24 березня 2016, 17:36

Три сценарії для України

Із заяви після закінчення Ради коаліції 24 березня 2016 року

На сьогоднішній раді коаліції я запропонував розгляд трьох питань, трьох імовірних сценаріїв розвитку життя в Україні.

Перший. Збереження нинішнього формату уряду, як на моє глибоке переконання, так і за визнанням самого прем'єр-міністра, означатиме збереження недієздатного уряду і непрацюючої зв'язки уряд-парламент. Відповідно, це шлях до перевиборів.

Я попросив колег визначитися, хто зголошується на цей сценарій. Із усіх присутніх лише "Батьківщина" заявила, що утримується від відповіді, а всі інші вважають за необхідне уникнути сценарію дострокових парламентських виборів, які є великою загрозою для української національної безпеки.

Другий. Формування нового уряду. Він також має два шляхи. Перший шлях пропонував президент, висловившись за технократичний склад нового Кабінету Міністрів. Тобто, кандидат у прем'єри самостійно, без консультацій із фракціями, формує уряд на власний розсуд і несе відповідальність за його діяльність. Цей варіант зголосилися підтримати дві фракції: "Блок Петра Порошенка" і "Народний Фронт".

Це означає, що більшості голосів для внесення кандидатури такого технократичного прем'єра на розгляд президента у нас немає.

"Самопоміч", яка готова підтримати такого прем'єра, навідріз відмовляється входити до будь-якого формату нової коаліції. Йдеться не лише про разове голосування, а й про виконання норми Конституції щодо висунення кандидатури прем'єра коаліцією фракцій, які нараховують не менше 226 голосів. Позиція "Самопомочі", яка не бажає входити в будь-який формат коаліції, унеможливлює внесення кандидатури такого технократичного прем'єра.

Третє. У нас залишається єдиний сценарій для зміни уряду – внесення кандидатури від БПП, під яку можна знайти більшість голосів. Я запропонував кандидатуру Володимира Гройсмана як кандидата на посаду прем'єр-міністра і попросив фракції визначитися щодо його підтримки. Його підтримати може, звичайно після офіційного розгляду і офіційного рішення, фракція БПП, фракція "Народного фронту", фракція "Батьківщини", фракція Радикальної партії також розглядає такий варіант.

Таким чином ми маємо теоретичну можливість створити коаліцію під технократичний уряд з двох фракції (чого недостатньо), або ж створити коаліцію чотирьох політичних сил (що мають достатню кількість голосів) для коаліційного уряду.

Завтра пан Гройсман презентує чотирьом фракціям, які готові працювати в коаліції, свій план дій на поточний рік. Упевнений, що це має бути план дій парламенту і уряду прописаний по місяцям і конкретним напрямкам діяльності, чого нам так не вистачало у роботі з попереднім урядом.

Також кілька фракцій висловили побажання уточнити кілька положень коаліційної угоди, що також можна зробити в короткий термін.

Упевнений, що якщо наступного тижня ми не подолаємо політичну кризу, то єдиний шлях до змін в Україні лежить через шлях дострокових парламентських виборів. Це велика загроза для політичної та економічної дестабілізації та державницького українського життя.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Рейтингом російські ракети збивати будемо?

Ахрана – атмєна! 8 жовтня 2024 року Фонд держмайна України на умовному аукціоні з одним учасником продав одне з найбільших у світі українське підприємство з видобутку та збагачення титанових руд – ОГХК...

Критикувати президента і захищати посаду президента – наші право і обовʼязок

Якось Моше Даян, державний та військовий діяч Ізраїлю, сказав: американці пропонують нам гроші, зброю та поради. Ми беремо гроші та зброю, а від порад відмовляємося...

Час припинити домашні війни та політичні репресії, які грають на руку путінській пропаганді

Демонстративна політика загравання з агресором Трампа і його команди дуже пригнічує. І основні психологічні випробування – ще попереду. Так завжди буває, якщо у вас немає власного плану...

Ціна, заплачена за свободу і демократію, не дозволить зробити з України рашу чи білорашу-2

Добу думаю про санкції Зеленського щодо Порошенка, пробую зрозуміти – що це було? * З юридичної точки зору це явно антиконституційне рішення...

Хотів би побачити вердикт бійців на "скаргу" Яременка

Якщо слуга народу, який ніколи не бував на фронті, обсміює 6 млрдну допомогу Порошенка для ЗСУ, послати його нах – по-моєму, логічно. Тим більше – після того, як лідер слуг, пан Зеленський, почав свою політичну карʼєру з того, що послав з екрана ТБ усю Верховну Раду і окремо взятого депутата, цитую – "до сраки"...

Не на часі політичні справи проти військових

Від початку Великої війни між військовими і політиками існував неоголошений договір: аналіз правильності управлінських рішень (крім корупції та держзради) залишимо на після війни...