17 грудня 2015, 15:02

Народ чекає від нас бюджету та зрозумілих правил оподаткування

Виступ з трибуни парламенту 17 грудня 2015 року під час обговорення проекту бюджету та Податкового кодексу

Ми мусимо визнати, що дискусія про Податкову політику закінчилася схрещуванням вужа та їжака і отримали колючу проволоку, неприйнятну фактично для будь-якого сектору суспільно-економічного життя.

Хотів би нагадати фразу де Голля: "Ні – бардаку, так – реформам!". Це було у 1968 році, це актуально сьогодні і тут. Тому просто відкидати неякісні закони для цього парламенту мало. Ми маємо врахувати, що сьогодні 17 грудня, і тим не менше, не просто відкинути урядові закони, а знайти розумний компроміс.

Ми пропонуємо відкласти урядову редакцію Податкового кодексу для його дошліфовування у першому кварталі наступного року з тим, щоб він був введений згідно закону уже в 2017 році.

Бухгалтери не повинні вішатися 1 січня. Вони повинні знати, що закон їм гарантує нові правила щонайменше за півроку до нового податкового року.

Сьогодні ж ми пропонуємо приймати бюджет-2016 на основі діючого Податкового кодексу, який ми пропонуємо перенести на парламентську площадку та покращити його в наступних напрямках:

1. Ми маємо забезпечити прозорість процедур податку на додану вартість, публічний реєстр, механізм відшкодування виключно в порядку черговості надходження заяв, впровадження бюджетного відшкодування в автоматичному режимі та інші речі, які є в так званому проекті Н.Южаніної і наших шановних колег фактично з усіх фракцій.

Також для нас є принципово важливим пом'якшити скасування спецрежиму для АПК, ми пропонуємо на наступний рік залишити для тваринництва 50% ПДВ у власному розпорядженні.

2. Податок на доходи фізичних осіб – зберегти сьогоднішню базу з коефіцієнтом 1,4, оподатковувати з 1700 грн., що врятує від розгрому процес децентралізації і дасть можливість місцевому самоврядуванню бути точкою росту всієї України.

3. Єдиний податок щодо спрощеної системи. Наша фракція ніколи не дозволить, щоби спрощенцям просто в один день перекреслили всі їхні досягнення і можливість виживати у цих надважких умовах.

Тому ми підтримаємо збереження першої і другої груп діючих умов оподаткування і для юридичних осіб право використовувати спрощену систему в третій групі. Але при цьому вважаємо за необхідне зменшити до 5 млн. грн. їхній ліміт обороту, а також з другого півріччя перейти на контроль або касовими апаратами, або спеціальними ІТ-програмами, які вже зараз проходять тестування у податкових органах.

Податок на нерухоме майно потрібно зберегти в діючому режимі або ввести щонайбільше 1% для виробництва, бо ми маємо захищати власного виробника. Крім того, ми наполягаємо на тому, щоб вже в цьому році була можливість рефінансування реінвестицій для податку на прибуток для промислових підприємств.

Все перераховане потрібно просто зробити. Стало очевидним, що урядові фахівці цього зробити не здатні. Це маємо зробити ми з вами. Народ чекає від нас бюджету та зрозумілих правил оподаткування.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

План Перемоги без збільшення фінансування ЗСУ?

Можна написати який завгодно пафосний План Перемоги. Але його реалістичність перевіряється дуже просто – досить проаналізувати проект бюджету на наступний рік...

План Перемоги чи План Зради?

План Перемоги, який Зеленський повіз презентувати Байдену, містить вимогу членства України в НАТО. Ідея по суті – вірна. Бо лише членство в НАТО є гарантією безпеки України після війни...

Винити союзників чи казати правду – що обере влада?

На третьому році війни Зеленський заявив, що на 90% виписав пункти Плану Перемоги. І вже днями збирається презентувати його Байдену та обом кандидатам у Президенти США...

Що я НЕ почув від Президента на прес-конференції

Під час спілкування президента Зеленського із журналістами в рамках форуму "Україна 2024. Незалежність" я не почув від нього: - не почув про форуми миру і референдуми, бо тепер виявляється, що переговори з росією не мають сенсу...

Щодо ратифікації Римського статуту

Злі язики кажуть, що Офіс Президента давно хоче змінити Генпрокурора. Добрі язики кажуть, що Генпрокурор давно хоче стати суддею Міжнародного кримінального суду...

Курська офензива ЗСУ

1. Виступ Путіна продемонстрував його розгубленість. Фактично це був великий пук. Тобто, українська операція явно стала несподіваною для ворога...