командності, а не егоїзму, шлях відповідальності, а не популізму. Це важкий шлях, але конкуренція на ньому мінімальна.
Сьогодні в країні безліч героїв виступів і дуже мало серед них тих, хто відповідає за слова.
Сьогодні безліч зайців вчинків, але мало тих, хто може працювати, не дивлячись на критику.
Якби був податок на популізм, ми б наповнили український бюджет дуже швидко. А якби ще був уведений податок на радикальну брехню, то ми б кредитували Міжнародний валютний фонд.
Найкращий спосіб подолати таких ворогів – не помічати їх, а робити своє.
Їдучи сюди через Майдан, я згадував, як усе починалося. Два роки тому була перша силова спроба зачистити Майдан. І тоді народний депутат України Петро Порошенко, їдучи додому, уткнувся в перші загони "Беркуту". Він перегородив дорогу своїм автомобілем і почав телефоном викликати усіх керівників Комітету опору.
Так починався новий етап життя України, коли закликали всю громаду, коли били дзвони Михайлівського золотоверхого, коли зібралися спочатку тисячі, а потім десятки і сотні тисяч вільних і неозброєних (озброєних, хіба, мрією про майбутню Україну) людей, і захистили своє право на вибір.
Сьогодні багато хто забуває, що президент Порошенко отримав країну, в якій відбулася анексія Криму, а ворожі війська повільно, але кожного тижня, забирали шматки української території. Він прийшов на посаду Глави Держави і Верховного головнокомандувача у розпал війни із роззброєною армією і деморалізованим суспільством.
Хочу спеціально нагадати: Порошенко не прийняв квітучу, єдину і територіально цілісну Україну. Але ніколи на це не скаржиться.
Насправді, Порошенко прийняв смертельно хвору країну і має провести складне лікування. Та біда в тому, що знеболювальне украв Янукович. Фінансів для того, аби полегшити страждання людей, у влади фактично немає.
Із хворим можна домовитися, можна пояснити потрібність операції, але коли поруч люди в білих халатах пропонують з'їсти чудодійну цукерку і газ від неї стане удвічі дешевшим, а поруч люди в темному пропонують смоктунця, від якого розсосеться агресія сусіда, а Донбас миттєво повернеться в Україну, такі популізм і радикальні гасла без жодних планів убивають надію хворого.
Тому я вірю, що тут зібралися люди, які знають що таке вчинок, і знають, що таке взяти на себе відповідальність.
Саме тому "Блок Петра Порошенка" на цих виборах став не тільки провайдером реформ, не тільки гарантом європейського майбутнього України, відтепер БПП – це ще й єдина в країні партія єдності, бо наші фракції сформовані у кожній області і районі від Закарпаття по Донбас.
Ця партія об'єднує Україну в її прагненні стати європейською, ми проведемо реформи і переможемо.
У нас нелегкий вибір. Ми не обіцяємо, не пояснюємо, що ми могли би колись там зробити, ми не критикуємо, а працюємо.
Будівництво Збройних Сил України є доконаним фактом. Відтепер Путін вже не має жодного шансу збройним шляхом подолати українську незалежність. А вже наступного року кожен захисник Батьківщини отримає гідну зарплату – щонайменше 6-7 тисяч – і це означатиме повагу і надію всього суспільства на кращих своїх людей у формі Збройних Сил України.
Цього року саме ми разом зі своїми союзниками провели у парламенті, Кабінеті Міністрів, Національному банку фінансову стабілізацію і наступного року нам належить провести політику зниження кредитних ставок з тим, аби запустити економічне зростання в нашій державі. Це наше з вами головне завдання.
Саме ми почали вимагати зміни правил економічного життя, відтак внесений нашими депутатами проект Податкового кодексу, що буде обов'язково втілений за наступні 2-3 роки, відновить можливість спокійно, чесно і успішно займатися своєю справою в нашій країні. Податки будуть знижуватися щороку і в 2018 році Україна стане найліберальнішою країною за залученням і внутрішніх, і зовнішніх інвестицій.
Саме наша партія є носієм ідеї децентралізації. Це зміна філософії управління, перенаправлення енергії із боротьби за минуле у боротьбу за майбутнє, з критики до будівництва. Тому наступного року, увесь час, що відведений нашій партії, ми будемо захисником і організатором децентралізації заради наповнення місцевих бюджетів.
Децентралізація, що вже цього року додала місцевим бюджетам 30-40 відсотків, вже перетворила міських голів з представників громад у столиці на справжніх будівничих. Децентралізація – це головна реформа, за яку несе відповідальність "Блок Петра Порошенка".
Цього року ми також багато зробили для енергетичної незалежності. Вперше російські енергоносії не становлять і половини енергобалансу країни. За один рік ми змогли зробити те, що двадцять років обіцяли безвідповідальні популісти, котрі знаходилися при владі.
Наступний крок – енергозбереження. Це те, чим має опікуватися кожен представник у владі від "Блоку Петра Порошенка". Бо енергетична незалежність, енергоефективність – це така ж гарантія нашої незалежності, як і Збройні Сили України.
Також проведена реформа правоохоронних органів. На відкритих конкурсах було обрано місцевих прокурорів, з нуля створено Національне антикорупційне бюро, його працівники пройшли навчання на Заході. Було створено спеціалізовану прокуратуру, її керівника визначив конкурс. Відбувається зміна міліції на Національну поліцію.
Наступний рік має стати роком судової реформи. Ми разом маємо покінчити з цим монолітом корупції і нечесності. Країна потребує чесної площадки, де відібрані на відкритих конкурсах судді стануть гарантією законності і об'єктивності нашої країни.
Нам також іще належить провести реформу охорони здоров'я і підтримати освітян. Мабуть, ми усі будемо єдиними в бажанні жити в країні, де не лише поліцейський, не тільки солдат має отримувати не менше 6-7 тисяч гривень. Ми маємо інвестувати не тільки в безпеку, а й у майбутнє нашої країни. Повага до вчителя сторицею віддасться через його учнів. Вчитель не може бути жебраком, інакше країна ніколи не буде багатою.
На Майдані у найважчі моменти сам про себе я казав собі і друзям: не бійся мріяти, не здавайся у боротьбі. Це допомагало. Бог був з нами. Люди були з нами. І перемога прийшла до нас. Бо коли ми порівнюємо ті часи і часи сьогоднішні, то мало що змінилося.
Революція ще не закінчена. Сьогодні вона набуває нового змісту. Сьогоднішня революція – це людина, яка бере на себе відповідальність і змінює правила життя в своїй країні на європейські. І тут знову треба не боятися у мріях. Ми не повинні говорити, що скоро будемо жити як у Польщі. Ми повинні ставити за мету жити краще.
Оптимісти правлять світом. Песимісти – лише спостерігачі.
Нещодавно я був на благодійному вечорі, організованому Українською греко-католицькою церквою, де владика Гудзяк – один із наймудріших пасторів сучасності – сказав дуже влучні слова: не скаржитись. Дивлячись на тих, хто віддає своє здоров'я на фронті, згадуючи тих, хто віддав своє життя на Майдані, всі ми не маємо права скаржитися.
Ця модна тенденція, яку насаджують засоби масової інформації олігархів, які хочуть повернути свою владу в Україні. Вони навіюють нам істерію, навіюють, що все "не так", нічого не змінилося і нічого не можна змінити.
Ні, це не правда.
"Блок Петра Порошенка" за цей рік має про що звітувати, а результати місцевих виборів підтверджують – люди це знають.
Звісно, зроблено не так багато, як хотілось би. Але скаржитися – це остання справа. Треба не скаржитися, а діяти, діяти і діяти. Не скаржіться на брак повноважень – дійте, будьте оптимістами, беріть на себе найбільшу відповідальність.
Від імені парламентської фракції скажу: ми не ваші старші брати, ми ваші партнери. Ми готові допомагати вам у будівництві єдиної європейської України. Партійне керівництво не може приїхати у кожен населений пункт, але кожен наш депутат може додзвонитися до народного депутата свого округу і вирішити проблему. Будь-який момент, де ми можемо виступати командою, може бути використано.
Команда – це не тільки спільні дії до виборів. Командність проявляється після виборів.
Ця аудиторія має співпрацювати від найнижчої ланки – села – до столиці для того, щоб запропоновані президентом зміни відбулися для кожного українця.
***
Також скористаюся нагодою для того, щоб сказати кілька слів про поточну ситуацію в Україні.
Парламент зараз перебуває в точці турбулентності. Парламентська коаліція важко знаходить можливості голосувати за надзвичайно важливі закони. Тому командність є надзвичайно важливою і для обраної народом Верховної Ради.
Хочу ще раз запевнити, що "Блок Петра Порошенка" був і залишається партнером "Народного Фронту", "Самопомочі" і "Батьківщини" як складових парламентської коаліції "За європейську Україну".
Жодних інших форматів для побудови європейської України не існує.
Але я хочу заявити, що коаліція існує не для того, щоб вона була на папері, чи для того, щоб її міністри були представлені у владі. Коаліція існує для того, щоб працювати на користь українського народу. Саме тому наша позиція полягає в тому, що наприкінці цього політичного року ми маємо відкинути політичні маневри, хитрощі, комбінації і сказати прямо: спочатку народні депутати коаліції мають сформувати завдання, політику уряду на наступний рік через новий Податковий кодекс, новий бюджет, що захистить і малого підприємця, і аграрія, і місцеве самоврядування. І лише після цього ми можемо почати говорити про перестановки в уряді.
Ми допускаємо зміну неефективних міністрів в уряді.
Усе це має бути зроблено за наступні три тижні: Податковий кодекс – бюджет – оновлення уряду.
При цьому не йдеться про голосування за відставку прем'єра. Сьогоднішня арифметика в парламенті є однозначною – іншої коаліції не існує. Найгіршим варіантом для всієї держави був би варіант, який пропонують безвідповідальні політики в інтересах олігархів: зняти прем'єра і не обрати нового.
Він означає, що уряд залишиться без керівника, що в парламенті не буде коаліції, а країна – без бюджету і наступного траншу допомоги.
Ми не дамо кинути країну в хаос. "Блок Петра Порошенка" був і залишається відповідальною політичною силою. Тому й виступає за творення, а не за руйнування.
Впевнений, що така аудиторія донесе нашу відповідальну політику до кожного куточка України.
Слава Україні!
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.